Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Panasonic Lumix FZ1000 alebo FZ100 II ?

cimbo
cimbo 2023-03-08 17:33:04+01
Ahojte, prosim vas o radu ci sa oplati investovat o 170€ viac za vylepsenu verziu Lumix FZ1000 II. Alebo kupit radsej starrsi model FZ1000.

Aktualne sa totiz FZ1000 da kupit za 570€, ale FZ1000 II od 739€ vyssie.

Dakujem
 
cimbo
2023-03-09 15:14:09+01
príspevok od: gytheio
nedal som ti dovod aby si bol vytoceny, ked mas v hlave zafixovane kupit lumix kludne to sprav, ja by som kupil hocaky kompakt od Canonu alebo Sony
https://camix.co.uk/product/canon-powershot-g7-x-mark-ii-black/?utm_source=Shopping&utm_term=5276
https://www.fotocolombo.it/shop/product/sony--en-70776-1179/
Maju taky kvalitny jpeg aky Lumix nikdy nebude mat.
Obycajny kompakt nechcem, Panasonic je Ultrazoom
0
0
 
martinmlm
2023-03-09 15:17:15+01
príspevok od: cimbo
V prvom poste pisem, ze sa rozhodujem medzi 560 a 730, tak, ze to je rozpocet.
https://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dmc-fz1000d9/p-4463332.xhtml

tento model: Panasonic Lumix DMC-FZ1000D9

.... v PROLAIKE v akcii. To DMC a D9 neviem čo znamená, či je to nižšia-vyššia-novšia rada.
0
0
 
gytheio
2023-03-09 15:17:16+01
príspevok od: cimbo
Obycajny kompakt nechcem, Panasonic je Ultrazoom
👍gratulujem
-1
1
 
Porubo
2023-03-09 17:01:46+01
Tu je samozrejme otazka o uzivatelskych pripadoch:
Ci nie je lepsie mat mensi rozsah objektivu, lebo taky je vacsinou opticky lepsi (to je vseobecne pravidlo, univerzalne nastroje o podobnej cene a velkosti su horsie nez specializovane a cim univerzalnejsie je nieco tym vo vseobecnosti horsie). A na tych par pripadov na dlhe ohnisko ci orez neda podobny vysledok.
0
0
 
gytheio
2023-03-09 17:48:59+01
príspevok od: Porubo
Tu je samozrejme otazka o uzivatelskych pripadoch:
Ci nie je lepsie mat mensi rozsah objektivu, lebo taky je vacsinou opticky lepsi (to je vseobecne pravidlo, univerzalne nastroje o podobnej cene a velkosti su horsie nez specializovane a cim univerzalnejsie je nieco tym vo vseobecnosti horsie). A na tych par pripadov na dlhe ohnisko ci orez neda podobny vysledok.
Myslim, ze je zbytocne mu nieco take vysvetlovat, iba sa zbytocne vytoci, ze co si to dovolujes. Jemu niekto poradil, ze ultrazoom a jeho vobec neinteresuje, ze mu to bude pri tej obrazovej kvalite nafigu. Dnes na Instagram pribudaju denne miliony kvalitnych fotografii a on sa bude cudovat preco aj on nema take fotografie ked zaplatil za fotoaparat 600 eur.
-4
0
 
cimbo
2023-03-09 17:51:05+01
príspevok od: gytheio
nedal som ti dovod aby si bol vytoceny, ked mas v hlave zafixovane kupit lumix kludne to sprav, ja by som kupil hocaky kompakt od Canonu alebo Sony
https://camix.co.uk/product/canon-powershot-g7-x-mark-ii-black/?utm_source=Shopping&utm_term=5276
https://www.fotocolombo.it/shop/product/sony--en-70776-1179/
Maju taky kvalitny jpeg aky Lumix nikdy nebude mat.
Ani jeden z nich nie je Ultrazoom
0
0
 
