Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Aký objektív na fotenie portrétov v dostupnej cene

Nathalii
Nathalii 2015-09-17 08:27:47+02
Prosím Vás rozmýšlala som nad kúpou nového fotoaparátu aby boli fotografie v čo najlepšej kvalite pri fotení stužkových, portrétov a podobne,no som študent, ktorý zarába, ale nie zas v takom množstve mám canon 550D už staršia verzia no keby ste mi poradili či radšej teda zainvestovať do fotoaparátu alebo mi stačí len lepší objektív. Potrebujem kvalitné fotografie, dobrá svetelnosť, rozostrené pozadie no všetko čo k portrétom patrí. Cena tak do 1000€. Ďakujem
 
PeCh
2015-09-18 16:44:32+02
príspevok od: zvonec
Zacni sporit na FF telo, resp. kup zatial 85mm skusaj s tym. Tak ako uz mnoho ludi pisalo.

Ten 85mm ti bude robit dobru sluzbu aj na FF tele, casom mozes dokupit 135mm a to je abosultna spica, co sa tyka objektivov na portrety.

Terajsi 50mm co mas ma IMHO strasne skaredy bokeh, ma iba 5 lamiel, nieje na portrety to prave, nova STM verzia ma tusim 7 lamiel, tam je bokeh jemnejsi, to je ale subjektivny nazor.
Pokiaľ fotíš na plnú dieru, tak ti môže byť počet lamiel ukradnutý. Tam je clonový otvor vždy kruhový. Tvar a počet lamiel sa začne prejavovať, až po priclonení.

BTW môžeš si porovnať tieto dva objektívy:
http://petapixel.com/2015/05/30/battle-of-the-nifty-fifties-canons-50mm-f1-8-lenses/
Zas až taký rozdiel to nie je a ak je málo peňazí, žiadny nie je chybou.
 
zvonec
2015-09-18 21:50:28+02
príspevok od: PeCh
Pokiaľ fotíš na plnú dieru, tak ti môže byť počet lamiel ukradnutý. Tam je clonový otvor vždy kruhový. Tvar a počet lamiel sa začne prejavovať, až po priclonení.

BTW môžeš si porovnať tieto dva objektívy:
http://petapixel.com/2015/05/30/battle-of-the-nifty-fifties-canons-50mm-f1-8-lenses/
Zas až taký rozdiel to nie je a ak je málo peňazí, žiadny nie je chybou.
Mozem len suhlasit, ze tam niesu velke rozdiely. Ja som 50mm vyyzival na kopcoch, a na kadejake zabery, aj proti slnku atd. Tam som vzdy musel doclonovat, a ono to robilo potom take skarede 5 uholniky. Raz som bol na hrebeni rohacov iba s 50mm, a mozem povedat, ze iba na 4 zabery som si poziciaval 28mm objektiv ostatne vsetko som fotil s 50mm. Celkom netradicne zabery z toho vysli, a celkom ma to pocvicilo v kompozicii.

Nejako mi ten objektiv ale v laske neostal, resp. casom som dosiel k zaveru, ze na portrety lepsie 85mm a uplna krasa je 135mm. Na crope je ale dobra 50mm nieco insie, a tam asi dojde na ranu castejsie.

Este obrovske minus pre ten objektiv bolo ten, ze to malo neskutocne hlucny AF motorcek, a pri zopar svadbach, to fajne rusilo.

Toto boli dovody preco som napisal, ze tu staru 50 nie, a radsej STM, pokial sa da vyberat. Suhlasim, ze ziaden nieje chybou. Ked uz ale niekto ma staru verziu, a chce updatovat, vacsinou nerobi upgrade na STM verziu, ale ide na 1,4 USM, alebo na Sigmu ART.

Zo stareho 50mm objektivu sa uz volakedy davno robila sranda na forach, ze ked sa ti ten objektiv pokasle, tak ho proste treba zahodit, a kupit si dalsi, lebo to nema cenu opravovat.
 
netmouse
2015-09-19 13:16:24+02
príspevok od: PeCh
To neplatí pre Nathalii. Tá ma Canon, a tam to takto nefunguje.

BTW nemyslím si, že FF je jediná možná cesta. Ak sa chce fotením živiť, tak prečo nie. Ak to má len hobby, tak si to treba rozmyslieť. Prešiel som z 550D na 5DM2 a zistil som, že fotí síce super, ale určite sa nechcem vláčiť s ťažkým a veľkým FF telom a ťažkými FF objektívmi. Jednoducho to nie je pre každého. Poznám aj profíkov, ktorý prešli z FF na niečo menšie.
Bohuzial musim len suhlasit
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()