Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikon D5100 - Volba spravneho objektívu a blesku

simeonpp
2015-11-08 19:16:07+01
zdravim vas

Chcem sa opytat na vas nazor či mi telo Nikon D5100 postačuje na fotenie portretovych foto a reportažnych foto ....nechcem zbytočne minat peniaze ..radšej by som investoval do objekttivou vhodnych pre spominane fotenie nakolko sa chcem zdokonalovat vo foteni
objektiv mam len nikkor 35/1,8 G - bol by som rad keby mi niekto povedal na čo je využitelna .
a hlavne ak by ste mi odporučili spravne objektivy na fotenie vyšie uvedenych fotiek

dalej by som chcel zakupit blesk no dočital som sa čosi o blesku Nikon SB 910
spominany ako vlajkova lod od nikonu ....myslite že je pre mna vhodny alebo by mi stačil aj nejaky z nižšej serie napr Nikon SB700 ... ak by som chcel fotit svadby a podobne

dakujem
 
TheJester
2016-01-19 23:56:17+01
Myslim ze d5100 uplne postacuje a ten objektiv co mas k tomu pekne pasuje. Tato 35-ka je podla mna slusny objektiv za tu cenu (dobre vyuzitelny aj na "reverzne" makro). Nepises aky mas rozpocet na tie dane objektivy, 35-ku by som si urcite nechal a k tomu ak chces este nieco tak mozno 16-85mm F/3-5-5.6G ED VR DX.
Co sa tyka blesku, nikon sb700 je skvely a niektori nan presli aj z vyssej rady. Je to naozaj kvalitny a velmi dobry blesk (a da sa kupit za pomerne dobru cenu).
Myslim ze takato kombinacia D5100 + 35mm + 16-85mm + sb7000 by na zaciatok nebola najhorsia. Len teda ci to dovoli rozpocet. Ale ak si uvazoval o sb910, tak asi aj ano.
 
JakubH
2016-01-20 01:26:25+01
Na portréty by som určite dokúpil 50mm 1.8 a na reportáž určite svetelnejší objektív buď Nikkor 17-55mm 2.8, lacnejšia varianta Sigma/Tamron 17-55mm 2.8. Blesk ako bolo spomenuté, alebo yongnuo 568EX, cenou do 100€ veľmi dobrý blesk. Len či sa ti to na tak malom tele bude dobre držať, + absencia druhého kolieska na reportáž nie je príliš výhra. AF má d5100 tuším z d7xxx rady, tak tam by to nemalo byť až tak zlé.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-20 06:32:27+01
príspevok od: simeonpp
zdravim vas

Chcem sa opytat na vas nazor či mi telo Nikon D5100 postačuje na fotenie portretovych foto a reportažnych foto ....nechcem zbytočne minat peniaze ..radšej by som investoval do objekttivou vhodnych pre spominane fotenie nakolko sa chcem zdokonalovat vo foteni
objektiv mam len nikkor 35/1,8 G - bol by som rad keby mi niekto povedal na čo je využitelna .
a hlavne ak by ste mi odporučili spravne objektivy na fotenie vyšie uvedenych fotiek

dalej by som chcel zakupit blesk no dočital som sa čosi o blesku Nikon SB 910
spominany ako vlajkova lod od nikonu ....myslite že je pre mna vhodny alebo by mi stačil aj nejaky z nižšej serie napr Nikon SB700 ... ak by som chcel fotit svadby a podobne

dakujem
Vo FOtoskole sa podrobne venujeme objektivom, samostatne aj Nikonom, bleskom, rovnako aj od NIkonu. Staci nastudovat.
 
PeCh
2016-01-20 10:16:36+01
príspevok od: simeonpp
zdravim vas

Chcem sa opytat na vas nazor či mi telo Nikon D5100 postačuje na fotenie portretovych foto a reportažnych foto ....nechcem zbytočne minat peniaze ..radšej by som investoval do objekttivou vhodnych pre spominane fotenie nakolko sa chcem zdokonalovat vo foteni
objektiv mam len nikkor 35/1,8 G - bol by som rad keby mi niekto povedal na čo je využitelna .
a hlavne ak by ste mi odporučili spravne objektivy na fotenie vyšie uvedenych fotiek

dalej by som chcel zakupit blesk no dočital som sa čosi o blesku Nikon SB 910
spominany ako vlajkova lod od nikonu ....myslite že je pre mna vhodny alebo by mi stačil aj nejaky z nižšej serie napr Nikon SB700 ... ak by som chcel fotit svadby a podobne

dakujem
35/1.8 je výborné univerzálne pevné sklo. Môžeš s ním fotiť prakticky všetko, aj keď na wildlife a väčšinu športu by si potreboval niečo iné. Reportáž a portréty s ním však nie sú problém. Všetko však závisí od tvojho štýlu. Na portréty sa však častejšie používa dlhšie sklo, na reportáž to je rôzne (niekedy práve kratšie, inokedy dlhšie - preto sú na ne vhodnejšie zoomy). Ale kto umí, ten umí a vystačí si aj s týmto objektívom. Ak by som mal použiť iba jedno pevné ohnisko, tak by to bolo toto.

Čo sa týka svadieb, tak keď nevieš, na čo je využiteľný objektív a či ti bude stačiť D5100, tak to si koleduješ o dosť veľký priekak. Fotenie svadby je hlavne o zodpovednosti, čo ti na základe tvojho príspevku a skúseností chýba.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()