gytheio
2023-03-09 17:59:20+01
príspevok od: cimbo
Ani jeden z nich nie je Ultrazoom
K comu ti je? Nevies na co su tie ovladace, nemas vobec v plane upravovat fotografie, naco ti je ten ultrazoom?
-3
0
 
cimbo
2023-03-09 18:22:50+01
príspevok od: gytheio
Myslim, ze je zbytocne mu nieco take vysvetlovat, iba sa zbytocne vytoci, ze co si to dovolujes. Jemu niekto poradil, ze ultrazoom a jeho vobec neinteresuje, ze mu to bude pri tej obrazovej kvalite nafigu. Dnes na Instagram pribudaju denne miliony kvalitnych fotografii a on sa bude cudovat preco aj on nema take fotografie ked zaplatil za fotoaparat 600 eur.
Ty si uplne mimo, nemas tusenia o com tato tema je. Ten Instagram si uplne trafil, presne to ja chcem .
Ani raz si sa neopytak naco chcem fotak pouzivat atd...
Ani jeden z tvojich komentarov mi nic nedal, od prveho komentara mi ukazujes aky som hlupak, ze vobec nieco take chcem kupit a ty si ten pan extra macher fotograf vseveduci

Porubo: napisal rozumnu vetu, ktora ma zmysel a jeho nazor beriem na vedomie a je velmi konstruktivny.
0
6
 
gytheio
2023-03-09 18:43:23+01
príspevok od: cimbo
Ty si uplne mimo, nemas tusenia o com tato tema je. Ten Instagram si uplne trafil, presne to ja chcem .
Ani raz si sa neopytak naco chcem fotak pouzivat atd...
Ani jeden z tvojich komentarov mi nic nedal, od prveho komentara mi ukazujes aky som hlupak, ze vobec nieco take chcem kupit a ty si ten pan extra macher fotograf vseveduci

Porubo: napisal rozumnu vetu, ktora ma zmysel a jeho nazor beriem na vedomie a je velmi konstruktivny.
ved si to napisal niekolko krat, o ultrazoome a to co porubo napisal ma napadlo hned ako si prvy krat spomenul ultrazoom len som cakal kym to sem niekto iny napise
-4
0
 
martinmlm
2023-03-09 18:56:08+01
príspevok od: cimbo
Ani jeden z nich nie je Ultrazoom
mal som NikonP600, zoom neskutočný (a sú od neho ešte viac zooooom P900, 950, 1000) ....je to lepšie ako klasický poľovnícky ďalekohľad, a ešte k tomu ti urobí fotku, ale čo sa týka kvality priemernú alebo podpriemernú.....priložím foto z susedovho okna na 70m fotené večer do rozsvietenej miestnosti.........Pan. FZ1000 vďaka väčšiemu snímaču bude mať o niečo lepšiu kvalitu výstupu, ale do dobrej fotky ešte dosť ďaleko.
Ale ak ti ide hlavne o zoom, tak FZ1000 z pohľadu cena-výkon je dobrý výber. A keby ho kúpiš z bazaru za polovičnú cenu, tak budeš chvíľu šťastný a potom si kúpiš "FOTOAPARÁT"
0
1
 
fatality
2023-03-09 19:51:26+01
príspevok od: cimbo
Ty si uplne mimo, nemas tusenia o com tato tema je. Ten Instagram si uplne trafil, presne to ja chcem .
Ani raz si sa neopytak naco chcem fotak pouzivat atd...
Ani jeden z tvojich komentarov mi nic nedal, od prveho komentara mi ukazujes aky som hlupak, ze vobec nieco take chcem kupit a ty si ten pan extra macher fotograf vseveduci

