Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon PowerShot SX30 IS alebo Nikon D5000

icemankimi
2011-01-08 11:14:33+01
Dobrý deň.
Chcem sa informovať ktorý fotoaparát by ste mi odporučili z týchto dvoch.
Canon PowerShot SX30 IS alebo Nikon D5000
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-08 11:20:15+01
Ty by si mal vediet, ci chces zrkadlovku alebo ultrazoom. Mame to vypisat vsetky vyhody a nevyhody, alebo si to precitas vo fotoskole?

www.ephoto.sk/forum/1/5958/som-zufaly-preco-skor-zrkadlovku-ako-bridge/strana-1/
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/strach-zo-zrkadlovky/
www.ephoto.sk/forum/18/6214/aky-fotak/strana-2/

P.S. Ten Canon foti otrasne.
 
icemankimi
2011-01-08 11:24:08+01
No ja viem že jeden je ultrazoom a druhý zrkadlovka len sa neviem rozhodnúť že ktorý by bol vhodnejší pre začiatočníka.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-08 11:32:26+01
príspevok od: icemankimi
No ja viem že jeden je ultrazoom a druhý zrkadlovka len sa neviem rozhodnúť že ktorý by bol vhodnejší pre začiatočníka.
Obidva. Kazdy ti povie, ze ten Nikon foti omnoho lepsie. Ale len ty vies, co od fotaka ocakavas a ci je pre teba napr. dolezitejsi velky rozsah ultrazoomu na ukor obrazovej kvality alebo nieco ine. Este raz opakujem, vieme ti tu napisat vsetky pre a proti ale rozhodnutie je aj tak len na tebe.

Najlepsie by bolo, keby sa ultrazoomy prestali vyrabat a bolo by po probleme. Maju ci dalej horsiu obrazovu kvalitu a klamu ludi tym, ze sa tvaria ako zrkadlovka, pritom je to len obycajny kompakt.
 
icemankimi
2011-01-08 11:40:09+01
Dakujem velmi pekne Karol
 
cardman1
2011-01-08 11:52:47+01
urcite D5000 !!
 
mipro
2011-01-08 17:48:54+01
Som za zrkadlo ale zrusit kompakty? hlupost. sak ak chces nieco male len do vrecka a v zivote nechces menit skla a budes fotit na automatike a externy blesk je pre teba odpudzujuci clen tvoja volba je jasna. neviem si predstavit ze by zena v kabelke nosila zrkadlo ci na korculovacku by som bral zrkadlo i s brasnou a pokial nerobis krativnu foto len beznu na beznu tlac naco ist do obludy? ale to musi vediet kazdy sam co a preco je prenho to prave orechove.
 
Marcel Rebro
2011-01-08 17:55:09+01
príspevok od: mipro
Som za zrkadlo ale zrusit kompakty? hlupost. sak ak chces nieco male len do vrecka a v zivote nechces menit skla a budes fotit na automatike a externy blesk je pre teba odpudzujuci clen tvoja volba je jasna. neviem si predstavit ze by zena v kabelke nosila zrkadlo ci na korculovacku by som bral zrkadlo i s brasnou a pokial nerobis krativnu foto len beznu na beznu tlac naco ist do obludy? ale to musi vediet kazdy sam co a preco je prenho to prave orechove.
Karol pisal o Ultra Zoomoch a nie o kompaktoch. Teda o kompaktoch co sa tvaria (a vyzeraju) ako zrkadlovky ale fotia ako kompakty ...
 
Ondatree
2011-01-08 17:55:58+01
príspevok od: mipro
Som za zrkadlo ale zrusit kompakty? hlupost. sak ak chces nieco male len do vrecka a v zivote nechces menit skla a budes fotit na automatike a externy blesk je pre teba odpudzujuci clen tvoja volba je jasna. neviem si predstavit ze by zena v kabelke nosila zrkadlo ci na korculovacku by som bral zrkadlo i s brasnou a pokial nerobis krativnu foto len beznu na beznu tlac naco ist do obludy? ale to musi vediet kazdy sam co a preco je prenho to prave orechove.
Ultrazoom nie je to iste ako kompakt...a ultrazoomy byvaju velmi casto tiez celkom obludne
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-08 18:09:19+01
Kym do kompaktu alebo ultrazoomu nedaju snimac velkosti APS-C alebo Micro 4/3, bude jeho pozicia na trhu coraz horsia. Vykon zrkadloviek sa stale zlepsuje, ale az na vynimky, u kampaktov a UZ je to cim dalej horsie.
Kedysi som dal do Olympusu MjuII dobry film a fotil ako zrkadlovka, rovake farby, rovnake zrno, rovnaka DOF.
Dnesne kompakty a UZ su prezitkom. Kvalita vystupu vyhovuje len nefotografom. Pokrocilejsi uzivatelia kompakty tiez vlastnia, ale poznaju ich obmedzene moznosti a kazdy z nich si praje, aby mohli mat cenovo dostupny kompakt v style Leica X1. Snad novy Olympus aspon trosku spokoji poziadavku na lepsiu obrazovu kvalitu za rozumnu cenu.
 
Fatty
2011-01-08 18:46:06+01
príspevok od: Karol Srnec
Kym do kompaktu alebo ultrazoomu nedaju snimac velkosti APS-C alebo Micro 4/3, bude jeho pozicia na trhu coraz horsia. Vykon zrkadloviek sa stale zlepsuje, ale az na vynimky, u kampaktov a UZ je to cim dalej horsie.
Kedysi som dal do Olympusu MjuII dobry film a fotil ako zrkadlovka, rovake farby, rovnake zrno, rovnaka DOF.
Dnesne kompakty a UZ su prezitkom. Kvalita vystupu vyhovuje len nefotografom. Pokrocilejsi uzivatelia kompakty tiez vlastnia, ale poznaju ich obmedzene moznosti a kazdy z nich si praje, aby mohli mat cenovo dostupny kompakt v style Leica X1. Snad novy Olympus aspon trosku spokoji poziadavku na lepsiu obrazovu kvalitu za rozumnu cenu.
micro 4/3 ale nie je velkost snímača, ten je rovnaký ako 4/3, ide o menšiu vzdialenosť bajonet-čip
bacha na to
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-08 18:50:10+01
príspevok od: Fatty
micro 4/3 ale nie je velkost snímača, ten je rovnaký ako 4/3, ide o menšiu vzdialenosť bajonet-čip
bacha na to
Beriem to, akoze, co nema zrkadlo, je micro
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()