Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Poradte prosim objektiv ku sony alpha 7ii od minolty

hocicoo
2016-05-05 22:30:52+02
Ahojte.
Poradili by ste mi prosim nejake pevne sklo od minolty ku mojej 35ke. Chcel by som nieco okolo 20mm, popr ak je nejaky svetelny zoom do 35mm a potom este jeden zoom od 50/70mm hore. Staci mi aj manualne ostrenie.

Dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-06 07:52:31+02
Preco zrovna od Minolty? Ked ti staci manualne ostrenie, mozes pouzit akykolvek objektiv, cez prislusnu redukciu.
 
Iygor
2016-05-06 08:19:31+02
Medzi starými objektívmi svetelný zoom do 35mm nenájdeš.
Z pevných manuálnych 20mm:
CZJ Flektogon 20mm/2,8 Canon FD 20/2,8 Minolta MD 20/2,8
a autofokusový Minolta AF 20mm/2,8

porovnanie:
http://phillipreeve.net/blog/minolta-md-20mm-vs-canon-fd-20mm-review/

Osobnú skúsenosť mám len s CZJ 20/2,8 nebol som spokojný, zbavil som sa ho.
 
hocicoo
2016-05-06 09:35:30+02
príspevok od: Karol Srnec
Preco zrovna od Minolty? Ked ti staci manualne ostrenie, mozes pouzit akykolvek objektiv, cez prislusnu redukciu.
Preco od minolty? Myslel som ze to sa pouziva. Docital som sa ze sa na sony pouzivaju minolta sklá. Znami pouziva tiez 24-70 + 24-240 od sony zeiss a zvysok su stre minolta. To ze sa daju pouzit aj ine, ma akosi ani nenapadlo. Vedel/vedeli by ste mi teda poradit prosim nieco okolo 20mm?
Dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-06 09:44:42+02
príspevok od: hocicoo
Preco od minolty? Myslel som ze to sa pouziva. Docital som sa ze sa na sony pouzivaju minolta sklá. Znami pouziva tiez 24-70 + 24-240 od sony zeiss a zvysok su stre minolta. To ze sa daju pouzit aj ine, ma akosi ani nenapadlo. Vedel/vedeli by ste mi teda poradit prosim nieco okolo 20mm?
Dakujem.
MInolta objektivy sa pouzivaju na zrkadlovkach, pretoze su 100% kompatibilne. Sony prebralo A-bajonet od MInolty. CSC fotoaparaty maju ale novy bajonet typu E. Bez redukcie tam nenasadis objektivy Minolta ani Sony s A-bajonetom.

Inak nemusis moc vymyslat a skusat nejaku starinu cez adapter, ked mozes pohodlne pouzivat cenovo dostupne objektivy Samyang, priamo vyrobene pre E-bajonet.

http://briansmith.com/sony-a7-a7r-a7s-lens-guide/
http://briansmith.com/rokinon-samyang-fe-lenses-sony-a7-a7r-arrive/


 
hocicoo
2016-05-06 15:32:08+02
Pozeral som tú stránku. Ďakujem. Sú to určite dobré objektívy, no tie ohniskové vzdialenosti mi nič nehovoria a práve preto hľadám niečo čo stojí pár drobných, aby som sa mohol rozhodnúť pre max 3 veľkosti. Mám túto 35ku a veľmi rýchlo som pochopil že všetko sa s tým pofotiť nedá. Alebo ak aj dá, tak nie s mojimi skúsenosťami. Preto by som chcel niečo lacné, okolo 20mm a od 70+ nech viem ako sa na svet pozerá cez takéto ohniská. Preto mi momentálne nevadí MF a chcem na skúšku také "stariny" Pozdejšie si plánujem určite dokúpiť niečo s AF. MF som už skúšal a trafiť sa zaostriť na to čo potrebujem sa mi nedarilo.
 
