Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Je DNES lepší nový Olympus OM System OM-5, alebo Canon EOS R7?

rickshow
2022-10-28 17:47:47+02
By ma zaujímalo, lebo mám oba systémy OLY a CANON (Objektívy a blesky), a chcel by som ku nim druhé telo. Len ktoré? Ktorým smerom? Poprosím len názory. Debata.
 
blahoslav J B Art
2022-10-28 18:03:40+02
príspevok od: rickshow
By ma zaujímalo, lebo mám oba systémy OLY a CANON (Objektívy a blesky), a chcel by som ku nim druhé telo. Len ktoré? Ktorým smerom? Poprosím len názory. Debata.
v Prahe 7.-13.11.2022 bude Fotoskoda Fest, najlepsie zajst a vyskusat osobne a popri tom tam absolvovat nejaky zaujimavy workshop
 
MagickVamp
2022-10-29 08:46:13+02
príspevok od: rickshow
By ma zaujímalo, lebo mám oba systémy OLY a CANON (Objektívy a blesky), a chcel by som ku nim druhé telo. Len ktoré? Ktorým smerom? Poprosím len názory. Debata.
Ake telo mas canon? Olympus, OM...uz len umiera, je to minimalne neperspektivne do toho investovat. Nove tela s rf bajonetom su vyborne. Odporucam R6.
 
Jozi Mačutek
2022-10-29 11:40:32+02
príspevok od: MagickVamp
Ake telo mas canon? Olympus, OM...uz len umiera, je to minimalne neperspektivne do toho investovat. Nove tela s rf bajonetom su vyborne. Odporucam R6.
Ja súhlasím. Dobrovolne vraziť tolko peňazí do systému s tak malým čipom keď v podobných cenových hladinách môžem mať fullframe. A nezaberú ani argumenty, že na M43 su menšie a lacnejšie skla, to je úplny bullshit. Pokial by som chcel ekvivalent mojej pomerne lahkej, lacnej a malej 85mm 1.8 od Sony, potreboval by Oly vyrobiť 42.5mm f0,9 s rýchlym autofocusom a určite by nestal 400€ ako ten môj.
 
Porubo
2022-10-29 11:46:31+02
Zvlastne ze taku otazku dava niekto, kto ma (vraj, udajne) oba systemy... to by uz mohol aj sam vediet posudit ktory system ma radsej.
 
rickshow
2022-10-29 13:29:29+02
príspevok od: Porubo
Zvlastne ze taku otazku dava niekto, kto ma (vraj, udajne) oba systemy... to by uz mohol aj sam vediet posudit ktory system ma radsej.
Oba maju svoje pre a proti....opytat sa na nazor inych snad mozem, nie?
 
Porubo
2022-10-29 16:55:27+02
príspevok od: rickshow
Oba maju svoje pre a proti....opytat sa na nazor inych snad mozem, nie?
Mozes len je to zvlastne.
Akobych mal doma predmet A a predmet B a vypytoval sa cudzich ludi na fore, ktory je lepsi. Davalo by to zmysel ak bych tieto predmety nepouzival, zdedil a podobne.
Inak vacsi zmysel ma, ked mam oba doma (a nebodaj ich aktivne vyuzivam) utvorit si (samostatny) vlastny nazor.
Niekedy sa ludia takto pytaju taktiez, aby si racionalizovali svoju "tajnu" volbu. (Utvrdili sa v niecom.)
A ked naozaj nevies sprav si:
a) Ak mas rad "cool", moderne, nadnesene vyrazy: SWOT analyzu
b) Ak sa radsej drzis tradicii, svojho jazyka a osvedcenych metod: Pre a proti analyzu
Napoveda: Je to viac menej to iste!
 
