Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prve zrkadlo Nikon D 90/3100/7000 vs Canon D60

Cimo-II.
Cimo-II. 2010-12-24 21:48:26+01
Zdravim Vas som tu novy,cital som toho uz vela ale stale som nenasiel odpoved na moju otazku ... kedze som sa rozhodol prejst z kompaktu na zrkadlovku a zacat sa viac venovat foteniu stojim pred otazkou co vybrat .... niekto povie tento staci ale chcem nieco co nebudem lutovat ani ked sa do fotenia dostanem viac ,.... na zaciatku bol vyber canon 550D ale kedze nikon D90 je v rovnakej cene(cca) tak som ho zavrhol no potom som zacal uvazovat aj o hore zmienench D3100/D7000 a D60 chcel by som Vas poprosit o rady pri vybere. Mam par otazok ku ktorym som dospel po precitany zopar recenzii :

co sa tyka D90 vs D3100 : ci je potrebny ten stavovy displej hore ? dalej som sa docital ze pri 3100 su potrebne objektivy s motorcekom na AF co to v praxi znamena (som uplny zaciatocnik) je to dobre alebo zle ? zas D3100 ma lepsie video a procesor EXPEED 2 tak neviem ci ten procesor nieco zavazi oproti EXPEED 1 pri D90tke .... ceske menu pri 3100 tiez potesi ale D 90 mi pripada ako fotak vyssej triedy len

co sa tyka D 7000/ canon 60D tak canon viem ze je lacnejsi no neviem ako je to s kvalitou , ake ma vyhody a nevyhody akurat v recenzii pisu ze nema svetllo AF a nie je moznost doladenia AF

.... a posledna vec ak z oboch ,,duelov! vyberieme vitaza pr D90/D7000 alebo D90/canon 60D co myslite oplati sa investovat do toho drahsieho modelu alebo je to zbytocne ?

Dakujem za rady a nazory
 
haplo602
2011-01-04 09:26:15+01
príspevok od: Filip Bucher
ze mu vobec odpisujete, chalan si s vas robi haluz a vsetci sa nato chytate!
my vieme ze jemu niet pomoci, ale mozno to bude citat clovek ktoremu to pomoze
 
herbobo
2011-01-04 15:15:53+01
presiel som od Smeny cez zenit praktiku yasiku ,pentacon six,filmovy canon t 90,digital panasonik,canon,teraz mam pentaxa K.Mam skusenosti aj z nikonom 90,ale vedsi nepodarok som v rukach nedrzal.A nech mi tvz. poloprofesionaly a velky umelci tvrdia co chcu!!!Tiez fotim aj na automatiku 50%,LIGHTROOM je zazracny program,ale prepaly z nikonu nedokazal ani on opravit.A povazujem ja za amaterske,ked si niekdo nadstavuje scenicke rezimy ako JEDLO ,DETI a PSICEK!!!
 
landov
2011-01-04 15:32:08+01
príspevok od: herbobo
presiel som od Smeny cez zenit praktiku yasiku ,pentacon six,filmovy canon t 90,digital panasonik,canon,teraz mam pentaxa K.Mam skusenosti aj z nikonom 90,ale vedsi nepodarok som v rukach nedrzal.A nech mi tvz. poloprofesionaly a velky umelci tvrdia co chcu!!!Tiez fotim aj na automatiku 50%,LIGHTROOM je zazracny program,ale prepaly z nikonu nedokazal ani on opravit.A povazujem ja za amaterske,ked si niekdo nadstavuje scenicke rezimy ako JEDLO ,DETI a PSICEK!!!
...a na čom frčíš ?
 
Cimo-II.
2011-01-04 15:40:49+01
myslim ze tato tema uz par stran nema vela spolocneho s vyberom zrkadlovky skor je to ako pieskovisko kde sa deti natahuju, ale bol by som rad ak by niekto kompetenty odpisal na moj dotaz ohladom objektivu k telu d7000 com som dal link ....
 
