Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 50mm F2.8 EX DG Macro

tomda888
2012-09-17 18:33:25+02
Ahojte, podarilo sa mi zohnat tento objektiv na Sony a chcem vediet ci su tieto objektivy utesnene voci prachu? Aj skusenosti by ma zaujimali kedze som nic na fore nenasiel. Podla testoch dopadol celkom slusne ale rad by som vypocul aj ine skusenosti. Dakujem
 
hranis
2012-09-17 20:08:30+02
Utesnené to určite nie je. Vysúva sa von veľká časť tubusu. Čo napíšem ďalej platí na Canon 40D: Ostrenie zúfalo pomalé. Zväčša nepresné. Čudné podanie farieb a kontrastu, silná aberácia. Kamoš to hneď vrátil do predajne a iný kus ani nechcel. Odporúčam jediny na mieste vyskúšať daný kus.
 
markus
2012-09-17 20:20:12+02
príspevok od: hranis
Utesnené to určite nie je. Vysúva sa von veľká časť tubusu. Čo napíšem ďalej platí na Canon 40D: Ostrenie zúfalo pomalé. Zväčša nepresné. Čudné podanie farieb a kontrastu, silná aberácia. Kamoš to hneď vrátil do predajne a iný kus ani nechcel. Odporúčam jediny na mieste vyskúšať daný kus.
Suhlasim s rychlostou ostrenia a je aj trochu hlucny. Mne vsak robil krasne farby a ostrost bola brilantna lepsie vysledky mi robil ako canon 50 f1,4 akurat ja som potreboval rychli objektiv.
 
lubomirzvolensky
2012-09-17 20:59:19+02
moj nazor : na 1:1 macro prilis mala vzdialenost pred objektivom. Pod 150mm respektive 180mm macro by som osobne nesiel, ale to je zase ina diskusia.
 
tomda888
2012-09-18 08:27:36+02
Hmm tak uz teraz neviem test som pozeral iba tu : http://www.photozone.de/canon-eos/299-sigma-af-50mm-f28-ex-macro-dg-test-report--review tam to dopadlo vyborne a velmi odporucaju ten objektiv. Mam vysnivanu Sigmu 150mm HSM ale zatial som si myslel ze ta 50ka za 160eur bude dobra kupa a je to pouzitelne aj na bezne fotenie ci portrety.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-18 08:34:21+02
príspevok od: tomda888
Hmm tak uz teraz neviem test som pozeral iba tu : http://www.photozone.de/canon-eos/299-sigma-af-50mm-f28-ex-macro-dg-test-report--review tam to dopadlo vyborne a velmi odporucaju ten objektiv. Mam vysnivanu Sigmu 150mm HSM ale zatial som si myslel ze ta 50ka za 160eur bude dobra kupa a je to pouzitelne aj na bezne fotenie ci portrety.
Vacsina uzivatelov ma so vsetkymi verziami Sigmy 50/2,8 dobre skusenosti. Pomale ostrenie sa da prezit, pri makre sa casto ostri rucne. Kratka zaostrovacia vzdialenost stazuje fotenie placheho hmyzu, ale neznamena to, ze sa to neda nafotit. Makristi vedie, ze velmi dolezite je vediet, kedy hmyz fotit a potom ani tak nezalezi na minimalke. Urcite je to lepsie riesenie ako nejake lupy alebo medzikruzky. Na zaciatok to postaci.
 
denySK
2012-09-18 08:58:58+02
osobne som ho mal (z bazaru) na pentaxe, po 15min som ho zosadil z tela a riesil predaj. Ostrenie uplne mimo, nikdy sa nechytil spravne,, mozno bol pokazeny AF..
 
aesace
2012-09-18 09:04:17+02
Ked obvykle vyberam objektiv, tak sa pozriem na youtube na tu rychlost a hlucnost ostrenia..to je moja skromna rada. Inak mam pocit, ze kazdy makro objektiv ostri ovela pomalsie ako bezne objektivy...ci uz Sigma 50mm 2.8 macro, Tamron 90mm 2.8, Sony 30mm 2.8 macro..a pod..Proste daju sa pouzivat skor na staticke zabery. Takze ist, ci neist do macro objektivu nie je zase take jednoduche rozhodnutie, ako sa moze zdat na zaklade tej pridanej hodnoty 1:1 priblizenia..
Co sa tej Sigmy tyka, tak su o nej prevazne pozitivne ohlasy, ale osobnu skusenost nemam. O Sigme sa obecne tvrdi, ze fixne skla ma prvotriedne na rozdiel od zoomov, ktore sa nie vzdy vydaria, co vsak plati prakticky o vsetkych vyrobcoch.
 
lubomirzvolensky
2012-09-18 11:11:01+02
>> Mam vysnivanu Sigmu 150mm HSM ale zatial som si myslel ze ta 50ka za 160eur bude dobra kupa

no iste, v peniazoch je velky rozdiel - a musis pochopit preco je to tak.





>> a je to pouzitelne aj na bezne fotenie ci portrety.

ja by som potrety nefotil 50tkou ohniskom. Aj tu mas 150mm lepsiu podla mojho blbeho nazoru, avsak samozrejme pokial mas ten priestor. Ked mas stiesnene podmienky, darmo ti tu budem prednasat o 150mm...
 
aesace
2012-09-18 15:50:59+02
príspevok od: lubomirzvolensky
>> Mam vysnivanu Sigmu 150mm HSM ale zatial som si myslel ze ta 50ka za 160eur bude dobra kupa

no iste, v peniazoch je velky rozdiel - a musis pochopit preco je to tak.





