Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro pre Nikon

stipec
2012-11-23 23:04:15+01
Ahojte, začne asi takto, keďže mám obmedzené finančné možnosti a som viac menej amatér a na fotenie považujem skôr za občasnú záľubu a koníček, nezáleží mi zase až tak veľmi na vysokej kvalite, nesmejte sa mi prosím preto, že sa tu opýtam na objektív, ktorý je vo svojej triede najlacnejší. Mám foťák NIKON D3100 so základným objektívom 18-55. Chcel by som si prikúpiť niečo na čo mám a môj finančný rozpočet je limitovaný na 150-200€ max. Našiel som model Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro pre Nikon za 159€ ale aj TAMRON o niečo drahší...viem, že tieto značky sú tie najlacnejšie a zrejme aj kvalita zodpovedá cene...čo by ste mi prosím poradili...nechcem kupovať niečo staršie na inzerát, kde by som musel spoliehať na serioznosť predávajúceho bez možnosti odskúšania...ĎAKUJEM za rady a za to, že ma nevysmejete...obraciam sa na Vás seriózne o pomoc či radu...ak má niekto pocit, že sa mi tu bude vysmievať, nech ani nepíše...ešte raz vďaka...
 
sachmo
2012-11-23 23:18:15+01
Ale objektiv sa nekupuje preto, aby si ho mal, ale preto, ze ho na nieco potrebujes. Potrebujes tele? Ak ano, tak naco ho potrebujes? Co nim chces fotit? Podla toho ti tu chytre hlavy povedia, aky vyber je vhodny a aky nie.
 
Erick
2012-11-23 23:18:48+01
príspevok od: stipec
Ahojte, začne asi takto, keďže mám obmedzené finančné možnosti a som viac menej amatér a na fotenie považujem skôr za občasnú záľubu a koníček, nezáleží mi zase až tak veľmi na vysokej kvalite, nesmejte sa mi prosím preto, že sa tu opýtam na objektív, ktorý je vo svojej triede najlacnejší. Mám foťák NIKON D3100 so základným objektívom 18-55. Chcel by som si prikúpiť niečo na čo mám a môj finančný rozpočet je limitovaný na 150-200€ max. Našiel som model Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro pre Nikon za 159€ ale aj TAMRON o niečo drahší...viem, že tieto značky sú tie najlacnejšie a zrejme aj kvalita zodpovedá cene...čo by ste mi prosím poradili...nechcem kupovať niečo staršie na inzerát, kde by som musel spoliehať na serioznosť predávajúceho bez možnosti odskúšania...ĎAKUJEM za rady a za to, že ma nevysmejete...obraciam sa na Vás seriózne o pomoc či radu...ak má niekto pocit, že sa mi tu bude vysmievať, nech ani nepíše...ešte raz vďaka...
 
Martin P
2012-11-23 23:22:45+01
http://www.dxomark.com/index.php/Lenses/Camera-Lens-Database/Sigma/70-300mm-f-4-5.6-APO-DG-MACRO-Nikon/(camera)/439/(cameraname)/Nikon-D90

podla dxo mark je na tom niekde v strede s kvalitou
poprepinaj si tam ziskane parametre s roznymi fotakmi a pozri aj fotky na nete ked si zadas nazov objektivu urcite ti nieco najde
 
Martin P
2012-11-23 23:24:59+01
http://www.flickr.com/search/?q=sigma+70-300%2F4-5%2C6+macro&f=hp

tu su aj fotky
 
stipec
2012-11-24 04:12:19+01
Ďakujem za rady a odpovede aj za linky, áno pozabudol som načo ho chcem využívať. S kamarátmi máme hudobnú skupinu, s ktorou koncertujeme dá sa povedať po celom Slovensku, čo ma vždy mrzelo bol fakt, že sme nikdy nemali kvalitné foto do archívu, a tak som si kúpil NIKON D3100 + 18-55 objektív.Nový, nie z druhej ruky, kvôli záruke, pomohli mi ľudia práve z tohoto fóra. Časom som prišiel na to, že by som chcel aj niečo s čím sa dá priblížiť, aby som nemusel prechádzať na javisku pomedzi hudobníkov...na strane druhej mala kúpa fotoaparátu aj druhú stranu mince, vyhnala ma s rodinou do prírody, kde sa snažíme fotiť všetko krásne okolo nás, to je zver...rastliny...prírodu...čo som chcel, tak objektív, ktorý nám dokáže veci priblížiť viac ako 18-55ťka za rozumný peniaz...na originál NIKON nemám...preto som zvažoval práve SIGMU 70-300vku...tá má prijateľnú cenu...áno viem, že za tie peniaze sa ten objektív niekomu fakt nedá a že pri zaostrovaní nad 200 mu "utekajú" rohy...no ja som začiatočník, bežný užívateľ...či by som v budúcnosti jeho kúpu ľutoval alebo nie, to fakt neviem...ešte raz Vám Ďakujem...štipec
 
