Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Redukčné makro krúžky - správny výber

SamuelsGraphics
2013-06-20 12:33:22+02
Mám Nikon D5000 a chcel by som skúsiť makrofotografiu pomocou redukčných krúžkov. Veľa som si toho pozisťoval takže mám predstavu ako čo robiť, ale jednu vec neviem. Keďže objektív ide naopak, tak tá strana čo je normálne pripevnená k fotoaparátu teraz trčí von. A tu ma zaujíma: Ak chcem napojiť ďalší objektív, na objektív ktorý už je napojený, tak ako zistím priemer tej "zadnej" strany ktorá trčí von? Na ktorú budem napájať ďalší krúžok? Nikde som to nenašiel... Možno pre to že to neviem presne preložiť, bol by som rád keby niekto kto je v tomto skúsený poradil aký priemer vybrať, resp ako zistiť priemer zadnej strany objektívu.

(Chcem spojiť Nikon 18-105 mm a Tamron 70-200mm. )
 
inkubbus
2013-06-20 12:40:25+02
asi takto... na bajonet foťáku idú medzikrúžky - tam nie je ziaden problém - klasika bajonet z oboch strán. potom nasadíš objektív zvyčajným spôsobom a potom cez reverznú redukciu objektív opačne.

takže redukciu vyberáš podľa priemeru závitu na filter
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-06-20 12:41:55+02
príspevok od: SamuelsGraphics
Mám Nikon D5000 a chcel by som skúsiť makrofotografiu pomocou redukčných krúžkov. Veľa som si toho pozisťoval takže mám predstavu ako čo robiť, ale jednu vec neviem. Keďže objektív ide naopak, tak tá strana čo je normálne pripevnená k fotoaparátu teraz trčí von. A tu ma zaujíma: Ak chcem napojiť ďalší objektív, na objektív ktorý už je napojený, tak ako zistím priemer tej "zadnej" strany ktorá trčí von? Na ktorú budem napájať ďalší krúžok? Nikde som to nenašiel... Možno pre to že to neviem presne preložiť, bol by som rád keby niekto kto je v tomto skúsený poradil aký priemer vybrať, resp ako zistiť priemer zadnej strany objektívu.

(Chcem spojiť Nikon 18-105 mm a Tamron 70-200mm. )
Take riesenie neexistuje. Robi sa to naopak. Nastudoval si si to mizerne. Reverzne pouzity objektiv sa pripaja na normalne otoceny objektiv.
A este raz musim prizvukovat, ze tvoje vyhladvacie metody su skutocne mizerne. Reverzne sa pouziva kombinacia zakladak (50mm) reverzne na teleobjektive a v ziadnom pripade zoom na zoom. Naviac objektiv musi mat manualne ovladanie clony, aby si nefotil cez mikroskopicku dierku.

O vsemoznych rieseniach som pisal v tomto clanku: www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/makrofotografia-close-up/makro-s-digitalnou-zrkadlovkou-i-s-cim-na-makro/
 
SamuelsGraphics
2013-06-20 12:47:34+02
príspevok od: inkubbus
asi takto... na bajonet foťáku idú medzikrúžky - tam nie je ziaden problém - klasika bajonet z oboch strán. potom nasadíš objektív zvyčajným spôsobom a potom cez reverznú redukciu objektív opačne.

takže redukciu vyberáš podľa priemeru závitu na filter
Dobre vďaka prepáčte že som sa tak sprosto pýtal
 
yquinox
2013-06-20 12:52:53+02
Urob ako radi inkubbus. Ideal vsak dosiahnes ak pouzijes pevne a svetelne skla. Kombinacia 70-200 a 18-105 s max. svetelnostou 3,5 a do toho medzikruzky ti z tejto zostavy urobi tmavy tunel. Pre inspiraciu to ja mam poriesene takto:

www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/986/lego-makro-sanky/

Karol ti dal dobry material na studium, tak studuj. Inak nesuhlasim s tym, ze reverzne nasadeny objektiv musi mat manualne ovladanu clonu. Je to pohodlnejsie, ale da sa to vyriesit aretovanim tej packy, co clonu ovlada, cca 2-3 zapalkami alebo niecim podobnym.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()