rickshow
2022-10-29 19:41:58+02
príspevok od: Porubo
Mozes len je to zvlastne.
Akobych mal doma predmet A a predmet B a vypytoval sa cudzich ludi na fore, ktory je lepsi. Davalo by to zmysel ak bych tieto predmety nepouzival, zdedil a podobne.
Inak vacsi zmysel ma, ked mam oba doma (a nebodaj ich aktivne vyuzivam) utvorit si (samostatny) vlastny nazor.
Niekedy sa ludia takto pytaju taktiez, aby si racionalizovali svoju "tajnu" volbu. (Utvrdili sa v niecom.)
A ked naozaj nevies sprav si:
a) Ak mas rad "cool", moderne, nadnesene vyrazy: SWOT analyzu
b) Ak sa radsej drzis tradicii, svojho jazyka a osvedcenych metod: Pre a proti analyzu
Napoveda: Je to viac menej to iste!
škoda, že máš pocit byť na vrchu....
 
Porubo
2022-10-29 20:44:41+02
príspevok od: rickshow
škoda, že máš pocit byť na vrchu....
Nerozumiem, co a na co to pises, ale asi lepsie poznas moje pocity (nez Ja sam) a potrebujes to zdielat...
 
gytheio
2022-10-29 20:46:25+02
príspevok od: rickshow
škoda, že máš pocit byť na vrchu....
z toho som uplny jeleň
 
Fuser
2022-10-29 22:05:36+02
príspevok od: rickshow
By ma zaujímalo, lebo mám oba systémy OLY a CANON (Objektívy a blesky), a chcel by som ku nim druhé telo. Len ktoré? Ktorým smerom? Poprosím len názory. Debata.
Ako obyčajné, zase väčšina ti poradila veľké "hovno".

V prvom rade sa sám seba spýtaj CO CHCES FOTIT?!

Na Olympus tu niektorý stále nadávajú lebo tomu nerozumejú tj. stále porovnávajú FF vs M4/3 co je riadna HOVADINA! Keď je niečo "menšie" nemôže to mat rovnaké vlastnosti ako niečo "veľké" (motor, svetlo, VGA/CPU atd ...).

Podľa mňa buď si vyber FF alebo M4/3 ale APC mi príde ako slepá cesta... CHIP: ani velky - ani maly, velkost/hmotnost FF, cena tiez uz nieje o moc nizsia ...

OM-5 - nieje zly ale takmer nic nove neprinasa oproti OM-D 5MarkIII preto nanho nadavaju.
OM-5 oproti R7 - každý ma niečo pre a proti (Mne sa páči to že pri OM môžem fotiť za každého počasia - púst/prach, zima, dážď... nechcem sa obmedzovať, niekedy je možno viac sumu - nevadí to)

Inak Canon píše o: výhody APC vs FF ale to plati aj pre m4/3 :

[i]Výhody formátu APS-C v porovnaní s plným formátom
Snímače APS-C sú menšie, fotoaparáty preto môžu byť kompaktnejšie a ľahšie, čo je ideálne pre fotografovanie na uliciach alebo na cestách. Na objektíve navrhnutom pre fotoaparáty APS-C je potrebný menší obrazový kruh, objektív môže byť menší a ľahší a následne môže cenovo dostupnejší.[/i]

Faktor orezania snímača APS-C spôsobuje, že menšie alebo vzdialenejšie objekty sú na políčku väčšie, čo v skutočnosti zvyšuje efektívnu ohniskovú vzdialenosť každého objektívu 1,6 x. Toto môže byť veľkou výhodou v žánroch, ako je fotografovanie divokej prírody, akčná a športová fotografia.
 
gytheio
2022-10-29 22:35:10+02
príspevok od: Fuser
Ako obyčajné, zase väčšina ti poradila veľké "hovno".

V prvom rade sa sám seba spýtaj CO CHCES FOTIT?!

Na Olympus tu niektorý stále nadávajú lebo tomu nerozumejú tj. stále porovnávajú FF vs M4/3 co je riadna HOVADINA! Keď je niečo "menšie" nemôže to mat rovnaké vlastnosti ako niečo "veľké" (motor, svetlo, VGA/CPU atd ...).

