Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Neostré fotky: 70D + Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM

photoab.wz.cz
photoab.wz.cz ocenenie redakciou 2013-10-13 20:40:10+02
Zda sa Vam toto ostre? Toto je najlepsia ostrost ktoru dokazem dostat zo svojho Canon 70D + Sigma 18-35 ART HSM (ta nova). clona f8, iso100
Nedoostrene vs doostrene v RAWe, nekomprimovany JPG

Plne subory:
http://www10.uschovna.cz/zasilka/N0PKY7UTRAPK9W6Y-HTH/TG65UK7923
 
Vladowir
2013-10-15 14:19:22+02
príspevok od: Laco315
Ahoj. Kde ho prosím Ťa máju v predajni. Ja si plánujem pre EOS7D. Chcem nahradiť EF17-40 f4. Tiež by som ho rad vyskúšal. Len sa bojím tej neostrosti nad f8 a že nieje utesnený.
Majú 3 kusy v prolaika v Bratislave. Ochotne ti pomôžu a hlavne da sa všetko otestovať
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2013-10-15 16:36:19+02
príspevok od: Vladowir
Majú 3 kusy v prolaika v Bratislave. Ochotne ti pomôžu a hlavne da sa všetko otestovať
Ja som ho kupil tam inak tiez.
 
hugoba
2013-10-15 17:25:25+02
príspevok od: photoab.wz.cz
aka moze byt chyba, ked postavis fotak na stativ, das automaticke ostrenie a cez dialkove ovladanie cvaknes? nehovoriac o tom ze nie som zaciatocnik
ok,berem spať! skus ho zobrat kde si ho kupil a porovnat s inym kusom.Mam 50 sigmu,a tu som vyberal asi zo styroch,aj to mikrostelung na fotaku +18, a co mam druhu sigmu,35 tak ta bola hned tiptop,bez štelungu.Drzim palce!
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2013-10-15 19:40:16+02
figel bude nakoniec naozaj inak v autofokuse. spravil som dalsie testy s manualnym vyberom ostriacich bodov a kresli to pekne. akonahle som to vsak nechal na autofokus, vyberal si vzdy ako keby tie najblizsie body (asi ma ten objektiv potrety v krvi). dalsia vec je, ze ma dost problemy zaostrit s nasadenymi (stvorcovymi) filtrami.
 
vajasko
2013-10-16 09:12:41+02
Tiez mam 70tku a zatial som s ostrostou problem nemal. Mam Vsak vsetko canon. Skor ako by si usudil ze je problem v autofokuse objektivu, skus vyskusat mikro doladovanie AF, ktore sa nachadza vo fotaku
 
zeschlan
2013-10-16 13:14:12+02
príspevok od: photoab.wz.cz
figel bude nakoniec naozaj inak v autofokuse. spravil som dalsie testy s manualnym vyberom ostriacich bodov a kresli to pekne. akonahle som to vsak nechal na autofokus, vyberal si vzdy ako keby tie najblizsie body (asi ma ten objektiv potrety v krvi). dalsia vec je, ze ma dost problemy zaostrit s nasadenymi (stvorcovymi) filtrami.
Šak ti to kreslí parádne, len treba vždy ostriť manuálne radšej, najlepšie cez liveview s priblizenim alebo potom na nekonečno a pricloniť. Inak neuvažoval si o pevnom skle ? Máš tie panorámy premakané tak či tak, ale podla mňa by to pevné sklíčko posunulo ešte na vyšší level ako sebelepší zoom a pp.
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2013-10-16 13:51:26+02
príspevok od: zeschlan
Šak ti to kreslí parádne, len treba vždy ostriť manuálne radšej, najlepšie cez liveview s priblizenim alebo potom na nekonečno a pricloniť. Inak neuvažoval si o pevnom skle ? Máš tie panorámy premakané tak či tak, ale podla mňa by to pevné sklíčko posunulo ešte na vyšší level ako sebelepší zoom a pp.
no hej, kresli. nebol som na to zvyknuty so svojim (lacnym...) tamronom ze moze byt problem zaostrit lahucku scenu.
neviem, obcas potrebujem aj priblizit a viac ako 1 objektiv nechcem
 
martin1martin
2014-12-10 11:37:35+01
príspevok od: photoab.wz.cz
Zda sa Vam toto ostre? Toto je najlepsia ostrost ktoru dokazem dostat zo svojho Canon 70D + Sigma 18-35 ART HSM (ta nova). clona f8, iso100
Nedoostrene vs doostrene v RAWe, nekomprimovany JPG

Plne subory:
http://www10.uschovna.cz/zasilka/N0PKY7UTRAPK9W6Y-HTH/TG65UK7923
Zdarvim, ako sa vam podarilo vyriesit problem s ostrenim? Tiez mam kombinaciu 70d+sigma 18-35 art a vysledky su hrozne aj na amatera.
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2014-12-13 09:54:56+01
príspevok od: martin1martin
Zdarvim, ako sa vam podarilo vyriesit problem s ostrenim? Tiez mam kombinaciu 70d+sigma 18-35 art a vysledky su hrozne aj na amatera.
Nie. Problem je vo fotaku. A Canon to nechce priznat.
Jedine k comu som sa dopatral ze lepsie ostri so setakom 18-55 STM.
 
matoxxx
2014-12-13 10:32:32+01
Možno chce canon,aby ste používali objektívy canon,čo by bolo aj logické.
 
