Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektív na fotenie detí (rodiny) v ateliéri na Nikon D3100

monlaa
monlaa 2012-11-03 08:36:22+01
Ahojte všetci. Dlho riešim túto otázku a stále sa neviem rozhodnúť.
Chcem fotiť najčastejšie detičky a rodiny, no sem tam i portréty i
celé postavy (ale to už pomenej). Bol by vhodný makro objektív s pevným
ohniskom 50 - 90mm? Viem, keby ide len o detičky ktoré si ležkajú či sedia je pevné ohnisko OK, ale čo s deťmi, ktoré sa hýbu a je ich problém i zachytiť. Pri takýchto zrejme pevné ohnisko bude katastrofa. Čo poradíte kúpiť, objektív ktorý by dobre zachytil aj novorodeniatka ale i živšie, staršie detičky, ktoré už tak neposedia? Bolo by fajn zachytiť i celú postavu u detí . Ďakujem za každý názor
 
laci99
2012-11-03 14:20:03+01
k foteniu detí Ti každopádne treba aj makro a v ateliéri je svetlo len na jednom mieste, takže hovoriť o fotení pobehujúcich detí v ateliéri je nezmysel, objekt je na jednom mieste a behá fotograf, pevné ohniská sú teda fajn, napr. micro-nikkor 60 by sa celkom hodil k DX formátu, treba tiež počítať s tým že v blízkej dobe asi prejdeš na FX formát
 
monlaa
2012-11-03 14:30:24+01
príspevok od: laci99
k foteniu detí Ti každopádne treba aj makro a v ateliéri je svetlo len na jednom mieste, takže hovoriť o fotení pobehujúcich detí v ateliéri je nezmysel, objekt je na jednom mieste a behá fotograf, pevné ohniská sú teda fajn, napr. micro-nikkor 60 by sa celkom hodil k DX formátu, treba tiež počítať s tým že v blízkej dobe asi prejdeš na FX formát
laci99

ver že pobehujúce dieťa v ateliéri nie je nezmysel
fotila som dievčatko, ktoré sme nemohli pred plátnom udržať ani 30 sekúnd
 
monlaa
2012-11-03 14:32:59+01
príspevok od: Bambulka
atelier mam 5x5m, som zabudla napisat, 50mm na 4clennu rodiku je uz len tak-tak
Bambulka vďaka za príspevok
presne toto som potrebovala vedieť
55mm máš makro objektív?
 
monlaa
2012-11-03 14:33:46+01
príspevok od: Bambulka
atelier mam 5x5m, som zabudla napisat, 50mm na 4clennu rodiku je uz len tak-tak
oprava 50mm
 
Marcel Rebro
2012-11-03 14:34:35+01
príspevok od: monlaa
laci99

ver že pobehujúce dieťa v ateliéri nie je nezmysel
fotila som dievčatko, ktoré sme nemohli pred plátnom udržať ani 30 sekúnd
.... Patex, klinceky, na chvlu supnut do mrazaku /ladovej vody ... bezne makristicke techniky si neskusal?
 
Bambulka
2012-11-03 14:40:30+01
príspevok od: monlaa
Bambulka vďaka za príspevok
presne toto som potrebovala vedieť
55mm máš makro objektív?
mam portretovu 50mm f1,4, makro mam 100mm, ale nepouzivam v atelieri vobec
 
Bambulka
2012-11-03 14:42:30+01
príspevok od: laci99
k foteniu detí Ti každopádne treba aj makro a v ateliéri je svetlo len na jednom mieste, takže hovoriť o fotení pobehujúcich detí v ateliéri je nezmysel, objekt je na jednom mieste a behá fotograf, pevné ohniská sú teda fajn, napr. micro-nikkor 60 by sa celkom hodil k DX formátu, treba tiež počítať s tým že v blízkej dobe asi prejdeš na FX formát
ty asi nefotis deticky v atelieri, ze

pretoze decka tam teda popehuju riedne, pobehuju rodicia a pobehuje aj fotograf
 
monlaa
2012-11-03 14:46:23+01
príspevok od: Bambulka
ty asi nefotis deticky v atelieri, ze

pretoze decka tam teda popehuju riedne, pobehuju rodicia a pobehuje aj fotograf
presne
my sme sa snažili o to traja, zapojila som i muža aby ju zabavil bublifukom a bublinkami i to bolo márne
 
monlaa
2012-11-03 14:48:18+01
príspevok od: Marcel Rebro
.... Patex, klinceky, na chvlu supnut do mrazaku /ladovej vody ... bezne makristicke techniky si neskusal?
mrco tak čo sa tu nedozvedám
a čo poradíš na tie deti neposedné xixi
 
