Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prve zrkadlo Nikon D 90/3100/7000 vs Canon D60

Cimo-II.
2010-12-24 21:48:26+01
Zdravim Vas som tu novy,cital som toho uz vela ale stale som nenasiel odpoved na moju otazku ... kedze som sa rozhodol prejst z kompaktu na zrkadlovku a zacat sa viac venovat foteniu stojim pred otazkou co vybrat .... niekto povie tento staci ale chcem nieco co nebudem lutovat ani ked sa do fotenia dostanem viac ,.... na zaciatku bol vyber canon 550D ale kedze nikon D90 je v rovnakej cene(cca) tak som ho zavrhol no potom som zacal uvazovat aj o hore zmienench D3100/D7000 a D60 chcel by som Vas poprosit o rady pri vybere. Mam par otazok ku ktorym som dospel po precitany zopar recenzii :

co sa tyka D90 vs D3100 : ci je potrebny ten stavovy displej hore ? dalej som sa docital ze pri 3100 su potrebne objektivy s motorcekom na AF co to v praxi znamena (som uplny zaciatocnik) je to dobre alebo zle ? zas D3100 ma lepsie video a procesor EXPEED 2 tak neviem ci ten procesor nieco zavazi oproti EXPEED 1 pri D90tke .... ceske menu pri 3100 tiez potesi ale D 90 mi pripada ako fotak vyssej triedy len

co sa tyka D 7000/ canon 60D tak canon viem ze je lacnejsi no neviem ako je to s kvalitou , ake ma vyhody a nevyhody akurat v recenzii pisu ze nema svetllo AF a nie je moznost doladenia AF

.... a posledna vec ak z oboch ,,duelov! vyberieme vitaza pr D90/D7000 alebo D90/canon 60D co myslite oplati sa investovat do toho drahsieho modelu alebo je to zbytocne ?

Dakujem za rady a nazory
 
FilipMino
2010-12-24 21:54:04+01
môj názor.....ak ti to je jedno, že akého výrobcu uprednostňuješ tak ber D90-tku, niesom síce Nikoňák, ale čo čítam, tak je to dobrý foťák...
 
Bpali
2010-12-24 22:06:42+01
ano ber d90, ak mas vela penazi tak D7000
 
bum.bac
2010-12-24 22:39:27+01
myslim, ze toto ti postaci: http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=11108
 
Iygor
2010-12-24 22:45:06+01
z tvojho \"vykladu\" by som si ja vybral D90 a cukrovinky čierny princ (preverená kvalita), popozeral by som aj bazár, zdá sa mi že teraz mnohí prechádzajú na D7000 a dá sa nájsť lacno
 
bonifacko
2010-12-24 22:54:40+01
Asi tie Nikony. Ta 60D je taky kočkopes, nie je to lowend a nie je to stredna trieda, je to drahší 550D, marketingovy ťah.
 
hombreee
2010-12-24 23:42:46+01
D90
 
beholder
2010-12-25 00:15:30+01
...podľa toho gulášu čo v tom máš , nekupuj ešte žiadny....myslím, že si na zrkadlovku ešte nedozrel....
 
cardman1
2010-12-25 08:23:38+01
Zober D90 !!!
 
Bubak.
2010-12-25 09:36:18+01
D90 alebo D7000..ale vždy lepšie kvalitnejšie sklo s telom nižšej triedy ako šit s profi telom ;o)
 
Cerberus
2010-12-25 10:35:54+01
Stavový displej je veľmi dobrá vec, ak sa ho naučíš využívať. Máš vždy poruke prehľad základných nastavení. Používal som ho už na mojom starom kompakte.
Podľa toho čo si napísal, Tvoj výber sa orientuje na parametre zrkadlovky. Asi to nebude úplne správny prístup, lebo je to len jedna z viacerých vecí, ktoré treba brať do úvahy. Ako prvú si polož otázku Čo chcem hlavne fotiť? Ak si ju zodpovieš, potom prichádzajú na rad ďalšie: Aký systém zrkadlovka - objektív je na to najvhodnejší? a ďalej Ako sa mi ten či onen systém drží, ovláda? alebo [b]S akým výstupom sa z tej ktorej kombinácie zrkadlovka-objektív-softvér
uspokojím?[/b] atd ... Univerzálna rada neexistuje. Sám si musíš premyslieť, či chceš utratiť peniaze nielen za zrkadlovku a objektív(y), blesk, filtre, statív, brašňu a ďalšie príslušenstvo, ale aj za tomu zodpovedajúci hardvér a sotvér na spracovanie fotografií. A samozrejme nezanedbateľná položka je čas, ktorý si ochotný tomu venovať. Lebo ak raz do toho spadneš, ...
 