martin1martin
2014-12-14 18:20:37+01
príspevok od: photoab.wz.cz
Nie. Problem je vo fotaku. A Canon to nechce priznat.
Jedine k comu som sa dopatral ze lepsie ostri so setakom 18-55 STM.
Ok takze ide na bazos. Len co kupit od canonu aby to bol aspon priblizny ekvivalent tohoto skla?
Pokukujem po Canon EF 16-35mm f/2.8L, ale dvojnasobna cena sakra. A inu znacku ako canon uz neviem ci kupovat ked mam takuto skusenost.
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2014-12-14 19:50:21+01
Problem je vo fotaku (telo). Nefunguje na nom poriadne nic.... Jedine STM objektivy a tych je malo...
Presne to je inak ten problem. Ja som chcel predat to telo - ale v sucasnej dobe neexistuje v tejto cenovej/vahovej kategorii lepsi fotak ;(
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2014-12-14 19:50:34+01
príspevok od: martin1martin
Ok takze ide na bazos. Len co kupit od canonu aby to bol aspon priblizny ekvivalent tohoto skla?
Pokukujem po Canon EF 16-35mm f/2.8L, ale dvojnasobna cena sakra. A inu znacku ako canon uz neviem ci kupovat ked mam takuto skusenost.
Problem je vo fotaku (telo). Nefunguje na nom poriadne nic.... Jedine STM objektivy a tych je malo...
Presne to je inak ten problem. Ja som chcel predat to telo - ale v sucasnej dobe neexistuje v tejto cenovej/vahovej kategorii lepsi fotak ;(
 
duriles
2014-12-16 18:23:36+01
Vyriesit problem sice nepomozem, ale napisem aspon svoju skusenost lebo mam tu istu sigmu 1,8/18-35 a pouzivam ju na canon 7D, funguje a ostrí perfektne, opticka kvalita vystupu je super. Pred tym som mal tamron 2,8/17-50 a ta sigma ho pri piamom porovnani strcila do vrecka, uz na 1,8 bola vyrazne lepsia ako tamron na 2,8 ale od clony 5,6 boli vsak vystupy s oboma objektivmi velmi podobne a nebolo poznat rozdielu.
 
stokinger
2014-12-16 18:55:11+01
príspevok od: photoab.wz.cz
Problem je vo fotaku (telo). Nefunguje na nom poriadne nic.... Jedine STM objektivy a tych je malo...
Presne to je inak ten problem. Ja som chcel predat to telo - ale v sucasnej dobe neexistuje v tejto cenovej/vahovej kategorii lepsi fotak ;(
skusal si ako to funguje na všetkých bodoch? umna to vyzerá že po tri body vpravo a vlavo od stredového majú výrazný front focus...
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2014-12-16 20:35:18+01
príspevok od: stokinger
skusal si ako to funguje na všetkých bodoch? umna to vyzerá že po tri body vpravo a vlavo od stredového majú výrazný front focus...
vsetci (t.j. ti ktori sa na to stazuju) maju problem so stredovym segmentom (to rozdelenenie na horny/dolny, pravy/lavy a stredovy). Ak ostrim iba pomocou bocnych segmentov, resp. zodpovedajucich jednotlivych bodov funguje to 100% dobre. Aspon sa mi zda
Ak fotim pomocou stredoveho segmentu, 3 stredovych bodov alebo celkoveho ostrenia (je vybratychv viac bodov pricom nejake su aj stredove) tak je uspesnost 1/10.

Keby to robili bocne body tak sa s tym da zit, Ale stredove body su neprekonatelny problem.




http://www.andrewsgibson.com/blog/wp-content/uploads/2013/07/071.jpg
 
stokinger
2014-12-16 20:37:38+01
príspevok od: photoab.wz.cz
vsetci (t.j. ti ktori sa na to stazuju) maju problem so stredovym segmentom (to rozdelenenie na horny/dolny, pravy/lavy a stredovy). Ak ostrim iba pomocou bocnych segmentov, resp. zodpovedajucich jednotlivych bodov funguje to 100% dobre. Aspon sa mi zda
Ak fotim pomocou stredoveho segmentu, 3 stredovych bodov alebo celkoveho ostrenia (je vybratychv viac bodov pricom nejake su aj stredove) tak je uspesnost 1/10.

Keby to robili bocne body tak sa s tym da zit, Ale stredove body su neprekonatelny problem.




http://www.andrewsgibson.com/blog/wp-content/uploads/2013/07/071.jpg
No u mna ide o tri body vpravo a vľavo od stredoveho ostatok je ok... serie ma to snad to servis da doporiadku neskúšal si už kontaktovať servis?
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2014-12-17 09:28:19+01
príspevok od: stokinger
No u mna ide o tri body vpravo a vľavo od stredoveho ostatok je ok... serie ma to snad to servis da doporiadku neskúšal si už kontaktovať servis?
si fakt negooglil? je to afera jak svina, milion clanok, videi, roznych for.
Canon to popiera, v servise ti povedia ze je to OK a zavadu nezistili.

Jeden Sved si pomohol ze ich hnal pred urad na ochranu spotrebitela. Otazka ci by to fungovalo aj na Slovensku Resp. ako dlho by to trvalo....
 
photoab.wz.cz
ocenenie redakciou 2014-12-17 09:29:23+01
príspevok od: stokinger
No u mna ide o tri body vpravo a vľavo od stredoveho ostatok je ok... serie ma to snad to servis da doporiadku neskúšal si už kontaktovať servis?
este maju tu drzost, ze produkuju kopec videi + si platia bloggerov aby dokazali, ze ostrenie cez hladacik funguje vyborne, len sme ho nepochopili....
 
Tibor78
2014-12-17 09:34:25+01
príspevok od: photoab.wz.cz
este maju tu drzost, ze produkuju kopec videi + si platia bloggerov aby dokazali, ze ostrenie cez hladacik funguje vyborne, len sme ho nepochopili....
Pockat, to znamena, ze 70D ma nahovno ostriace body, ci je to konkretne s objektivmi Sigma?
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()