Marcel Rebro
2012-11-03 14:59:19+01
príspevok od: monlaa
mrco tak čo sa tu nedozvedám
a čo poradíš na tie deti neposedné xixi
Zalezi od veku, pohlavia a vnimavosti. Mne sa celkom osvedcili nunchaku. Ale ani klasicka palica (bo, hanbo) nie su z didaktickeho hladiska uplne nanic ...
 
laci99
2012-11-03 16:54:12+01
príspevok od: Bambulka
ty asi nefotis deticky v atelieri, ze

pretoze decka tam teda popehuju riedne, pobehuju rodicia a pobehuje aj fotograf
jááj, tak dáma chce byť moc múdra, detičky pobehujú, hlavne tie čo ešte nevedia chodiť, a tie čo už chodiť vedia, tak na pobehujúce deti má dáma špeciálne svetlá, ktoré pobehujú hore-dole za nimi, pretože chodiace detičky nevedia ani chvíľu obstáť alebo posedieť
 
laci99
2012-11-03 17:03:51+01
príspevok od: monlaa
laci99

ver že pobehujúce dieťa v ateliéri nie je nezmysel
fotila som dievčatko, ktoré sme nemohli pred plátnom udržať ani 30 sekúnd
som Ti chcel seriózne poradiť, ale som sa mal zamyslieť že či to má zmysel, keď niekto robí ateliérové fotenie s nikonom 3100 a setovými objektívmi, hádam mi nechceš tvrdiť že to neposedné dievčatko si odfotila v pohybe keď bežalo popri stene na opačnej strane ako si mala namierené osvetlenie, predsa len asi fotka vznikla tam na tom mieste kde ste to dievčatko chceli udržať 30 sekúnd – teda 30 sekúnd bolo na JEDNOM MIESTE, nehovoriac o tom že 50% fotených detí NEVIE CHODIŤ
 
Bambulka
2012-11-03 17:06:21+01
príspevok od: laci99
jááj, tak dáma chce byť moc múdra, detičky pobehujú, hlavne tie čo ešte nevedia chodiť, a tie čo už chodiť vedia, tak na pobehujúce deti má dáma špeciálne svetlá, ktoré pobehujú hore-dole za nimi, pretože chodiace detičky nevedia ani chvíľu obstáť alebo posedieť
som ta urazila?

pobehujuce svetla nemam , ale zato mam dost skusenosti s detmi pobehujucimi aj nepobehujucimi co sa tyka fotografovania
 
Bambulka
2012-11-03 17:20:12+01
príspevok od: laci99
som Ti chcel seriózne poradiť, ale som sa mal zamyslieť že či to má zmysel, keď niekto robí ateliérové fotenie s nikonom 3100 a setovými objektívmi, hádam mi nechceš tvrdiť že to neposedné dievčatko si odfotila v pohybe keď bežalo popri stene na opačnej strane ako si mala namierené osvetlenie, predsa len asi fotka vznikla tam na tom mieste kde ste to dievčatko chceli udržať 30 sekúnd – teda 30 sekúnd bolo na JEDNOM MIESTE, nehovoriac o tom že 50% fotených detí NEVIE CHODIŤ
skus to aj ty
 
monlaa
2012-11-03 17:32:30+01
príspevok od: laci99
som Ti chcel seriózne poradiť, ale som sa mal zamyslieť že či to má zmysel, keď niekto robí ateliérové fotenie s nikonom 3100 a setovými objektívmi, hádam mi nechceš tvrdiť že to neposedné dievčatko si odfotila v pohybe keď bežalo popri stene na opačnej strane ako si mala namierené osvetlenie, predsa len asi fotka vznikla tam na tom mieste kde ste to dievčatko chceli udržať 30 sekúnd – teda 30 sekúnd bolo na JEDNOM MIESTE, nehovoriac o tom že 50% fotených detí NEVIE CHODIŤ
laci99

Ja si cením každý názor. A neodpísala som ti nič hrozné, len som ti popísala skutočnú situáciu.
A hej skúšala som 2x fotiť moje dieťa a kamarátkine dieťa i setovým objektívom. Je na tom niečo zlé???? Skúšala som s tým čo mám a chcem lepšie, čo si zisťujem tu na tomto fóre.

Ale vcelku si ma pobavil "50% detí nevie chodiť" deti všeobecne sú aj 1-3- ročné, ktoré vedia chodiť a neposedia na jednom mieste. Ale to je jedno. Mám pocit, že tebe sú ukradnuté moje vysvetlenia.
 
