Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Budget fotoaparat hlavne na video

Pietttro
2022-11-08 03:15:28+01
Ahojte vsetci.

Chcel by som sa poradit lebo moja pedantna a nerozhodna povaha ma privadza do sialenstva

Zacal som sa venovat toceniu videi, zacalo to dovolenkami a zistil som ze ma bavi ako tocenie, tak aj postprodukcia atd...

Ale k prejdem k veci: dostal som dar 200 eur ako voucher pre MALL.SK....a rozhodol som sa dokupit k akcnej kamere zaciatocnicku ale uz normalnu kameru ktoru mozem vyuzit aj ako fotak ale primarne skor na tocenie. (samozrejme sa planujem venovat aj fotografii). Hladam teda nieco budgetove do max 700 eur...co ak ratam - 200 eur bude max 500 eur z mojho vrecka. Na mall.sk je toho ale maalo a k vela modelom pise "momentalne nieje na sklade"...a ja si neviem vybrat a to uz studujem dobry tyzden dva...

Ide o to ze....auto focus, stabilizacia, ktory fotak ma lepsi vyber pre objektivy....aky senzor...atd atd...som z toho strateny a moznosti su asi nasledovne:

1. Sony a6000 (16-50mm) za 580e - 200e = 380 Eur....ale stary model a len full HD nie 4K...co mi az tak nevadi...

2. Canon Eos M50 mark II [/b](15-45mm) za 694e - 200e = 494eur - tento vyzera fajn ale neviem aky je vyber objektivov a ktosi tu pred rokom pisal ze Canon asi skonci s radou M a podporou

3. Panasonic Lumix DC-G100 (12-32mm + 35-100mm) za 746e - 200e = 546 Eur...najdrahsia moznost ale dva v baleni dva objektivy...no v porovnani sony a6000 je o 170 eur lacnejsia...a mozno by to na zaciatok stacilo...neviem

4. Pozeral som bazar a hlavne Panasonic GX80tku....ale pouzite fotaky zdrazeli a mam pocit ze sa to asi ani neoplati...GX80tky idu od 300 do 500...a v KE som nasiel len jednu a zobrat fotak na dobierku asi nieje najlepsi napad....taktiez jazdit na zapad kde ich je cca momentalne 3-4 sa mi neoplati...nasiel som aj GX9tku co vyzera ako solidny fotak ale chalan ho ponukal za 360 telo...plus objektiv a opat som na 500 eurach ak nie viac....

Pytam sa hlavne na Vas nazor....co si myslite, aby som si utriedil myslienky co kupit co sa zda ako najlepsia moznost?

Velmi pekne Vam dakujem
 
mirosz
2022-11-08 08:45:09+01
príspevok od: Pietttro
Ahojte vsetci.

Chcel by som sa poradit lebo moja pedantna a nerozhodna povaha ma privadza do sialenstva

Zacal som sa venovat toceniu videi, zacalo to dovolenkami a zistil som ze ma bavi ako tocenie, tak aj postprodukcia atd...

Ale k prejdem k veci: dostal som dar 200 eur ako voucher pre MALL.SK....a rozhodol som sa dokupit k akcnej kamere zaciatocnicku ale uz normalnu kameru ktoru mozem vyuzit aj ako fotak ale primarne skor na tocenie. (samozrejme sa planujem venovat aj fotografii). Hladam teda nieco budgetove do max 700 eur...co ak ratam - 200 eur bude max 500 eur z mojho vrecka. Na mall.sk je toho ale maalo a k vela modelom pise "momentalne nieje na sklade"...a ja si neviem vybrat a to uz studujem dobry tyzden dva...