b0baz
2012-11-24 07:02:22+01
príspevok od: stipec
Ďakujem za rady a odpovede aj za linky, áno pozabudol som načo ho chcem využívať. S kamarátmi máme hudobnú skupinu, s ktorou koncertujeme dá sa povedať po celom Slovensku, čo ma vždy mrzelo bol fakt, že sme nikdy nemali kvalitné foto do archívu, a tak som si kúpil NIKON D3100 + 18-55 objektív.Nový, nie z druhej ruky, kvôli záruke, pomohli mi ľudia práve z tohoto fóra. Časom som prišiel na to, že by som chcel aj niečo s čím sa dá priblížiť, aby som nemusel prechádzať na javisku pomedzi hudobníkov...na strane druhej mala kúpa fotoaparátu aj druhú stranu mince, vyhnala ma s rodinou do prírody, kde sa snažíme fotiť všetko krásne okolo nás, to je zver...rastliny...prírodu...čo som chcel, tak objektív, ktorý nám dokáže veci priblížiť viac ako 18-55ťka za rozumný peniaz...na originál NIKON nemám...preto som zvažoval práve SIGMU 70-300vku...tá má prijateľnú cenu...áno viem, že za tie peniaze sa ten objektív niekomu fakt nedá a že pri zaostrovaní nad 200 mu "utekajú" rohy...no ja som začiatočník, bežný užívateľ...či by som v budúcnosti jeho kúpu ľutoval alebo nie, to fakt neviem...ešte raz Vám Ďakujem...štipec
Jančo, vydrž ešte nejaký mesiac, dva, tri, odložte peniaze ak sa dá a kúp si radšej TAMRON 70-300 SP VC USD verziu, nový stojí 331,- na nete, možno na inzerát ak ho niekto predáva ešte lacnejšie. To sklo čo som čítal recenzie je veľmi dobrá alternatíva voči Nikkoru 70-300, aj tu na E-Photo dostal tip redakcie. Alebo ak sa dá z druhej ruky Nikkor 70-300.
 
NefroniK
2012-11-26 10:38:51+01
Neber to nijak zle, ale s týmto objektívom na fotenie kapely na koncertoch rovno zabudni. Tá svetelnosť je na toto maximálne nevhodná. Ja ho mám, viem o čom hovorím. Stačí, keď je vonku pod mrakom už musí ísť hore ISO aj kvôli kratšiemu času aby si to ohnisko udržal sa inak nedá - a to je neporovnateľne veľa svetla s koncertom.
Čím viac prizoomuješ, tým to ma horšiu svetelnosť - tým musíš zvýšiť ISO, musíš dať kratší čas (aby si to udržal) a tým musíš zas len zvýšiť ISO. Chcem ťa len varovať, aby si potom na koncerte z toho nebol sklamaný. Zoom v tejto cene na koncert nezoženieš.
Jedine ak by boli tie koncerty open air a cez deň...
 
Seemann Martin
2012-11-26 12:03:09+01
70-300 od sigmy som mal ale APO verziu.. bazárovú ju zoženieš okolo 100€...
nie je zlá.. po priclonení od f8 v pohode... najlepšie bola do 150mm aj na plne otvorenú clonu v danom zoome. Potom bola už kresba mäkšia.
čo mi vadilo bolo pomalšie ostrenie, ale hold to je daň za lacný objektív..
Ako amatérovi ti ju ale môžem odporučiť... robila v poho foto. Inak aj makro bolo prijatelné.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()