Cimo-II.
2010-12-25 10:44:22+01
príspevok od: bum.bac
myslim, ze toto ti postaci: http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=11108
tento som teraz predal a neplanujem sa k tomu vratit .... vdaka
 
Cimo-II.
2010-12-25 11:05:27+01
príspevok od: beholder
...podľa toho gulášu čo v tom máš , nekupuj ešte žiadny....myslím, že si na zrkadlovku ešte nedozrel....
Mas pravdu nedozrel preto Vas tu ziadam o rady .... dufam ze sa do doho postupne dostanem a nemam tolko penazi aby som rocne kupoval 3fotaky podla skusenosti a nemam chut potom predavat fotaky po bazaroch kazdu chvilu .... snad sa ta zrkadlovka ,,neskazi\" kym sa na nej naucim pracovat (predpokladam ze nema uvedeny datum spotreby .... vsade tu citam ze sa netreba bat zrkadlovky,ze sa da vyuzit aj ako rodinny fotak a ma vacsie moznosti tak dufam ze nebudem lutovat ale vdaka za nazor no radsej by som bol ak by si napisal k teme....
 
Cimo-II.
2010-12-25 11:22:38+01
Co tu citam vacsina je za nikon a pritom dost casto pocujem ze fotografi maju radsej canon ale po triedu 60D je cenovo lepsi nikon ? ak dobre chapem tak canon ma lepsiu DSLR az 7D ? na nizsie rady som cital len ze ,,lacne plastaky\" a pod ....

co sa tyka nikonu D 90 v porovnani s 3100/7000 mysliste ze bude citelny rozdiel v procesore expeed 2 ? nie je ten d90 trochu zastarany model ? neviem ako to ide s vyvojom dslr tak sa pytam ... ci to o rok dva nebude uz stary kram? a este ak by mi vedel niekto strucne vysvetlit ako je to s tym motorcekom pri objektivoch na 3100 a svetlom na AF pri canone

viem ze su to pre Vas mozno hlupe otazky ale len otazkami sa nieco naucim,tak poprosim trpezlivost a ak to niekomu vadi radsej nech nepise zbytocne poznamky od temy .... tak ako ste tu na fore pani fotografi a ja novacik ja zas vidim do inych veci ktorym sa venujem ale prisiel cas na zmenu resp rozsirit obzor do sveta fotografie .... co sa tyka toho co chcem fotit tak plan je taky ze so zakladnym objektivom uvidim co najviac fotim ca ma bude bavit a potom prisposobim vyber objektivov .... ale pravdepodobne aj sport - cyklistika kedze som sa tomu venoval sutazne ...
 
Marek07
2010-12-25 11:30:50+01
Foťák sa ti neskazí, je dôležité si uvedomiť fakt jednu otázku, čo chceš fotiť a ako. Zrkadlovka ti ponúkne úžasné možnosti. No je potrebné si priznať, že ku zrkadlovke nie sú lacné príslušnstvá. Jeden objektív ti možno bude stačiť na začiatok. Ale čo ďalej? Postupne začneš uvažovať čo a ako a zistíš, že to čo by si potreboval môže stáť viac ako ojazdené osobné auto ( aj nové ) Ak máš byť ďalší z tých, čo si kúpia drahý foťák a príslušestvo za státisíce ale vzťah k foteniu mať nebudeš tak je to zbytočné. V dnešnej dobre platí, že ak máš drahý foťák si \" fotograf profesionál \" ale v reále to tak nie je. Zrkadlovku využiješ úplne všade. Aj ako domáci foťák, aj na výlety aj na fotolovy aj na umelecké fotenie. Je ale potrebné sa do toho dostať. Priznávam, svoju zrkadlovku Canon 400D mám dva mesiace. Doteraz som si požičiaval. Fotím plesy, cirkevné akcie, študentstké akcie a tak.
Fotil som s 350D/400D/500D/550D 30D/40D/50D/60D no skutočne moja zrkadlovka je 400D.
Osobne doporučujem čítať a čítať a čítať o fotení. Naučiť sa troška teóriu a potom skúsiť prax. Ja som napr. asi 1,5roka čítal rôzne weby ( Ephoto, Fotoradce, Fotografovani, fotoroman..... ) a takto sa pomaly učil. A potom postupne zistíš, že aha toto a hento som čítal a skúsim to tak ako to tam bolo napísané. Takisto papierové knihy ( Najmä Bryan Peterson odporúčam. ).
Nehrám sa na odborníka, no týmto som si prešiel aj ja a skutočne to nie je jednoduché, musíš uvážiť množstvo aspektov, rozpočet a podobne.

