Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Zvuk pri zoomovaní s Tokina 11-16mm f2.8?

Mito24
2012-08-23 00:58:26+02
Zdravím,
cez túto noc som fotil hviezdy u mňa na streche. Robil som Timelapse tak som to nechal fotiť a po cca 3 hodinách som prišiel. Batéria už bola vybitá a tak som všetko zobral naspäť do domu, rovno pri vchode som si všimol, že pri zoomovaní vydáva celkom hlučný zvuk, taktiež pri ostrení. Viem, že pri ostretní to bolo aj predtým a je to normálne no pri zoomovaní to nemá robiť žiaden zvuk. Používam 50D a foťák a ani objektív nie su vodotesné no som si istý, že nepršalo. Bola len celkom veľká zima, lebo sám fotoaparát bol studený na dotyk. Chcem sa spýtať či je toto bežná reakcia objektívov, čo mám robiť a či mohlo vzniknúť nejaké trvalé poškodenie?
Ďakujem.
 
Mito24
2012-08-23 08:17:47+02
Tak dneska ráno som objektív odšroboval, dal naň krytky a nechal ho ležať na polici. Skúšal som zoomovanie a to miesto v ktorom bol ten najhlučnejší moment už nie je. Len mi stále príde, že to zoomovanie je veľmi "tuhé". Neviem či také bolo aj predtým... Skúšal som aj ostrenie a pri manuálnom ostrení počujem slabé klikanie (takmer ho nie je možné počuť) pri nekonečne. Nechám ho takto ešte 3 dni a v nedelu skúsim, že či to prešlo... Mohol by sa niekto k tomuto vyjadriť? Veľmi by mi to pomohlo.
 
Mito24
2012-08-25 14:25:20+02
Neviete mi niekto pomoc? Este som ho neskusal, skusim ho az zajtra no pisem, ci niekto o tom nieco nevie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()