Podľa mňa buď si vyber FF alebo M4/3 ale APC mi príde ako slepá cesta... CHIP: ani velky - ani maly, velkost/hmotnost FF, cena tiez uz nieje o moc nizsia ...

OM-5 - nieje zly ale takmer nic nove neprinasa oproti OM-D 5MarkIII preto nanho nadavaju.
OM-5 oproti R7 - každý ma niečo pre a proti (Mne sa páči to že pri OM môžem fotiť za každého počasia - púst/prach, zima, dážď... nechcem sa obmedzovať, niekedy je možno viac sumu - nevadí to)

Inak Canon píše o: výhody APC vs FF ale to plati aj pre m4/3 :

[i]Výhody formátu APS-C v porovnaní s plným formátom
Snímače APS-C sú menšie, fotoaparáty preto môžu byť kompaktnejšie a ľahšie, čo je ideálne pre fotografovanie na uliciach alebo na cestách. Na objektíve navrhnutom pre fotoaparáty APS-C je potrebný menší obrazový kruh, objektív môže byť menší a ľahší a následne môže cenovo dostupnejší.[/i]

Faktor orezania snímača APS-C spôsobuje, že menšie alebo vzdialenejšie objekty sú na políčku väčšie, čo v skutočnosti zvyšuje efektívnu ohniskovú vzdialenosť každého objektívu 1,6 x. Toto môže byť veľkou výhodou v žánroch, ako je fotografovanie divokej prírody, akčná a športová fotografia.
Ked ma aj to aj to a nevie sa rozhodnut asi to fotenie neberie vazne a ked ho neberie vazne neda sa ani radit. Keby ho bral vazne vedel by a nepytal by sa.
Aj som mu chcel napisat, ze to fotenie berie len ako okrajovu vec tak mu uplne staci aj Olympus.
 
Marcel Rebro
2022-10-30 12:51:27+01
príspevok od: rickshow
By ma zaujímalo, lebo mám oba systémy OLY a CANON (Objektívy a blesky), a chcel by som ku nim druhé telo. Len ktoré? Ktorým smerom? Poprosím len názory. Debata.
Máš OM-5 čo bol predstavený pred pár dňami? Potom je jasné že si ho nestihol ani vybaliť z krabice a zistiť ako fotí.
Nechaj si Kanon a Olyho daj mne ... dobré svetlo želám!
 
fatality
2022-10-30 14:44:09+01
príspevok od: Marcel Rebro
Máš OM-5 čo bol predstavený pred pár dňami? Potom je jasné že si ho nestihol ani vybaliť z krabice a zistiť ako fotí.
Nechaj si Kanon a Olyho daj mne ... dobré svetlo želám!
ma Oly aj Canon a pyta sa ci si ma ako dalsie telo kupit R7 alebo OM5
 
Marcel Rebro
2022-10-30 20:54:15+01
príspevok od: fatality
ma Oly aj Canon a pyta sa ci si ma ako dalsie telo kupit R7 alebo OM5
Jáj. Tak potom je jasné čo potrebuje. Kor-ču-le
 
fatality
2022-10-30 21:03:10+01
príspevok od: Marcel Rebro
Jáj. Tak potom je jasné čo potrebuje. Kor-ču-le
to tu uz dlho nebolo
 
blahoslav J B Art
2022-10-30 21:59:11+01
príspevok od: Marcel Rebro
Jáj. Tak potom je jasné čo potrebuje. Kor-ču-le
no dobre, korcule ... ale aku znacku a ktory model?
 
Porubo
2022-10-31 12:26:51+01
príspevok od: blahoslav J B Art
no dobre, korcule ... ale aku znacku a ktory model?
Tie co su na obrazku vyssie.
 
blahoslav J B Art
2022-10-31 13:01:54+01
príspevok od: Porubo
Tie co su na obrazku vyssie.
na obrazku vidim len 1 korculu ... a co na druhu nohu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2022-10-31 14:24:53+01
Kup to, k comu mas lepsie objektivy.
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()