>> a je to pouzitelne aj na bezne fotenie ci portrety.

ja by som potrety nefotil 50tkou ohniskom. Aj tu mas 150mm lepsiu podla mojho blbeho nazoru, avsak samozrejme pokial mas ten priestor. Ked mas stiesnene podmienky, darmo ti tu budem prednasat o 150mm...
Na 150tku pre portrety potrebujes uz vela svetla. Teda nie ze by sa na to nehodila, ale uz je to o inom. V totmo by sa uz aj stabilizacia hodila..
 
mato.draho
2012-09-18 17:29:38+02
príspevok od: tomda888
Ahojte, podarilo sa mi zohnat tento objektiv na Sony a chcem vediet ci su tieto objektivy utesnene voci prachu? Aj skusenosti by ma zaujimali kedze som nic na fore nenasiel. Podla testoch dopadol celkom slusne ale rad by som vypocul aj ine skusenosti. Dakujem
Mal som túto Sigmu na Canonoch 400D a 5DmkII. Bol to vynikajúci makroobjektív so všetkým, čo k tomu patrí:

- pomalší AF (kvôli dlhej dráhe ostrenia)
- možnosť precízneho manuálneho zaostrenia (vďaka dlhej dráhe ostrenia )
- minimálne skreslenie
- nepatrná chromatická aberácia aj vinetácia
- solídna konštrukcia (rada EX)
- slušné farby aj kontrast

Na vstup do makrosveta podľa mňa ideálne sklo, neviem neviem, či by si kúpil niečo lacnejšie. Z toho ohniska 50mm vyplýva už spomenutá veľmi krátka vzdialenosť medzi objektívom a fotografovaným predmetom. Ale na statické alebo pomalé námety je to s prehľadom použiteľné. Ešte som experimentoval s nasadením predsádky Hoya +4D, ale nejaký veľký zisk to nebol.

Pár fotiek nájdeš tuto: http://www.pbase.com/matodraho/macro_world
 
tomda888
2012-09-18 18:01:17+02
príspevok od: mato.draho
Mal som túto Sigmu na Canonoch 400D a 5DmkII. Bol to vynikajúci makroobjektív so všetkým, čo k tomu patrí:

- pomalší AF (kvôli dlhej dráhe ostrenia)
- možnosť precízneho manuálneho zaostrenia (vďaka dlhej dráhe ostrenia )
- minimálne skreslenie
- nepatrná chromatická aberácia aj vinetácia
- solídna konštrukcia (rada EX)
- slušné farby aj kontrast

Na vstup do makrosveta podľa mňa ideálne sklo, neviem neviem, či by si kúpil niečo lacnejšie. Z toho ohniska 50mm vyplýva už spomenutá veľmi krátka vzdialenosť medzi objektívom a fotografovaným predmetom. Ale na statické alebo pomalé námety je to s prehľadom použiteľné. Ešte som experimentoval s nasadením predsádky Hoya +4D, ale nejaký veľký zisk to nebol.

Pár fotiek nájdeš tuto: http://www.pbase.com/matodraho/macro_world
Nadherne fotky, gratulujem. Momentalne som presvedseny ze ta 50ka bude bohato stacit a do buducna uvidim ci zobrat nieco dlhsie. Mozno by nieco s Internal Focusom. Pride aj Tamron 90mm s HSM a 105mm Sigma tiez vyzera dobre takze je zcoho vyberat. Dakujem za odpovede.
 
tomda888
2012-09-26 14:06:37+02
Objektiv doma. AF je presny a obraz ostry uz od 2.8 takze som spokojny. Prekvapilo ma rychlost AF kedze som cakal nieco naozaj pomale ale pomale to rozhodne nie je. Mozno to zavisi aj od tela kedze motorcek je v tele ?
 
beholder
2012-09-26 16:57:52+02
príspevok od: lubomirzvolensky
>> Mam vysnivanu Sigmu 150mm HSM ale zatial som si myslel ze ta 50ka za 160eur bude dobra kupa

no iste, v peniazoch je velky rozdiel - a musis pochopit preco je to tak.





>> a je to pouzitelne aj na bezne fotenie ci portrety.

ja by som potrety nefotil 50tkou ohniskom. Aj tu mas 150mm lepsiu podla mojho blbeho nazoru, avsak samozrejme pokial mas ten priestor. Ked mas stiesnene podmienky, darmo ti tu budem prednasat o 150mm...
....ja si zas myslím, že čo sa týka ohniskovej vzdialenosti v prípade fotenie portrétov sú to iba predsudky...aj 35-kou sa dajú nafotiť zaujímavé snímky.....niekedy dáva práve perspektívna deformácia fotografii "iného" ducha.......samozrejme, pokiaĺ nepotrebujeme fotiť portrét na doklady...

...k sigme....nikdy som ju síce nemal....fotím 150kou, no porovnateľný (ohn. vzdielenosť , konštrukcia, rýchlosť ostrenia) makráč zuiko 35mm som kedysi používal a šlo to, čo sa týka fotenia aj plachého hmyzu...
 
lubomirzvolensky
2012-09-26 18:41:27+02
ja tie deformacie ksichtu nenavidim z duse. Podla nejakych mojich internych meritok sa portrety pod 100mm na crope nefotia. 85mm je so-so na hrane a pouziva sa len kvoli sialenej aperture.
 
beholder
2012-09-27 16:45:36+02
príspevok od: lubomirzvolensky
ja tie deformacie ksichtu nenavidim z duse. Podla nejakych mojich internych meritok sa portrety pod 100mm na crope nefotia. 85mm je so-so na hrane a pouziva sa len kvoli sialenej aperture.
...je fajn, že má každý z nás iný pohľad na vec.........inak by vznikali iba "podobné" fotografie...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()