Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

DSLR a Sigma 70-200mm f2,8 EX DG OS HSM

dekarbon
2015-11-30 23:06:46+01
Ahojte.mal by som len jednu otazku.Vlastním digitálnu zrkadlovku Sony a58 zakladnu amatersku.Čo myslíte oplatí sa na toto telo kupiť povedzme objektív Sigma 70-200mm f2,8 EX DG OS HSM,chcel by som len vedieť či neísť radšej do niečoho lacnejšieho nakolko dávať profesionalny objetív na amatersku zrkadlovku mi prijde tak trocha šialenosť alebo sa mylim? mam upustiť od tejto myšlienky? lebo ako rád by som ho nahodil ale zas či sa to oplati vzhľadom na tak lacne telo..to je otazka...ďakujem
 
1970
2015-12-01 00:08:30+01
Dobry objektiv prezije niekolko tiel, a pri troche stastia (a vernosti znacke) ta bude spevadzat mozno aj celym fotografickym zivotom.

Ale... v tomto tvojom konkretnom pripade to podla mna nie je moc stastna kombinacia, ta sigma je pomerne velky a tazky objektiv a v kombinacii s plastovym bajonetom na tele... asi by som to neriskoval
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-01 08:51:14+01
Kludne chod do toho. Plastoveho tela sa neboj, vydrzi to. Objektivy su nasimi pokladmi. Raz cez tu Sigmu cvaknes a uvidis, ze nezalezi na tom, aky mas fotak, ale aky mas objektiv. Jeho slu uvudis aj keby si ho dal na staru rachotinu Sony A100.

Otazne je skor, ci is vobec do toho. Sony sice nedavno predstavil A68, ale stale to vyzera, ze zrkadlovky pomaly koncia a nastupuje u Sony zameranie na CSC. Sigma objektivy pre SOny si nedrzia cenu, je to malo rozsireny system. Stoji za zvazenie, ci radsej neprejst k nejakej perspektivnejsej znacke a ci si nekupit Canon alebo Nikon, ak chces viac investovat do objektivov.
 
dekarbon
2015-12-03 00:23:53+01
oukej a môžem sa ešte spýtať nakoniec asi nezonberiem sigmu podla recenzie tu na ephote ale pojdem do tamrona len potrebujem vedieť či je nejaký rozdiel medzi modelom Tamron SP AF 70-200mm f/2.8 Di LD (IF) Macro Sony a recenzovaným modelom tu na ephote TAMRON SP 70-200mm F / 2.8 Di VC USD.rad yv som vedel aký je medzi nimi rozdiel.Je optický výstup rovnaký? je tam rpozdiel len v tom makre že jeden z objektívov ho má a druhý nemá? Ten bez makra by som najradšej niekde zohnal no nikde nieje dostupný.Na sony bajonet som ansiuel len verziu macro ktorýá sa dá zohnať.V alze.sk je verzia bez makra na sony ale nemaju ju skladom.radšej by somsa keď tak priklonil potom pri výbere ku verzii bez makra lebo makro chcem kupit pevnu 105mm sigmu f/2.8
 
Svicen
2015-12-03 07:21:51+01
Tamron SP AF 70-200mm f/2.8 Di LD (IF) - prvá verzia objektívu, je bez vstavaného motorčeka ostrenia a bez stabilizácie obrazu
TAMRON SP 70-200mm F / 2.8 Di VC USD - druhá verzia objektívu, má vstavaný motorček ostrenia a stabilizáciu obrazu

ja osobne vlastním druhú verziu zo stabilizáciou a fakt super, odporúčam.
 
Svicen
2015-12-03 07:27:53+01
príspevok od: Svicen
Tamron SP AF 70-200mm f/2.8 Di LD (IF) - prvá verzia objektívu, je bez vstavaného motorčeka ostrenia a bez stabilizácie obrazu
TAMRON SP 70-200mm F / 2.8 Di VC USD - druhá verzia objektívu, má vstavaný motorček ostrenia a stabilizáciu obrazu

ja osobne vlastním druhú verziu zo stabilizáciou a fakt super, odporúčam.
prvá verzia má takisto motorček ale ostrenie je dosť pomalé a hlučné
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-03 08:11:55+01
Verzia pre Sony nema stabilizator obrazu, pretoze Sony pouziva stabilizaciu snimacom. To je jediny rozdiel.
 
palo2811
2015-12-03 08:23:21+01
Každý tvrdí že 1.verzia je pomalšia ako 2. ale nikto nepovie prečo .Tak 1.v ostrý od 0,95 m a 2.v od 1,4 m a to je sakra rozdiel ale ak si nastavím 1.v na tých 1,4 m tak ani nezaznamenám preostrenie na nekonečno . Hluk počuť len o troch viac ako SWM (sonický motor u nikonu) a to len pri celom preostrovani. Opticky sú rozdielne ale výstup majú podobný čiže výborný .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()