Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 17-70mm f2.8-4 DC MACRO OS HSM C

zoltanzoltan
zoltanzoltan 2013-05-04 00:57:08+02
Nepopdarilo sa mi tu nájsť o tomto novom "céčku" tak by som rád poznal názor Vás skúšenejších osobné skúsenosti, odporúčannia, alternatívy, čokoľvek užitočné..
http://www.fotoradce.cz/recenze-objektivu-sigma-17-70mm-f2-8-4-macro-os-hsm-c-clanekid1259str1
recenzia vyzerá veľmi slušne podľa mňa ale ako vravím, rád by som poznal aj iný názor..
som ešte viacmenej začiatočník s Kanónom 600D (rebel T3i).
vopred ďakujem za všetky rady
 
veducki
2013-06-23 16:43:21+02
jj,jasne uz som si to dal dokopy..,chcem nahradit za setovy objektív Nikon 18-105,ale v rozumnej cene,takze hladam nieco co bude mat trocha lepsie vlastnosti,dufal som ze ta Sigma by mohla byt opticky o trocha lepsia .
 
viking81
2013-06-23 17:04:30+02
príspevok od: veducki
jj,jasne uz som si to dal dokopy..,chcem nahradit za setovy objektív Nikon 18-105,ale v rozumnej cene,takze hladam nieco co bude mat trocha lepsie vlastnosti,dufal som ze ta Sigma by mohla byt opticky o trocha lepsia .
photozone.de ....pozri recenzie a podla toho si vyber
 
stano170
2016-02-12 10:20:02+01
zdravim,
Rozmyslam nad touto sigmou o ktorej je tu rec. Mam ju odskusanu a obrazovo sa mi celkom paci za tu cenu. Len ma trapi otacaci ostriaci prstenec pri automatickom ostreni. Pri tak malom objektive musim davat pozor aby som sa ho nedotykal ked ostri a je to dost nepohodlne a otravne. Neviem ako funguje ultrazvukove ostrenie po mechanickej stranke, no rad by som vedel ci sa moze nieco vazne poskodit ak pocas automatickeho ostrenia pridrzim prstenec a teda zablokujem otacanie. Ja neviem ci tam popreskakuju nejake zubky a objektiv musi do opravy alebo nieco podobne. Vie mi na to niekto odpovedat prosim? Mam brat tuto nevyhodu objektivu ako velke minus alebo poskodenie ostriaceho motora nehrozi? Sigma dava na obj zaruku 4 roky tak snad to nebude take zle.
 
JakubH
2016-02-12 11:16:49+01
Niekoľko krát sa mi podarilo takto podržať ostriaci krúžok, len to slabo zapískalo a po uvoľnení to hneď išlo. Na to si zvykneš, je to asi tak jediná nevýhoda tohto objektívu, ale dá sa na to zvyknúť
 
stano170
2016-02-12 12:36:37+01
príspevok od: JakubH
Niekoľko krát sa mi podarilo takto podržať ostriaci krúžok, len to slabo zapískalo a po uvoľnení to hneď išlo. Na to si zvykneš, je to asi tak jediná nevýhoda tohto objektívu, ale dá sa na to zvyknúť
zapiskalo, to som us zistil. No len pre moj klud by som rad vedel ci aspon teoreticky nieco hrozi alebo nie.
 
JakubH
2016-02-12 12:59:16+01
príspevok od: stano170
zapiskalo, to som us zistil. No len pre moj klud by som rad vedel ci aspon teoreticky nieco hrozi alebo nie.
Podľa mňa nie, pred kúpou som prechádzal množstvom recenzií, diskusií, ani v jednej som nenarazil na problém, žeby sa niekomu týmto spôsobom pokazilo ostrenie. Takže ani z mojej skúsenosti sa zatiaľ nič nepokazilo.
 
JSP070
2016-02-12 14:26:40+01
príspevok od: stano170
zdravim,
Rozmyslam nad touto sigmou o ktorej je tu rec. Mam ju odskusanu a obrazovo sa mi celkom paci za tu cenu. Len ma trapi otacaci ostriaci prstenec pri automatickom ostreni. Pri tak malom objektive musim davat pozor aby som sa ho nedotykal ked ostri a je to dost nepohodlne a otravne. Neviem ako funguje ultrazvukove ostrenie po mechanickej stranke, no rad by som vedel ci sa moze nieco vazne poskodit ak pocas automatickeho ostrenia pridrzim prstenec a teda zablokujem otacanie. Ja neviem ci tam popreskakuju nejake zubky a objektiv musi do opravy alebo nieco podobne. Vie mi na to niekto odpovedat prosim? Mam brat tuto nevyhodu objektivu ako velke minus alebo poskodenie ostriaceho motora nehrozi? Sigma dava na obj zaruku 4 roky tak snad to nebude take zle.
Aký máš fotoaparát. S niektorými Nikonmi nie je plne kompatibilná.
 
Bpali
2016-02-12 16:45:59+01
príspevok od: JSP070
Aký máš fotoaparát. S niektorými Nikonmi nie je plne kompatibilná.
ja mam nikon a tu sigmu a nevidim ziaden problem....
 
JSP070
2016-02-12 18:39:03+01
príspevok od: Bpali
ja mam nikon a tu sigmu a nevidim ziaden problem....
Konkrétne. Na mojom D7100 s najnovším fw pri nasadenej S 17-70 Conterporary sa nedá plynulo posúvať zväčšená fotka, stavový displej, zadný displej a meranie expozície sa vypne až po 1,5 minúte, namiesto po pár sekundách. Opotrebováva to prístroj a žerie baterku.
Podobne sa správa D7200, kde údajne navyše stále beží stabilizácia.
A niekto tu riešil podobné problémy s D3300 tuším a Sigmou 16-50, predpokladám, že Contemporary bude na tom podobne.
Podľa všetkého to ku*ví Nikon aktualizáciami fw a Sigma na to prdí a tvrdí, že to tak má byť. So staršou verziou fw vo fotoaparáte displeje a merani expozície fungujú tak ako majú.
Poslal som ju 3x do servisu a keď sa vráti, že je v poriadku, akože isto sa tak vráti, ide súdnemu znalcovi.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()