Bambulka
2012-11-03 17:44:09+01
príspevok od: monlaa
laci99

Ja si cením každý názor. A neodpísala som ti nič hrozné, len som ti popísala skutočnú situáciu.
A hej skúšala som 2x fotiť moje dieťa a kamarátkine dieťa i setovým objektívom. Je na tom niečo zlé???? Skúšala som s tým čo mám a chcem lepšie, čo si zisťujem tu na tomto fóre.

Ale vcelku si ma pobavil "50% detí nevie chodiť" deti všeobecne sú aj 1-3- ročné, ktoré vedia chodiť a neposedia na jednom mieste. Ale to je jedno. Mám pocit, že tebe sú ukradnuté moje vysvetlenia.
presne 1-3 r deti su najnarocnejsie na fotenie co sa tyka neposednosti

niektore komenty si netreba vsimat iba sa im zasmiat su pisane zo zavisti akehokolvek smeru
 
fatality
2012-11-03 18:01:55+01
príspevok od: laci99
som Ti chcel seriózne poradiť, ale som sa mal zamyslieť že či to má zmysel, keď niekto robí ateliérové fotenie s nikonom 3100 a setovými objektívmi, hádam mi nechceš tvrdiť že to neposedné dievčatko si odfotila v pohybe keď bežalo popri stene na opačnej strane ako si mala namierené osvetlenie, predsa len asi fotka vznikla tam na tom mieste kde ste to dievčatko chceli udržať 30 sekúnd – teda 30 sekúnd bolo na JEDNOM MIESTE, nehovoriac o tom že 50% fotených detí NEVIE CHODIŤ
si pozri niekedy na 1x.com co sa da nafotit D3000/3100 a setakmi
 
monlaa
2012-11-03 18:03:30+01
Do môjho užšieho okruhu vybraných objektívov sa dostali tieto dva, poraďte

1, pevné ohnisko 50mm?
http://objektivy.heureka.sk/nikon-50mm-f-1_4g-af-s/recenze/
2, makro 60 mm?
http://objektivy.heureka.sk/nikon-60mm-f-2_8g-ed-af-s-micro/

Hlavné využitie fotenie detí (chodiace i nechodiace a občas i fotenie rodinky v ateliéri + fotenie detí na tablo - exteriér i ateliér

Vďaka za každý názor či radu
 
Bambulka
2012-11-03 18:14:25+01
príspevok od: monlaa
Do môjho užšieho okruhu vybraných objektívov sa dostali tieto dva, poraďte

1, pevné ohnisko 50mm?
http://objektivy.heureka.sk/nikon-50mm-f-1_4g-af-s/recenze/
2, makro 60 mm?
http://objektivy.heureka.sk/nikon-60mm-f-2_8g-ed-af-s-micro/

Hlavné využitie fotenie detí (chodiace i nechodiace a občas i fotenie rodinky v ateliéri + fotenie detí na tablo - exteriér i ateliér

Vďaka za každý názor či radu
ak chces najuniverzálnejšie sklo tak makro

ak chces lepsie sklo na portréty tak 50mm 1,4, je svetelnejšie a moze mat mäkšiu kresbu co je lepsie pre portrét
 
vladimirM
2012-11-03 21:07:32+01
príspevok od: monlaa
Do môjho užšieho okruhu vybraných objektívov sa dostali tieto dva, poraďte

1, pevné ohnisko 50mm?
http://objektivy.heureka.sk/nikon-50mm-f-1_4g-af-s/recenze/
2, makro 60 mm?
http://objektivy.heureka.sk/nikon-60mm-f-2_8g-ed-af-s-micro/

Hlavné využitie fotenie detí (chodiace i nechodiace a občas i fotenie rodinky v ateliéri + fotenie detí na tablo - exteriér i ateliér

Vďaka za každý názor či radu
nic v zlom. uz nazov makro nieco naznacuje. kup 50. kasli na laciho. nema sajnu len je mudry. teda sajnu mozno ma ale deti su kapitola sama o sebe. ak je tato tema opisana v knihe o cca 250 stran neda sa to opisat v dvoch vetach. deti behaju a budu behat. a najhorsie su 1-3. vtedy ich zaujima vseyko len nie fotogref a neposedia ani sekundu. bud im strcis nieco do ruky a na 30 sec. ich zabavis alebo vela stastia. ale co sa tika objektivov uz som ti moj nazor pisal. a je tam aj trocsku skusenosti. viac alebo menej ale je.
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()