Ide o to ze....auto focus, stabilizacia, ktory fotak ma lepsi vyber pre objektivy....aky senzor...atd atd...som z toho strateny a moznosti su asi nasledovne:

1. Sony a6000 (16-50mm) za 580e - 200e = 380 Eur....ale stary model a len full HD nie 4K...co mi az tak nevadi...

2. Canon Eos M50 mark II [/b](15-45mm) za 694e - 200e = 494eur - tento vyzera fajn ale neviem aky je vyber objektivov a ktosi tu pred rokom pisal ze Canon asi skonci s radou M a podporou

3. Panasonic Lumix DC-G100 (12-32mm + 35-100mm) za 746e - 200e = 546 Eur...najdrahsia moznost ale dva v baleni dva objektivy...no v porovnani sony a6000 je o 170 eur lacnejsia...a mozno by to na zaciatok stacilo...neviem

4. Pozeral som bazar a hlavne Panasonic GX80tku....ale pouzite fotaky zdrazeli a mam pocit ze sa to asi ani neoplati...GX80tky idu od 300 do 500...a v KE som nasiel len jednu a zobrat fotak na dobierku asi nieje najlepsi napad....taktiez jazdit na zapad kde ich je cca momentalne 3-4 sa mi neoplati...nasiel som aj GX9tku co vyzera ako solidny fotak ale chalan ho ponukal za 360 telo...plus objektiv a opat som na 500 eurach ak nie viac....

Pytam sa hlavne na Vas nazor....co si myslite, aby som si utriedil myslienky co kupit co sa zda ako najlepsia moznost?

Velmi pekne Vam dakujem
 
vilkoo
2022-11-08 12:26:49+01
sony a6000 ma stary snimac ,M50sa uz nevyraba ,len sa dopredava ,G80 je dobra ale tiez starsieho tipu ale robotu urobi a co sa tyka cestou kurierom niet co sa obavat ak je dobre zabaleny ,mozno pockat na canon R10 alebo Nikon Z6ii,pockat na tenspravny aparat s novsimi vychytavkami a novsimi snimacmi.Moj sukromny nazor .
 
Pietttro
2022-11-08 13:58:50+01
Rozumiem...a mam tendeciu suhlasit. Ale vsade citam a vidim ze nieje az tak dolezite na com clovek zacina ale skor taky prvy kontakt a pricuchnutie si k tej praci s videom a fotom. A potom si ako keby vytvorit skusenosti a vyprofilovat si dalsi smer aj mašinku...

Kazdopadne som sa ozval panovi na tu GX9 co je v inzerate a som prvy...mozno sa podari kupit toto dufam ze bez nejakych vád...kamoš mi to pojde zajtra pozriet v BA ale nevyzna sa do foto...ale aspon nech pozrie..diky za tip @mirosz
 
fatality
2022-11-09 09:21:24+01
príspevok od: Pietttro
Rozumiem...a mam tendeciu suhlasit. Ale vsade citam a vidim ze nieje az tak dolezite na com clovek zacina ale skor taky prvy kontakt a pricuchnutie si k tej praci s videom a fotom. A potom si ako keby vytvorit skusenosti a vyprofilovat si dalsi smer aj mašinku...

Kazdopadne som sa ozval panovi na tu GX9 co je v inzerate a som prvy...mozno sa podari kupit toto dufam ze bez nejakych vád...kamoš mi to pojde zajtra pozriet v BA ale nevyzna sa do foto...ale aspon nech pozrie..diky za tip @mirosz
"stary" 24mpix Sony snimac nieje absolutne ziadny problem(vid.ked nevadi 16/20mpix 4/3 snimac pri Pana), tie snimace su stale sirsia spicka..
pri videu su dolezite aj ostatne parametre fotaku..rozlisenie videa, ako vytvara zo snimaca s vyssim
rozlisenim video nizsieho rozlisenia(crop, pixel skipping, downsampling, atd), datovy tok,
ci ma flat profil ako D-Log atd..
a asi by bolo dobre navstivit ine servery a mrknut aj na youtube recenzie..tu ti vela ludi s videom
neporadi..ja sa v nom tiez nevyznam, tie vyssie uvedene veci mi utkveli v pamati pri citani
recenzii..
vo vseobecnosti plati, ze Panasonic sa specializuje na hybridne fotaky ale aj tam sa to
dost lisi model od modelu..
 
blahoslav J B Art
2022-11-09 15:02:54+01
príspevok od: Pietttro
Rozumiem...a mam tendeciu suhlasit. Ale vsade citam a vidim ze nieje az tak dolezite na com clovek zacina ale skor taky prvy kontakt a pricuchnutie si k tej praci s videom a fotom. A potom si ako keby vytvorit skusenosti a vyprofilovat si dalsi smer aj mašinku...