Porubo: napisal rozumnu vetu, ktora ma zmysel a jeho nazor beriem na vedomie a je velmi konstruktivny.
si tu par hodin a presne si vystihol co tu Acton, Brixton, Isomaniak, Photox, Gytheio robi 10 rokov
0
4
 
gytheio
2023-03-09 20:04:56+01
príspevok od: fatality
si tu par hodin a presne si vystihol co tu Acton, Brixton, Isomaniak, Photox, Gytheio robi 10 rokov
a psychopate ty ako vzdy si v tom nevinne

kolko si si tu povyrabal falosnych profilov cez ktore si vychvaloval svoje fotografie? na rozdiel teba som tu nikdy nemal falosny profil
-2
0
 
slavik74
2023-03-09 20:10:09+01
Tiez som zacinal s ultrazoomom Panasonic FZ-18 (mal skvely vystup n ato aky mal rozsah, len bolo nutne drzat ISO velmi nizko). Predtym som mal kompakty (nejaky Olympus ktory bol strasny a Panasoniv ktory bol lepsi) a prechod na ultrazoom mi otvoril ovela viac moznosti skusat rozne veci, ktore kompakt s malym rozsahom objektivu nevedokazal. Navyse ergonomia je podobna bezrkadlovkam, cize na tom ultrazoome zistis, ci ta to bude bavit, mozes si studovat ovladanie (nerob to systemom ze navod citam az po tyzdni pouzivania), a hlavne zeklady fotenie (trojuholnik ISO - clona - cas je nutnost ovladat ked sa chces niekam posunut). Panasonic je velmi dobry vyrobca, jeho modely maju skvele vyriesenu ergonomiu. V minulosti trpeli na vyssi sum na inom ako nizkom ISO. K tomu ze niekto predaval kus so 7000 cvakmi za skoro polovicu - ak je predajca seriozny a vedel by ti s odskusanim pomoct niekto kto sa v tom vyzna nie je problem ze ma 7000 expozicii. Len si pozri ci sa daju kupit n ato este baterky lebo ta originalna uz moze mat znizenu kapacito vzhladom na vek a malo pouzivania.
0
0
 
gytheio
2023-03-09 20:11:41+01
príspevok od: fatality
si tu par hodin a presne si vystihol co tu Acton, Brixton, Isomaniak, Photox, Gytheio robi 10 rokov
povedz preco ta vzdy lajkuju ti isti, profily ktore nefotia profily ktore tu vzdy vyrabali taketo situacie? nikdy ani jedna hadka ktora tu bola nebola bez vaseho pricinenia, bavil som sa s nim normalne a z nicoho nic vyblafol, ze mu chcem nadavat, ty si presne to iste robil spustu raz predtym, keby si aspon na tom nieco zmenil aby to uz nevyzeralo tak tupo.
-1
0
 
roka222
2023-03-09 20:24:56+01
príspevok od: gytheio
povedz preco ta vzdy lajkuju ti isti, profily ktore nefotia profily ktore tu vzdy vyrabali taketo situacie? nikdy ani jedna hadka ktora tu bola nebola bez vaseho pricinenia, bavil som sa s nim normalne a z nicoho nic vyblafol, ze mu chcem nadavat, ty si presne to iste robil spustu raz predtym, keby si aspon na tom nieco zmenil aby to uz nevyzeralo tak tupo.
0
0
 
fatality
2023-03-09 20:36:20+01
príspevok od: gytheio
povedz preco ta vzdy lajkuju ti isti, profily ktore nefotia profily ktore tu vzdy vyrabali taketo situacie? nikdy ani jedna hadka ktora tu bola nebola bez vaseho pricinenia, bavil som sa s nim normalne a z nicoho nic vyblafol, ze mu chcem nadavat, ty si presne to iste robil spustu raz predtym, keby si aspon na tom nieco zmenil aby to uz nevyzeralo tak tupo.
po dlllhom case ti venujem jeden prispevok..
na teba by sa tu ani nemali hnevat, teba treba lutovat..
roky zit v takomto svete..paranoja, falosne profily, falosne lajky, dislajky, fejkove chvalenie
vlastnych fotiek..
mal by si zajst za odbornikom, lebo to s tebou nevyzera dobre..
0
3
 
