Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sirokac pre Canon na fotenie interierov a prilezitostny portret.

MagickVamp
MagickVamp 2015-03-30 12:51:36+02
Vyberam si akurat nejaky sirokouhly objektiv. PRIMARNE na fotenie interierov, ktory ma co najmensiu sudkovitost a co najmenej deformuje (kruh je kruh a nie vajce), podmienkou je ze musi mat AF. Okrem toho je dost mozne ze ho obcas vyuzijem na svadbe a preto by som BOL RAD ak by co najmenej natahoval hlavy. Chcel som siahnut rovno po novom canon 16-35 F4 L. Ale ked som videl ze 17-40 F4 L sa daju zohnat za 400 eur tak som zavahal. Zacal som si pozerat aj Tokinu. Viete mi niekto poradit z vlastnej skusenosti, ci ste riesili nieco podobne a co ste si nakoniec vybrali a preco?
 
PeCh
2015-03-31 11:33:36+02
Mojich 5 centov. 17-40 som mal a bol to dobrý objektív, aj keď som ho používal iba zriedkavo. Aj keď 10-22 na crope mi pripadala o chlp lepšia ako toto eLko.

17-40 je parfokálny objektív, t.j. pri zmene ohniskovej vzdialenosti je stále zaostrené na tú istú vzdialenosť, čo ti je jedno. Ale ak si správne spomínam všimol som si pri ňom, že pri zaostrení na rôznu vzdialenosť sa nemení ohnisková vzdialenosť (čo má často štve na iných svetelných objektívoch, napríklad to robia bežné 50-ky) ale mení sa súdkovité skreslenie. Ak ju niekto máte skúste si ho dať na statív voči nejakému vzoru na ktorom sa dobre odsleduje súdkovitosť, pricloniť a manuálne preostrovať a potvrdiť. Veľmi som to neriešil, lebo celkovo skreslenie toho objektívu nebolo výrazné a mne vôbec nevadilo. Možno to bude pre teba zaujímavé zistenie pri rozhodovaní, no neviem, ako sú na tom iné alternatívy.

Prípadne skús pouvažovať aj nad alternatívou nejaké lacné staršie crop telo (napr. 450D) a k nemu širokáč 10-22 alebo 10-18. Budeš mať na svadbu backup telo a nebudeš mať problém pri prehadzovaní objektívov (aj keď toto sú objektívy, s ktorými toho na svadbe veľa nenafotíš a použiješ ich až keď budeš mať všetko dôležité nafotené). Inak najvhodnejšia voľba, čo sa týka skreslenia je ten spomínaný tilt-shift.
 
MagickVamp
2015-03-31 11:34:08+02
príspevok od: bear
Canon TS-E 17mm - na fotenie interierov je to asi to naj, priamo pri foteni skorigujes zbiehanie linii a vysledok nanajvys trocha orezes. Ak by aj 17mm bolo malo, tak shift panoramu zlepis aj bez specialeneho panoramatickeho SW

Canon EF 11-24 F4 L - vyborny sirokac, ktory ma len 2 chyby (cenu a hmotnost), hmotnost ale pri foteni interierov neadi, kedze je aj tak vacsinou na stative - http://michal.lindner.sk/cms/recenzie/lenses/Canon11-24F4

Canon EF 16-35 F4 L IS - mam, som zatial spokojny, ale radsej by som mal 11-24. http://michal.lindner.sk/cms/recenzie/lenses/Canon16-35F4IS

Canon EF 17-40 F4 - mal som, na fullframe boli extremne rohy dost neostre, ale inak to bol spolahlivy objektiv.

pekne recenzie...no nic tak bude 16-35 F4 L, necakal som tak velky rozdiel v rohoch
 
ib66
2015-04-09 13:29:53+02
mám na predaj Canon EF-S 15-85mm US ISM ktorý by vyhovoval tvojim požiadavkám......je ako nový a je to velmi ostry objektiv s top parametrami vid jeho recenzie...tu na bazari ho najdeš aj v inzeratoch.....vrátane UV filtra a slnečnej clony ho predávam za 430,- a znova dodávam že je skutočne ako nový ktorý stojí od 600,- vr. filtra.....
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()