Kazdopadne som sa ozval panovi na tu GX9 co je v inzerate a som prvy...mozno sa podari kupit toto dufam ze bez nejakych vád...kamoš mi to pojde zajtra pozriet v BA ale nevyzna sa do foto...ale aspon nech pozrie..diky za tip @mirosz
Mal som Panasonic GX80 s objektívom 12-32, spolu funguje stabilizácia v tele a objektíve, vhodné na video, nejaký Log sa dal nastaviť ako custom režim, alebo používať nejaky vhodný obrazový profil.
Neviem takto z hlavy povedať, aký je rozdiel oproti GX9, ale okrem hľadačik to asi boli práve nejaké video parametre.
 
fatality
2022-11-09 15:15:27+01
príspevok od: fatality
"stary" 24mpix Sony snimac nieje absolutne ziadny problem(vid.ked nevadi 16/20mpix 4/3 snimac pri Pana), tie snimace su stale sirsia spicka..
pri videu su dolezite aj ostatne parametre fotaku..rozlisenie videa, ako vytvara zo snimaca s vyssim
rozlisenim video nizsieho rozlisenia(crop, pixel skipping, downsampling, atd), datovy tok,
ci ma flat profil ako D-Log atd..
a asi by bolo dobre navstivit ine servery a mrknut aj na youtube recenzie..tu ti vela ludi s videom
neporadi..ja sa v nom tiez nevyznam, tie vyssie uvedene veci mi utkveli v pamati pri citani
recenzii..
vo vseobecnosti plati, ze Panasonic sa specializuje na hybridne fotaky ale aj tam sa to
dost lisi model od modelu..
+ stabilizacia..
nieje dolezita, aj budes tocit s gimbalom..
 
Pietttro
2022-11-09 21:48:35+01
ano ja som si vsetky tak povediac parametre dolezite na video prestudoval a na zaklade toho vybral adeptov...apson v tom budgete aky som mal. Ale ako pises @Fatality hybrid mi len pomoze lebo chcem sa venovat aj foteniu. Mozno casom zistim ze fotenie je vacsia zabava ako video ....

Chcel som velmi GX80 ale je to tiez uz stary model uz sa len dopredava a GX9 je uz lepsi fotak novsi aj s vylepsenymi funkciami...dnes mi ho kamarat pozrel v BA a ja som ho teda kupil....zajtra by mal dojst

Dakujem za rady a postrehy....hlavne za tip na inzerat
 
fatality
2022-11-10 09:34:20+01
príspevok od: Pietttro
ano ja som si vsetky tak povediac parametre dolezite na video prestudoval a na zaklade toho vybral adeptov...apson v tom budgete aky som mal. Ale ako pises @Fatality hybrid mi len pomoze lebo chcem sa venovat aj foteniu. Mozno casom zistim ze fotenie je vacsia zabava ako video ....

Chcel som velmi GX80 ale je to tiez uz stary model uz sa len dopredava a GX9 je uz lepsi fotak novsi aj s vylepsenymi funkciami...dnes mi ho kamarat pozrel v BA a ja som ho teda kupil....zajtra by mal dojst

Dakujem za rady a postrehy....hlavne za tip na inzerat
v podstate si si vybral dobre (za tu sumu)..video z gx9 je slusne, stabilizacia, ak pouzijes stabilizovany
objektiv, ktory spolupracuje so stabilizaciou v tele, je vyborna..
casom ti ale asi moze zacat chybat "fotoaparát nemá Log ani Flat profil. Nie je tu audio vstup ani výstup. Vo videu je naviac výrazný orez záberu, oproti fotorežimu."..
 
smarek
2022-11-10 11:52:02+01
Co tak toto
https://www.mall.sk/bezzrkadlovky/sony-zv-1-f-zv1fbdi
 
smarek
2022-11-10 11:54:24+01
Inak by som siel do G100
 
Pietttro
2022-11-10 16:19:17+01
Ano tu Sony ZV-1f som chcel a aj vyhravala ako najlepsiu moznost na zaciatok...ale na Mall.sk je nedostupna dost dlho uz

Ak sa ni podari zohnat dobry objektiv 14-140mm budem velmi spoko aj z GX9
 
Pietttro
2022-11-10 16:20:55+01
Viete niekto inac nieco o probleme zadrhavania pri zoomovani objektivu?...anglicky stiff obkective issue....bol som pozerat fotak gx80 a mal prave ten 14-140 mm....ale pri zoomovani to zadrhavalo...da sa to nejak vyriesit?
 