Cimo-II.
2011-01-06 19:35:45+01
nechcem zakladat novu temu v sekcii objektivy ale ako tak rozmyslam neviem ci by sa uz neoplatilo investovat do objektivu 18-200 alebo 16-85 ktory z tychto dvoch by ste doporucili skor ? myslite ze to stoji za ten rozdiel oproti 18-105 ? s tym 18-200 by som teoreticky mal zvladnut vacsinu zanrov okrem makra a extremneho tele.... ??
 
Cimo-II.
2011-01-06 19:36:19+01
a este jedna otazka pre tych co uz maju d7000 kope az tak velmi oproti inym zrkadlovkam ? vid recenzia ....
 
Tomáš Muška
2011-01-08 15:31:29+01
príspevok od: Cimo-II.
Co tu citam vacsina je za nikon a pritom dost casto pocujem ze fotografi maju radsej canon ale po triedu 60D je cenovo lepsi nikon ? ak dobre chapem tak canon ma lepsiu DSLR az 7D ? na nizsie rady som cital len ze ,,lacne plastaky\" a pod ....

co sa tyka nikonu D 90 v porovnani s 3100/7000 mysliste ze bude citelny rozdiel v procesore expeed 2 ? nie je ten d90 trochu zastarany model ? neviem ako to ide s vyvojom dslr tak sa pytam ... ci to o rok dva nebude uz stary kram? a este ak by mi vedel niekto strucne vysvetlit ako je to s tym motorcekom pri objektivoch na 3100 a svetlom na AF pri canone

viem ze su to pre Vas mozno hlupe otazky ale len otazkami sa nieco naucim,tak poprosim trpezlivost a ak to niekomu vadi radsej nech nepise zbytocne poznamky od temy .... tak ako ste tu na fore pani fotografi a ja novacik ja zas vidim do inych veci ktorym sa venujem ale prisiel cas na zmenu resp rozsirit obzor do sveta fotografie .... co sa tyka toho co chcem fotit tak plan je taky ze so zakladnym objektivom uvidim co najviac fotim ca ma bude bavit a potom prisposobim vyber objektivov .... ale pravdepodobne aj sport - cyklistika kedze som sa tomu venoval sutazne ...
kde si zobral ze profici maju radsej Canon? ano, na slovensku ho je viacej, lebo ma autorizovny servis v blave, kdezto nikon az v prahe alebo vo viedni.... resp pol roka dozadu to tak bolo...

z tvojho vyberu ako ti uz mnohi povedali ber D90 alebo D7000.... canon si svoju \"polo-profi\" radu X0D pochoval sam tym,ze vydal 7D, co je mimochodom perfektny stroj... ale zeby boli canony od 7D vyssie lepsie ako nikony? to ee
 
Cimo-II.
2011-01-08 15:46:35+01
príspevok od: Tomáš Muška
kde si zobral ze profici maju radsej Canon? ano, na slovensku ho je viacej, lebo ma autorizovny servis v blave, kdezto nikon az v prahe alebo vo viedni.... resp pol roka dozadu to tak bolo...

z tvojho vyberu ako ti uz mnohi povedali ber D90 alebo D7000.... canon si svoju \"polo-profi\" radu X0D pochoval sam tym,ze vydal 7D, co je mimochodom perfektny stroj... ale zeby boli canony od 7D vyssie lepsie ako nikony? to ee
ako vyber som uz vyriesil nakoniec to bude nikon d7000 ako som pisal ale objektiv asi 18-200

islo mi o to ze canon ma 60d a 7d pritom 60d sa casto porovnava s nikon d7000 kde nikon zjavne vyhrava a zas 7d je cenovo inde ako d7000 a skor sa porovnava s d300 preto som sa cudoval ze kanon nema taky medziclanok ako nikon d7000 maju bud ,,plastovu hracku 60d ako tu mnohi pisali\" alebo drahy (oproti d7000) skoro profi stroj 7d ..... preto chcem ist do nikonu
 
