Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Je DNES lepší nový Olympus OM System OM-5, alebo Canon EOS R7?

rickshow
rickshow 2022-10-28 17:47:47+02
By ma zaujímalo, lebo mám oba systémy OLY a CANON (Objektívy a blesky), a chcel by som ku nim druhé telo. Len ktoré? Ktorým smerom? Poprosím len názory. Debata.
 
gytheio
2023-03-15 16:59:18+01
príspevok od: Paladin25
Takéto analógie žiaľ moc nefungujú. Každopádne j z neho vyplýva že ak žijem niekde kde by bolo non-stop 20+ tak vesta aj bunda sú mi na nič a radšej si kupim tričko.
Naozaj nebavme sa v analógiach (auto-motorka-bycikel) a podobne. Vecne podlož prečo je podľa teba FF lacnejšie ako menšie formáty.

Ja netvrdím že nechápem čo hovoríš. Myslím že hovoríš o tom že FF je pre TEBA najvýhodnejšie, najuniverzálnejšie a preto aj najlacnejšie. A toto je PRAVDA.

Ale pre Zuzku čo nemá ambície chce si len fotiť výlety, fotky neupravuje ale používa len JPG toto už platiť nemusi.

Nehovorm že mám pravdu iba že takto to vidím ja a totoje môj pohľad na vec.

A ked vies, ze Zuzka chce iba jpeg a nebude upravovat fotografie, preco jej radis setovy objektiv? Ona predsa potrebuje nieco z coho ten jpeg vytazi maximum, ten setak rozhodne nie je na to vhodny.
 
Paladin25
2023-03-15 17:13:27+01
príspevok od: gytheio
A ked vies, ze Zuzka chce iba jpeg a nebude upravovat fotografie, preco jej radis setovy objektiv? Ona predsa potrebuje nieco z coho ten jpeg vytazi maximum, ten setak rozhodne nie je na to vhodny.
Opäť sa zamotávaš ... načo je to dobré?

Kto je zuzka? Čo zuzka potrebuje?

Ak by si chápal textu tak by si vedel že zuzka ja fiktívna postava, ktorou som len ukázať že každý má iné potreby a preferencie.

A to že ja používam FF zo svetelnými sklami neznamená že aj pre ZUZKU je to to pravé. Lebo zuzka nevidí rozdiel v bokehu ani neskúma kvalitu fotografie per pixel. Zuzka nechce to čo je najlepšie pre mňa. Zuzka chce to čo je najlepšie pre ňu. Zuzka chcel lahký objektív s veľkým priblížiným aby to malo pre zuzku aspoň ako taký vyznam a bola lepšia ako PETKA, ktorá fotí mobilom a nemá to priblíženie.

Ale kedže ty nemáš EQ nechápeš že to čo chce ZUZKA a čo je pre ňu najlepšie nie je to čo naj a potrebné pre teba. Lebo ak si ZUZKA kupi profi foťák s profi zoomom ostane jej doma v skrini lebo sa jej nebude chcieť ťahať a skončí u toho mobilu ako PETKA.
 
gytheio
2023-03-15 17:16:26+01
príspevok od: Paladin25
Opäť sa zamotávaš ... načo je to dobré?

Kto je zuzka? Čo zuzka potrebuje?

Ak by si chápal textu tak by si vedel že zuzka ja fiktívna postava, ktorou som len ukázať že každý má iné potreby a preferencie.

A to že ja používam FF zo svetelnými sklami neznamená že aj pre ZUZKU je to to pravé. Lebo zuzka nevidí rozdiel v bokehu ani neskúma kvalitu fotografie per pixel. Zuzka nechce to čo je najlepšie pre mňa. Zuzka chce to čo je najlepšie pre ňu. Zuzka chcel lahký objektív s veľkým priblížiným aby to malo pre zuzku aspoň ako taký vyznam a bola lepšia ako PETKA, ktorá fotí mobilom a nemá to priblíženie.

Ale kedže ty nemáš EQ nechápeš že to čo chce ZUZKA a čo je pre ňu najlepšie nie je to čo naj a potrebné pre teba. Lebo ak si ZUZKA kupi profi foťák s profi zoomom ostane jej doma v skrini lebo sa jej nebude chcieť ťahať a skončí u toho mobilu ako PETKA.
hmmm takze ja som tu niekomu radil profi fotak? nemylis si nahodou web? alebo planetu? nemal by si sa ist dat vysetrit?
 
Fuser
2023-03-15 17:26:29+01
Nechcete to pri pive rozoberať?
A “gytheio” si aj bingo zahrá.
 
