Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Skusenosti so Sony A7 IV

Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-19 11:50:02+01
Zaujímajú ma reálne skúsenosti s usadzovaním prachu na snímači, pretože v recenzii Karol Srnec spomenul, že tento model má s týmto problém. Neuvádzal však, či používal aj iné objektívy alebo sa tento prach usadzoval samovoľne pri používaní jedného objektívu. Podľa toho, čo som čítal asi Sony A7 IV nebude mať k dispozícií automatické čistenie snímača v nastaveniach menu? Prípadne tiež iné nedostatky, na ktoré si treba dávať u tohto modelu pozor. Recenzia je jedná vec, ale reálne skúsenosti z používania tohto prístroja je vec druhá. Za všetky vaše názory z reálneho používania tohto prístroja vám vopred ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2023-03-19 15:01:30+01
Donedavna som fotil s A7III. Tento model nema ultrazvukovy otras, ale vyuziva na otras stabilizaciu snimaca. Ucinnost minimalna. Rano som ofukal cip, vecer bol na nom bordel. Teraz fotim s A7R V, ktora ma konecne ultrazvukove cistenie, ovela ucinnejsie. Ale nebolo by to Sony, keby nieco nedobabralo:
1. Nema automaticke cistenie pri vypnuti: Cistenie treba vyvolat v menu.
2. Ma funkciu zatvorenia uzavierky pri vypnutom stave, ale ta nefunguje, ak je nastavena el. uzavierka.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-21 17:40:18+01
Tieto dve veci v týchto bodoch by mi ani nevadili. Nakoľko aktuálne používate Sony AR V by ma zaujímalo, koľko snímkov dokáže fotoaparát zaznamenať na jedno nebitie batérie?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2023-03-21 17:56:59+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Tieto dve veci v týchto bodoch by mi ani nevadili. Nakoľko aktuálne používate Sony AR V by ma zaujímalo, koľko snímkov dokáže fotoaparát zaznamenať na jedno nebitie batérie?
Zalezi od sposobu fotografovania. Vseriovom snimani cez 1000. A7R V uz nie je tak zrava, ako ked som mal A7 II.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()