Jozef Macák
2016-05-06 16:17:54+02
príspevok od: hocicoo
Pozeral som tú stránku. Ďakujem. Sú to určite dobré objektívy, no tie ohniskové vzdialenosti mi nič nehovoria a práve preto hľadám niečo čo stojí pár drobných, aby som sa mohol rozhodnúť pre max 3 veľkosti. Mám túto 35ku a veľmi rýchlo som pochopil že všetko sa s tým pofotiť nedá. Alebo ak aj dá, tak nie s mojimi skúsenosťami. Preto by som chcel niečo lacné, okolo 20mm a od 70+ nech viem ako sa na svet pozerá cez takéto ohniská. Preto mi momentálne nevadí MF a chcem na skúšku také "stariny" Pozdejšie si plánujem určite dokúpiť niečo s AF. MF som už skúšal a trafiť sa zaostriť na to čo potrebujem sa mi nedarilo.
Ak chces slusne objektivy "za facku" tak minolta je urcite dobre riesenie. Dolezite je ale vybrat spravny sposob redukcie tychto A-mount objektivov na tvoj E-mount fotak. Mas 2 moznosti:
1) chces AF: kedze stare minolty su skoro vylucne screw-drive, budes potrebovat adapter LA-EA4, ktory pohlcuje 1/3 vchadzajuceho svetla (vacsi sum pri vyssich ISO)
2) staci ti manualne ostrenie: treba adapter LA-EA3 (mozno sa daju zohnat aj nejake lacne cinske "hlupe" adaptery, ale neviem ci by som im doveroval)

co sa konkretnych objektivov tyka:

zoom od 70mm: Minolta 70-210/4 ....legendarny objektiv, tzv beercan. dobry kus sa da kupit za cca 80eur...jasna kupa!

nieco okolo 20mm:
-pevna Minolta 20/2.8 ...dobra kvalita za cca 200e
-zoom Minolta 17-35/2.8-4 ...neni zrovna vysoka kvalita, ale lacnejsi svetelny supersirokouhly A mount zoom asi nenajdes (cca 200e)

Ak ale chces ist manualne ostriacou cestou tak moznosti su prakticky neobmedzene, cez spravny adapter na svoj fotak nasadis akykolvek obejtiv akejkolvek znacky a najdes aj lacnejsie moznosti nez tie co som ti doporucil
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-06 16:32:57+02
Podla mna si si mal kupit lacnejsi fotak, aby ti zostalo aj na objektivy.
 