vilkoo
2022-11-10 20:34:15+01
Jedine servis
 
blahoslav J B Art
2022-11-11 00:08:24+01
príspevok od: Pietttro
Viete niekto inac nieco o probleme zadrhavania pri zoomovani objektivu?...anglicky stiff obkective issue....bol som pozerat fotak gx80 a mal prave ten 14-140 mm....ale pri zoomovani to zadrhavalo...da sa to nejak vyriesit?
Mne spadol GX80 s nasadeným setakom 12-32mm asi z pol metra objektívom na dlaždice, trochu ten plasťák zdeformovalo a pri zoomovani odvtedy zadrhaval v 1 bode.
 
Fuser
2022-11-11 15:55:18+01
príspevok od: Pietttro
Viete niekto inac nieco o probleme zadrhavania pri zoomovani objektivu?...anglicky stiff obkective issue....bol som pozerat fotak gx80 a mal prave ten 14-140 mm....ale pri zoomovani to zadrhavalo...da sa to nejak vyriesit?
Moze byt pokazeny ale moze to byt aj "lacak",tj. v pripade ze chces robit zoom pocas natacania potrebujes video objektiv alebo kvalitny objektiv. Inak zoom bude trhany ...

napr.: Olympus M.Zuiko Digital 12-40mm f/2.8 ED je super na video.
Video zaciatocnik: vykasli sa na objektiv 70mm a viac pri m4/3, kludne kup 2, 3 pevne skla ...
Ak si este foto/kameru nekupil: kludne pokukaj aj po OM-D E-M 5 Mark II, nieje najnovsia uz ani najlepsia ale ma vela funkcii ktore ocenis a nestoji vela. Pripadne kup GH5, ta je natom este lepsie.
 
Pietttro
2022-11-27 23:58:17+01
Fuser dakujem za tip....pozeral som nanho je to fajn objektiv a celkom drahy namna momentalne ....fotacik mam doma, zacinam fotit a akonahle bude cas vybehnem natocit prve zabery...uvidime co dokaze setak
 
sasko
2023-01-01 20:23:00+01
Mal som gx9 a ten bol fayn aj na video(panasonic vseobecne), 25mm objektiv by som si zohnal z bazaru za cca 100e, teraz mam fuji x s10 ale panasonic je top na video aj ovladanim pre mna, mal som gh5s a to bolo asi najlepsie na video pretoze mal skvely vykon v low light.
 
Pietttro
2023-01-02 00:01:29+01
Ahoj Sasko,
Ja som si akurat kupil 17mm Olympus f1.8....sice pevne ohnisko ale ta kvalita uz je vidiet hlavne v slabsich svetelnych podmienkach...

Otazka ale na tvoj prispevok...myslis ze je to aj fotakom ze pocas low light si mal dobre vysledky na videu? Myslel som ze je to vyslovene objektiv co toto urcuje....

Kazdopadne sa tesim z toho Oly 17mm objektivu - uvidime co dokaze vo videu
 
fatality
2023-01-02 12:09:59+01
príspevok od: Pietttro
Ahoj Sasko,
Ja som si akurat kupil 17mm Olympus f1.8....sice pevne ohnisko ale ta kvalita uz je vidiet hlavne v slabsich svetelnych podmienkach...

Otazka ale na tvoj prispevok...myslis ze je to aj fotakom ze pocas low light si mal dobre vysledky na videu? Myslel som ze je to vyslovene objektiv co toto urcuje....

Kazdopadne sa tesim z toho Oly 17mm objektivu - uvidime co dokaze vo videu
urcuje to svetelnost objektivu a schopnost snimaca zvladat vysoke iso..
v zasade, cim mensi snimac a vyssie rozlisenie, tym viac sumu..
+novsie generacie snimacov(pri rovnakej velkosti a rozliseni) sumia menej..
takze dva rovnake 4/3 snimace mozu mat roznu uroven sumu..zalezi od
rozlisenia, generacie (a dokonca aj od procesoru vo fotaku, tam tiez plati,
ze novsia generacia = menej sumu)..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()