cimbo
2023-03-09 20:44:31+01
príspevok od: slavik74
Tiez som zacinal s ultrazoomom Panasonic FZ-18 (mal skvely vystup n ato aky mal rozsah, len bolo nutne drzat ISO velmi nizko). Predtym som mal kompakty (nejaky Olympus ktory bol strasny a Panasoniv ktory bol lepsi) a prechod na ultrazoom mi otvoril ovela viac moznosti skusat rozne veci, ktore kompakt s malym rozsahom objektivu nevedokazal. Navyse ergonomia je podobna bezrkadlovkam, cize na tom ultrazoome zistis, ci ta to bude bavit, mozes si studovat ovladanie (nerob to systemom ze navod citam az po tyzdni pouzivania), a hlavne zeklady fotenie (trojuholnik ISO - clona - cas je nutnost ovladat ked sa chces niekam posunut). Panasonic je velmi dobry vyrobca, jeho modely maju skvele vyriesenu ergonomiu. V minulosti trpeli na vyssi sum na inom ako nizkom ISO. K tomu ze niekto predaval kus so 7000 cvakmi za skoro polovicu - ak je predajca seriozny a vedel by ti s odskusanim pomoct niekto kto sa v tom vyzna nie je problem ze ma 7000 expozicii. Len si pozri ci sa daju kupit n ato este baterky lebo ta originalna uz moze mat znizenu kapacito vzhladom na vek a malo pouzivania.
Dakujem
0
0
 
gytheio
2023-03-09 20:46:24+01
príspevok od: fatality
po dlllhom case ti venujem jeden prispevok..
na teba by sa tu ani nemali hnevat, teba treba lutovat..
roky zit v takomto svete..paranoja, falosne profily, falosne lajky, dislajky, fejkove chvalenie
vlastnych fotiek..
mal by si zajst za odbornikom, lebo to s tebou nevyzera dobre..
zase dookola tie iste keci, opytal som sa ta preco v kazdej takejto debate mate prsty ti isti a vzdy sa to rovnako skonci, sekta ktora nefoti iba caka kde a kedy...
-1
0
 
Porubo
2023-03-09 20:49:08+01
Pozrel som teda bazos a dal vyhladavat retazce "fz 1000" a naslo mi aj LX 100 o 30 eur lacnejsie. Nepozeral som nejak do hlbky co vsetko sa tam da kupit. Len ze osobne pre seba bych kupil (ak by som sa rozhodoval) radsej mensi rozsah a svetlejsi objektiv s vacsim snimacom. Ono sa to nezda ale ta vacsia svetlost a snimac mi moze pomoct vo viac beznych situaciach ako vacsi rozsah. Plus na kompakt to ma zaujimavejsie rozmery, ale zasa Ja mam aj velky fotoaparat a nekupoval by som to ako fotak na vsetko.
Otazka znie na co by si to chcel pouzivat. A ci ako jediny fotak.
0
0
 
seifi
2023-03-09 20:57:36+01
príspevok od: fatality
po dlllhom case ti venujem jeden prispevok..
na teba by sa tu ani nemali hnevat, teba treba lutovat..
roky zit v takomto svete..paranoja, falosne profily, falosne lajky, dislajky, fejkove chvalenie
vlastnych fotiek..
mal by si zajst za odbornikom, lebo to s tebou nevyzera dobre..
Fatality, ľudia sme rôzni. A teraz čo ? Ideme G. zavesiť ?
Tak s nim nediskutujte. Podkurujete pod kotlom od samého začiatku. Veď G. sa s vami nebavil. Debatoval s autorom otázky. Boli by sa ti dvaja vyrozprávali a vybavené.
A ten 222 z tvojej partie ešte vyplazuje jazyk. ... jak malé deti.
0
0
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()