Ondatree
2011-01-08 16:32:14+01
príspevok od: Cimo-II.
ako vyber som uz vyriesil nakoniec to bude nikon d7000 ako som pisal ale objektiv asi 18-200

islo mi o to ze canon ma 60d a 7d pritom 60d sa casto porovnava s nikon d7000 kde nikon zjavne vyhrava a zas 7d je cenovo inde ako d7000 a skor sa porovnava s d300 preto som sa cudoval ze kanon nema taky medziclanok ako nikon d7000 maju bud ,,plastovu hracku 60d ako tu mnohi pisali\" alebo drahy (oproti d7000) skoro profi stroj 7d ..... preto chcem ist do nikonu
To s tou plastovou hrackou su silne slova asi...a mozno prave canonu islo s tou 60d prave o to.Nejaka taka taktika nekonkurovania si...
 
markato1
2011-01-08 16:44:56+01
príspevok od: Tomáš Muška
kde si zobral ze profici maju radsej Canon? ano, na slovensku ho je viacej, lebo ma autorizovny servis v blave, kdezto nikon az v prahe alebo vo viedni.... resp pol roka dozadu to tak bolo...

z tvojho vyberu ako ti uz mnohi povedali ber D90 alebo D7000.... canon si svoju \"polo-profi\" radu X0D pochoval sam tym,ze vydal 7D, co je mimochodom perfektny stroj... ale zeby boli canony od 7D vyssie lepsie ako nikony? to ee
V zahranici je Canon dost popularny.Tu je to prave naopak..nemyslim na slovensku,ale na ephote ,nikon ma lepsi lobing a je aj dostupnejsi v obchodoch,prakticky v kazdom najdes nejaku plastovu nikonacku hracku,(nemyslim serioznejsie tela.).D90 je aj preto taka oblubena,lebo si ju mozes tiez hocikde v obchode pozriet,od canonu 50D som nevidel skoro nikde...
a co sa tyka pochovania tejto rady,tak myslim si ze presunutie,tak kam ho zaradili bol logicky tah..
a co sa tyka vyberu medzi 60D a D90 tak jednoznacne 60D..mal som ho v ruke a aj D90 a je to ako soferovat auto a tlacit furik s betonom..rozdiel je obrovsky hned na prvy dotyk..
Najlepsie ked niekto nieco oznaci ako plastovu hracku a v zivote to ani len nevidel..
ale aj tie lahke fotaky maju svoje opodstatnenie,kopa ludi si zrkadlo nekupi,lebo je velke,tazke..tie mensie tela su prakticke na turistiku,rodinne fotografie,dovolenky,ale samozrejme ked treba da sa s tim aj seriozne fotit,ale to uz skvor zalezi od objektivu..
Takze ked si niekto povie ci si dobre vybral D7000 a nebude mat na kvalitne objektivy,tak poviem ze nie..urcite lepsie foto spravi D80 s kvalitnym objektivom..trebars..
 
beholder
2011-01-08 17:12:17+01
príspevok od: herbobo
presiel som od Smeny cez zenit praktiku yasiku ,pentacon six,filmovy canon t 90,digital panasonik,canon,teraz mam pentaxa K.Mam skusenosti aj z nikonom 90,ale vedsi nepodarok som v rukach nedrzal.A nech mi tvz. poloprofesionaly a velky umelci tvrdia co chcu!!!Tiez fotim aj na automatiku 50%,LIGHTROOM je zazracny program,ale prepaly z nikonu nedokazal ani on opravit.A povazujem ja za amaterske,ked si niekdo nadstavuje scenicke rezimy ako JEDLO ,DETI a PSICEK!!!
...to už nemôže byť ani pravda .........................to z kade vyliezate?
 
