Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Neostré fotky: 70D + Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM

photoab.wz.cz
photoab.wz.cz ocenenie redakciou 2013-10-13 20:40:10+02
Zda sa Vam toto ostre? Toto je najlepsia ostrost ktoru dokazem dostat zo svojho Canon 70D + Sigma 18-35 ART HSM (ta nova). clona f8, iso100
Nedoostrene vs doostrene v RAWe, nekomprimovany JPG

Plne subory:
http://www10.uschovna.cz/zasilka/N0PKY7UTRAPK9W6Y-HTH/TG65UK7923
 
designed
2014-12-22 04:17:28+01
Ako sa ten objektiv chova na inych telach neskusal nikto z tu zucastnenych ?
Lebo zrovna som bol odhodlany, ze by som isiel do toho (asi to bude aj ten vyssie spominany kus na bazosi) a prinesiem si ho "pod stromcek". Ale po citani tejto diskusie som trochu nerozhodny - ci radsej tie peniaze nedat inde.
Zhodou okolnosti tolko preklinana Sigma 50mm s chronickym FF a BF (kupovana second hand) ostri na mojom 60D na chlp presne a bez problemov.
 
xitanaf
2014-12-22 12:33:01+01
na mojej 500D vsetky Sigmy maju brutal FF BF, vynimkou nebola ani nova 18-35 f1.8 ale po korekcii cez SigmaUsbDock vsetko v poho.
 
TROS
2014-12-22 15:50:07+01
a ked manualne zaostris cez live view, ake su vysledky?
 
designed
2014-12-22 23:31:22+01
príspevok od: xitanaf
na mojej 500D vsetky Sigmy maju brutal FF BF, vynimkou nebola ani nova 18-35 f1.8 ale po korekcii cez SigmaUsbDock vsetko v poho.
Trochu offtopic, ale napisem jeden postreh k tym Sigmam - mozno aj niekomu pomoze:
Ja som minule dosiel na jednu vec - uplne nahodne. Ked som kupil Sigmu 50mm a testoval som ju doma v izbe (prave vdaka obavanym spravam s problemami BF a FF) - tak som postrehol, ze mi robi brutalny Back focus (z 10 fotiek 10 mimo). [Ked som ju kupoval, tak som si schvalne zobral A4-ku s meritkom a odskusal, ci ostri dobre a on sa ty vole triafal vzdy - vonku] Sranda bola, ze vonku v terene mi ostrilo uplne Top. Nakoniec som zistil fakt, ze backfocus mi robi len pod fluorescent (blikajucim) svetlom. Na 2 metre mal backfocus asi 30-40cm, co je sakramentsky vela. Ak som vypol v izbe trubicove svetla a zapol len ziarovku pri stole, zacalo to ostrit na p*cny chlp presne. Potom ma napadlo vyskusat toto iste s Kanonackymi setakmi a na moje prekvapenie vsetky objektivy mali back focus jak svina - z coho som dosiel k zaveru, ze 60D absolutne nezvlada fluorescentne osvetlenie (nerozfazovane, blikajuce) a problem nie je v objektivoch, ale vo fotaku. Potvrdilo sa mi to neskor, ked som bol fotit kolkarsky turnaj v hale pod trubicami (aj ked mi pride divne, ze taku hromadu svietidiel nemaju na 3 fazy). A bol tam znacny problem s autofocusom.
Tak napriek tomu, ze su tie Sigmy casto spajane s problemami s AF - je asi dobre poskusat ich na roznych fotakoch, ze kde je vlastne pes zakopany. Ja som namiesto hladanie lepsich objektivov nabral smer hladania ineho fotaku. Ale 70D to zrejme tiez nebude.
Inak na Sigmu nedam dopustit, lebo odvadza fakt skvelu pracu, len v kombinacii so spominanym telom uz zhruba viem odhadnut, ze kedy a kde bude na plnej ciare zlyhavat.
 
stokinger
2014-12-23 08:59:16+01
príspevok od: designed
Trochu offtopic, ale napisem jeden postreh k tym Sigmam - mozno aj niekomu pomoze:
Ja som minule dosiel na jednu vec - uplne nahodne. Ked som kupil Sigmu 50mm a testoval som ju doma v izbe (prave vdaka obavanym spravam s problemami BF a FF) - tak som postrehol, ze mi robi brutalny Back focus (z 10 fotiek 10 mimo). [Ked som ju kupoval, tak som si schvalne zobral A4-ku s meritkom a odskusal, ci ostri dobre a on sa ty vole triafal vzdy - vonku] Sranda bola, ze vonku v terene mi ostrilo uplne Top. Nakoniec som zistil fakt, ze backfocus mi robi len pod fluorescent (blikajucim) svetlom. Na 2 metre mal backfocus asi 30-40cm, co je sakramentsky vela. Ak som vypol v izbe trubicove svetla a zapol len ziarovku pri stole, zacalo to ostrit na p*cny chlp presne. Potom ma napadlo vyskusat toto iste s Kanonackymi setakmi a na moje prekvapenie vsetky objektivy mali back focus jak svina - z coho som dosiel k zaveru, ze 60D absolutne nezvlada fluorescentne osvetlenie (nerozfazovane, blikajuce) a problem nie je v objektivoch, ale vo fotaku. Potvrdilo sa mi to neskor, ked som bol fotit kolkarsky turnaj v hale pod trubicami (aj ked mi pride divne, ze taku hromadu svietidiel nemaju na 3 fazy). A bol tam znacny problem s autofocusom.
Tak napriek tomu, ze su tie Sigmy casto spajane s problemami s AF - je asi dobre poskusat ich na roznych fotakoch, ze kde je vlastne pes zakopany. Ja som namiesto hladanie lepsich objektivov nabral smer hladania ineho fotaku. Ale 70D to zrejme tiez nebude.
Inak na Sigmu nedam dopustit, lebo odvadza fakt skvelu pracu, len v kombinacii so spominanym telom uz zhruba viem odhadnut, ze kedy a kde bude na plnej ciare zlyhavat.
niečo na tom bude... mne to strašne ostrí tiež pri použití externého blesku teda blesk si dobliskne pre ostrenie a skoro všetko je mimo....ako by mal ten foťák (70D) problémy len pri určitých podmienkach.... pri dennom svetle to vyzerá byť v poriadku akonáhle sa používa blesk a podobne tak viac ako 50% foto je mimo s akýmkoľvek objektívom... premýšľam že ho vymením za 7D staré nie nové na ten nie su peniaze... bude to škoda lebo obrazová kvalita u 70D je slušná... no uvidíme..
 
aeon3
2017-08-15 21:20:23+02
Dobrý večer, nechcem zakladať nové vlákno preto využijem toto.Chcel by som sa opýtať na osobnú skúsenosť s objektívom Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM ART na tele Canon EOS 80 D ? Sú nejaké problémové miesta na ktoré sa zamerať pri kúpe tohto objektívu ? Ďakujem
 
hugoboss163
2018-09-08 12:55:01+02
príspevok od: Tibor78
Pockat, to znamena, ze 70D ma nahovno ostriace body, ci je to konkretne s objektivmi Sigma?
ja mam podobny problem pri sigme , niekedy zaostri perfektne na 100% , na tom istom nastaveni , pri tom istom navsteveni uplne zle zaostri ,objektiv za 700eur , cakal som lepsiu pracu s nim .
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()