Prajem ti dobré rozhodnutie nech si spokojný.
 
beholder
2010-12-25 11:36:07+01
príspevok od: Cimo-II.
Mas pravdu nedozrel preto Vas tu ziadam o rady .... dufam ze sa do doho postupne dostanem a nemam tolko penazi aby som rocne kupoval 3fotaky podla skusenosti a nemam chut potom predavat fotaky po bazaroch kazdu chvilu .... snad sa ta zrkadlovka ,,neskazi\" kym sa na nej naucim pracovat (predpokladam ze nema uvedeny datum spotreby .... vsade tu citam ze sa netreba bat zrkadlovky,ze sa da vyuzit aj ako rodinny fotak a ma vacsie moznosti tak dufam ze nebudem lutovat ale vdaka za nazor no radsej by som bol ak by si napisal k teme....
....nuž tak teda........ako už bolo napísané.....D90....a ak sú peniaze D7000 popr.D300s.....


...canon neodporúčam, lebo prd o ňom viem
 
Cimo-II.
2010-12-25 11:51:33+01
príspevok od: Marek07
Foťák sa ti neskazí, je dôležité si uvedomiť fakt jednu otázku, čo chceš fotiť a ako. Zrkadlovka ti ponúkne úžasné možnosti. No je potrebné si priznať, že ku zrkadlovke nie sú lacné príslušnstvá. Jeden objektív ti možno bude stačiť na začiatok. Ale čo ďalej? Postupne začneš uvažovať čo a ako a zistíš, že to čo by si potreboval môže stáť viac ako ojazdené osobné auto ( aj nové ) Ak máš byť ďalší z tých, čo si kúpia drahý foťák a príslušestvo za státisíce ale vzťah k foteniu mať nebudeš tak je to zbytočné. V dnešnej dobre platí, že ak máš drahý foťák si \" fotograf profesionál \" ale v reále to tak nie je. Zrkadlovku využiješ úplne všade. Aj ako domáci foťák, aj na výlety aj na fotolovy aj na umelecké fotenie. Je ale potrebné sa do toho dostať. Priznávam, svoju zrkadlovku Canon 400D mám dva mesiace. Doteraz som si požičiaval. Fotím plesy, cirkevné akcie, študentstké akcie a tak.
Fotil som s 350D/400D/500D/550D 30D/40D/50D/60D no skutočne moja zrkadlovka je 400D.
Osobne doporučujem čítať a čítať a čítať o fotení. Naučiť sa troška teóriu a potom skúsiť prax. Ja som napr. asi 1,5roka čítal rôzne weby ( Ephoto, Fotoradce, Fotografovani, fotoroman..... ) a takto sa pomaly učil. A potom postupne zistíš, že aha toto a hento som čítal a skúsim to tak ako to tam bolo napísané. Takisto papierové knihy ( Najmä Bryan Peterson odporúčam. ).
Nehrám sa na odborníka, no týmto som si prešiel aj ja a skutočne to nie je jednoduché, musíš uvážiť množstvo aspektov, rozpočet a podobne.

Prajem ti dobré rozhodnutie nech si spokojný.
ved to ze strasne vela aspektov je pri vybere .... to o drahom stroji a profi fotografovi mi nemusis hovorit v cyklistike plati to iste .... aj tam su taki ... co sa tyka fotenia neplanujem fotit v atelieri ani nic podobne skor to bude sport ako som uz pisal konkretne cyklistika a potom bezne fotky ako priroda,ludia,mesto a obcas aj nejake makro .... planujem pripadne nejaku fotoskolu resp kurz myslis ze sa to oplati absolvovat resp nema tu niekto skusenosti s fotoskolou ?
 
peppe
2010-12-25 12:10:40+01
Mozno offtopic - ale pokial neposkulujes po profikariere, foteniu pre peniaze, nebazis po najrychlejsom AF...tak by som zvazil este aj Pentax. Urcite najlepsi pomer cena vs prevedenie na trhu...pokial pocitas kazde € tak urcite Pentax (aj najnovsie modely kompatibilne s desiatkami starsich a kvalitnych manual obj. za facku)
Naviac Pentax ponuka ak limited seriu DA placiek, skvela optika, spracovanie, malinkaty rozmer (15mm, 21mm, 35 macro, 70mm - spraces do malej ladvinky). V tomto segmente - spratna vybava na outdoor - sa Canon ani Nikon fakt nechyta.
Dobry zdroj pentaxfriends.eu
 
Urgy
2010-12-25 12:40:41+01
Tiež odporúčam ten D90, alebo d7000, 3100 je najnižší model, ten neber. Ale aj taký pentax má svoje čaro K7 alebo K5, hm
 
bum.bac
2010-12-25 12:50:27+01
príspevok od: Cimo-II.
tento som teraz predal a neplanujem sa k tomu vratit .... vdaka
tak si zober D7000, D90-tku by si aj tak do roka predal. Canon 60D je sr.cka-hracka. Ked budes mat, na Slovensku stupne pocet akoze-Fotografov o jeden. SUPER!
 
Strana 1 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()