Matúš Koprda
2011-01-08 17:15:19+01
príspevok od: beholder
...to už nemôže byť ani pravda .........................to z kade vyliezate?
jáhahá, jaké svedectvo! (((((:
Nehaj tak, toto robí portálový život krajším (((:
 
Cimo-II.
2011-01-08 17:32:08+01
príspevok od: markato1
V zahranici je Canon dost popularny.Tu je to prave naopak..nemyslim na slovensku,ale na ephote ,nikon ma lepsi lobing a je aj dostupnejsi v obchodoch,prakticky v kazdom najdes nejaku plastovu nikonacku hracku,(nemyslim serioznejsie tela.).D90 je aj preto taka oblubena,lebo si ju mozes tiez hocikde v obchode pozriet,od canonu 50D som nevidel skoro nikde...
a co sa tyka pochovania tejto rady,tak myslim si ze presunutie,tak kam ho zaradili bol logicky tah..
a co sa tyka vyberu medzi 60D a D90 tak jednoznacne 60D..mal som ho v ruke a aj D90 a je to ako soferovat auto a tlacit furik s betonom..rozdiel je obrovsky hned na prvy dotyk..
Najlepsie ked niekto nieco oznaci ako plastovu hracku a v zivote to ani len nevidel..
ale aj tie lahke fotaky maju svoje opodstatnenie,kopa ludi si zrkadlo nekupi,lebo je velke,tazke..tie mensie tela su prakticke na turistiku,rodinne fotografie,dovolenky,ale samozrejme ked treba da sa s tim aj seriozne fotit,ale to uz skvor zalezi od objektivu..
Takze ked si niekto povie ci si dobre vybral D7000 a nebude mat na kvalitne objektivy,tak poviem ze nie..urcite lepsie foto spravi D80 s kvalitnym objektivom..trebars..
ja porovnavam 60d a d7000 nie s d80 a cenovo canon 60d a nikon d7000 su +/- natom istom pri takej cene takeho stroja je 100€ uplne nepodstatny rozdiel a co sa tyka kvality tak recenzie,fotografi a foristi hovoria svoje a mal som v rukach oba stroje a canon nebol az taky zly ako ho niektory vykresluju aj ked d7000 sa mi pozdava ovela viac ... nehodnotim vystup este nato nemam skusenosti ale pocit v ruke
 
petriot
2011-01-08 20:07:59+01
Ahoj chcem ti len potvrdit to co ti radia ostatni
Zober tu D90tku- mam ju ako zalozne telo k D700vke ale co je pre mna
zaujmave je vystup pri nizkom ISO - do 400vky mi to podava rovnake vysledky ako D700vka
Prave som ju testoval s 24-70kou a pri zvacsení 200% mi pride kustik ostrejsia D90tka
/dokonca pri rovnakom nastaveni jemne svetlejsia-expozicia, dlight... vsetko rovnako nastavene/
Je pravda ze na ISO 800 je to uz neporovnatelne ale pokial to nepotrebujes na profi
ucely D90tka ta nesklame
Radsej lepsie sklo a mas postarane
Hlavne fotit a fotit
 
Cimo-II.
2011-01-08 20:15:07+01
príspevok od: petriot
Ahoj chcem ti len potvrdit to co ti radia ostatni
Zober tu D90tku- mam ju ako zalozne telo k D700vke ale co je pre mna
zaujmave je vystup pri nizkom ISO - do 400vky mi to podava rovnake vysledky ako D700vka
Prave som ju testoval s 24-70kou a pri zvacsení 200% mi pride kustik ostrejsia D90tka
/dokonca pri rovnakom nastaveni jemne svetlejsia-expozicia, dlight... vsetko rovnako nastavene/
Je pravda ze na ISO 800 je to uz neporovnatelne ale pokial to nepotrebujes na profi
ucely D90tka ta nesklame
Radsej lepsie sklo a mas postarane
Hlavne fotit a fotit
dik uz mam vybrane telo d7000 + 18-200 VRII
 
petriot
2011-01-08 20:27:11+01
príspevok od: Cimo-II.
dik uz mam vybrane telo d7000 + 18-200 VRII
tak drzim palce pri foteni
viem ze 18-200vka je univerzal ale podla mna to bude na ukor kvality
nikdy som ten objektiv nemal v ruke tak nemozem povedat viac ako ze si to
myslim
skor by som siahol po 16-85tke a ked chces zoomik tak potom bazarovi 70-300 VR sa da zohnat okolo 400éčiek co je dobra cena.
porozmyslaj ale ak univerzal tak potom si si vybral spravne.
 