Paladin25
2023-03-15 18:18:21+01
príspevok od: gytheio
hmmm takze ja som tu niekomu radil profi fotak? nemylis si nahodou web? alebo planetu? nemal by si sa ist dat vysetrit?
Ja som to tam vari napísal?
Stále si nepochopil že Zuzka je vymyslená... A ja tam nikde nevidím že by som písal že jej radis profi foťák. Ty to tam vidíš???
 
Paladin25
2023-03-15 19:03:03+01
príspevok od: Fuser
Nechcete to pri pive rozoberať?
A “gytheio” si aj bingo zahrá.
Ahoj myslím že nie.

Sú k tomu objektívne dôvody (Gyheiro asi býva v DE, ja pivo nepojem) ale žiaľ aj subjektívne dôvody.

Mrzí ma že ťa obťažujeme. Žiaľ nevedel som že tu si...
 
gytheio
2023-03-15 19:58:45+01
príspevok od: Paladin25
Ja som to tam vari napísal?
Stále si nepochopil že Zuzka je vymyslená... A ja tam nikde nevidím že by som písal že jej radis profi foťák. Ty to tam vidíš???
tvoja najsilnejsia stranka je prekrucanie
 
Paladin25
2023-03-15 21:04:33+01
príspevok od: gytheio
tvoja najsilnejsia stranka je prekrucanie
Keď už nevieš čo vymyslieť musíš to zakončiť osobnou poznámkou ? Niečo k tomu o čom sme si písali?

Ak nič nemáš tak pokojne mlč. Nemusíš mať posledné slovo - hlavne ak nemáš čo povedať.
 
gytheio
2023-03-16 08:07:14+01
príspevok od: Paladin25
Ahoj myslím že nie.

Sú k tomu objektívne dôvody (Gyheiro asi býva v DE, ja pivo nepojem) ale žiaľ aj subjektívne dôvody.

Mrzí ma že ťa obťažujeme. Žiaľ nevedel som že tu si...
Mrzí ma že ťa obťažujeme. Žiaľ nevedel som že tu si...???
 
Paladin25
2023-03-16 08:21:36+01
príspevok od: gytheio
Mrzí ma že ťa obťažujeme. Žiaľ nevedel som že tu si...???
Ak písanemú textu nerozumieš a nie je pre teba tak naň nereaguj...
 
tyto
2023-03-16 08:22:58+01
príspevok od: MagickVamp
Ja uz neviem jak to napisat DNES SA DA VSETKO VSETKYM....pisem to dookola vkuse vsade uz par rokov. O tom to nie je, skor o tom co mi da konkurencnu vyhodu, aka technika vo vysledku najviac podpori moje snazenie vzhladom na budget a zameranie.

Dobre, zahram sa na teba. Povedz mi preco by som mal kupovat OM ked mam mobil?
....tak ako ja to pisem stale dokola...
k tvojej otazke na mobil...mobil nema 800mm a CTRL+C CTRL+V...ProCaprure(WL), 60fps(experiment), Focus Staking(makro), Stary Sky(nocna obloha), Time Lapse(casozber), Live Compozit (mnalovanie svetlom),hiRes(krajina) a 4uzivatelske nastavenia?
...este doplnim... prepojenie s mobilom ako dialkova spust, externy monitor, zdielanie a odosielanie fotiek


A uplne suhlasim s tvojou vetou, ktorou by som moje snazenie chcel ukoncit
"aka technika vo vysledku najviac podpori moje snazenie vzhladom na budget a zameranie."
 
MagickVamp
2023-03-16 08:57:34+01
príspevok od: tyto
....tak ako ja to pisem stale dokola...
k tvojej otazke na mobil...mobil nema 800mm a CTRL+C CTRL+V...ProCaprure(WL), 60fps(experiment), Focus Staking(makro), Stary Sky(nocna obloha), Time Lapse(casozber), Live Compozit (mnalovanie svetlom),hiRes(krajina) a 4uzivatelske nastavenia?
...este doplnim... prepojenie s mobilom ako dialkova spust, externy monitor, zdielanie a odosielanie fotiek


A uplne suhlasim s tvojou vetou, ktorou by som moje snazenie chcel ukoncit
"aka technika vo vysledku najviac podpori moje snazenie vzhladom na budget a zameranie."
oki, tak tym padom sme sa myslim konecne pochopili
 
2023-10-29 22:12:45+01
Nabídka kapitálového úvěru - od 15 000 do 75 000 000 s flexibilní dobou úvěru po celé EVROPĚ. Kontaktní e-mail: plachetskahana7@gmail.com nebo Whatsapp: +420604666169
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()