Tomáš Muška
2011-01-08 21:17:20+01
príspevok od: markato1
V zahranici je Canon dost popularny.Tu je to prave naopak..nemyslim na slovensku,ale na ephote ,nikon ma lepsi lobing a je aj dostupnejsi v obchodoch,prakticky v kazdom najdes nejaku plastovu nikonacku hracku,(nemyslim serioznejsie tela.).D90 je aj preto taka oblubena,lebo si ju mozes tiez hocikde v obchode pozriet,od canonu 50D som nevidel skoro nikde...
a co sa tyka pochovania tejto rady,tak myslim si ze presunutie,tak kam ho zaradili bol logicky tah..
a co sa tyka vyberu medzi 60D a D90 tak jednoznacne 60D..mal som ho v ruke a aj D90 a je to ako soferovat auto a tlacit furik s betonom..rozdiel je obrovsky hned na prvy dotyk..
Najlepsie ked niekto nieco oznaci ako plastovu hracku a v zivote to ani len nevidel..
ale aj tie lahke fotaky maju svoje opodstatnenie,kopa ludi si zrkadlo nekupi,lebo je velke,tazke..tie mensie tela su prakticke na turistiku,rodinne fotografie,dovolenky,ale samozrejme ked treba da sa s tim aj seriozne fotit,ale to uz skvor zalezi od objektivu..
Takze ked si niekto povie ci si dobre vybral D7000 a nebude mat na kvalitne objektivy,tak poviem ze nie..urcite lepsie foto spravi D80 s kvalitnym objektivom..trebars..
ja nevravim ze canon nieje popularny, alebo ze robi zle fotaky... to vobec nie... len co ja viem od znameho, tak fotografi pre noviny na slovensku pouzivali hlavne canony kvoli tomu servisu... potom prisiel nikon D3 a zacalo sa to prudko menit... on sam prechadzal z canonu 1Dmk2n na d3 a neskor d3s...

porovnavat d90 ktory ma 2 roky s canonom 60d ktory vysiel teraz + je o triedu vyssie mi pride trosku na hlavu... tak rok dozadu mohla platit postupnost v kvalite v podobe 500D
 
Tomáš Muška
2011-01-08 21:20:54+01
príspevok od: Tomáš Muška
ja nevravim ze canon nieje popularny, alebo ze robi zle fotaky... to vobec nie... len co ja viem od znameho, tak fotografi pre noviny na slovensku pouzivali hlavne canony kvoli tomu servisu... potom prisiel nikon D3 a zacalo sa to prudko menit... on sam prechadzal z canonu 1Dmk2n na d3 a neskor d3s...

porovnavat d90 ktory ma 2 roky s canonom 60d ktory vysiel teraz + je o triedu vyssie mi pride trosku na hlavu... tak rok dozadu mohla platit postupnost v kvalite v podobe 500D
sorka, zblblo mi to tu dako a poslalo polku co som pisal...

v podobe 500D
 
Cimo-II.
2011-01-11 20:18:37+01
nechcem tu zakladat novu diskusiu kedze tema mi posluzila dostatocne a fotak uz je objednany len sa caka .... ale z nudy by som rad vedel vas nazor na suboj D7000 vs 7D ? plusy minusy ? koho to otravuje nech nepise, pre tych co sa nudia .... lebo porovnani tychto dvoch je dost malo co som pozeral ....
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()