hocicoo
2016-05-06 23:21:00+02
príspevok od: Karol Srnec
Podla mna si si mal kupit lacnejsi fotak, aby ti zostalo aj na objektivy.
Na jednej strane Vás obdivujem za vedomosti ktoré máte, za články ktoré píšete, ako profesionálne a zrozumiteľne ich formulujete, no na strane druhej nechápem prečo prispievate takýmito štýlom? Pripadá mi to tak, ako keby to píšu dvaja rôzny ľudia, pod jedným nikom. Jeden inteligentný a vzdelaný a druhý ... neviem no, minimálne človek bez akejkoľvek úcty! (SAMOZREJME! keby viete že takto zareagujem nemusíte so mnou strácať čas. Máte dosť inej roboty. Ale pán Srnec objektívne, máte pocit že to čo ste mi napísal mi nejako pomohlo?). Prečo si myslíte že nemám na objektívy? Jasne som napísal o čo mi ide. Chcem si to skúsiť a nenakúpiť objektívy pri ktorých po 2. mesiacoch zistím že sú mi zbytočné. Už v mojej prvej téme ste ma odradzoval od fotoaparátu a profesionálne ma vysmial za rozhodovanie sa medzi 24-70 a 24-240, hoc som potreboval radu a prišiel si po ňu na fórum o fotoaparátoch, o ktorom som si myslel že je asi to najlepšie a kde som čakal seriózne rady. Nakoniec som sa rozhodol pre 35mm f1.4 Distagon od Zeiss. Som maximálne spokojný a fotenie je radosť aj po zotmení. Skúsim si pár ďalších skiel a keď zistím ktoré dva mi asi najviac vyhovujú rád si ich zaobstarám aj v origo Emount-e.
Teraz sa znovu pýtam jedno a Vy znovu píšete svoje. Či už na to mám, alebo nie si myslím nieje podstata mojej otázky a tak isto som sa nepýtal, aký fotoaparát som si mal či nemal kúpiť podľa Vás. Prečítajte si v mojich očiach príspevok profesionála, "josseee"-ho.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-07 08:32:47+02
príspevok od: hocicoo
Na jednej strane Vás obdivujem za vedomosti ktoré máte, za články ktoré píšete, ako profesionálne a zrozumiteľne ich formulujete, no na strane druhej nechápem prečo prispievate takýmito štýlom? Pripadá mi to tak, ako keby to píšu dvaja rôzny ľudia, pod jedným nikom. Jeden inteligentný a vzdelaný a druhý ... neviem no, minimálne človek bez akejkoľvek úcty! (SAMOZREJME! keby viete že takto zareagujem nemusíte so mnou strácať čas. Máte dosť inej roboty. Ale pán Srnec objektívne, máte pocit že to čo ste mi napísal mi nejako pomohlo?). Prečo si myslíte že nemám na objektívy? Jasne som napísal o čo mi ide. Chcem si to skúsiť a nenakúpiť objektívy pri ktorých po 2. mesiacoch zistím že sú mi zbytočné. Už v mojej prvej téme ste ma odradzoval od fotoaparátu a profesionálne ma vysmial za rozhodovanie sa medzi 24-70 a 24-240, hoc som potreboval radu a prišiel si po ňu na fórum o fotoaparátoch, o ktorom som si myslel že je asi to najlepšie a kde som čakal seriózne rady. Nakoniec som sa rozhodol pre 35mm f1.4 Distagon od Zeiss. Som maximálne spokojný a fotenie je radosť aj po zotmení. Skúsim si pár ďalších skiel a keď zistím ktoré dva mi asi najviac vyhovujú rád si ich zaobstarám aj v origo Emount-e.
Teraz sa znovu pýtam jedno a Vy znovu píšete svoje. Či už na to mám, alebo nie si myslím nieje podstata mojej otázky a tak isto som sa nepýtal, aký fotoaparát som si mal či nemal kúpiť podľa Vás. Prečítajte si v mojich očiach príspevok profesionála, "josseee"-ho.
Neviem, kde si nabral, ze je to prispevok bez akejkolvek ucty. Takuto radu ti da kazdy skuseny fotograf. Sony A7II je drahy fotoaparat s velkym obrazovym potencialom, ktory zostane nevyuzity, ak sa nepouziju kvalitne objektivy. Viem to vrlmi dobre, pretoze ho vlastnim a aj mna by potesil nejaky slusny zoom. Pri recenzovani prvej A7 som mal k dispozicii setak 28-70 a fotografie boli horsie ako z nejakeho NIkonu D3200 so setakom za ovela menej penazi.
Myslim, ze vyssie som ti dobre poradil, aby si isiel do Samyangu, tie objektivy su ovela lacnejsie, ako originaly, alebo Zeissy, ktore pouzivam ja.
Uplne zbytocne sa rozculujes. Ja ti vazne nechcem robit zle, ani ta urazat. Sledujem, ako sa tu snazis o kompromisy, ktore ti prinesu sklamanie.
Ci sa ti to paci, alebo nie. Stale trvam na tom, ze na zaciatku si si mal vybrat iny system (Fuji, Olympus). Uz davno by si mal za menej penazi vyssiu kvalitu s plnym komfortom.

No ale ked si niekto nechce nechat poradit a berie rady ako urazku, uz radsej prispievat nebudem.
 
blahoslav J B Art
2016-05-07 08:50:43+02
príspevok od: hocicoo
Pozeral som tú stránku. Ďakujem. Sú to určite dobré objektívy, no tie ohniskové vzdialenosti mi nič nehovoria a práve preto hľadám niečo čo stojí pár drobných, aby som sa mohol rozhodnúť pre max 3 veľkosti. Mám túto 35ku a veľmi rýchlo som pochopil že všetko sa s tým pofotiť nedá. Alebo ak aj dá, tak nie s mojimi skúsenosťami. Preto by som chcel niečo lacné, okolo 20mm a od 70+ nech viem ako sa na svet pozerá cez takéto ohniská. Preto mi momentálne nevadí MF a chcem na skúšku také "stariny" Pozdejšie si plánujem určite dokúpiť niečo s AF. MF som už skúšal a trafiť sa zaostriť na to čo potrebujem sa mi nedarilo.
najjednoduchsie riesenie byva casto najlepsim riesenim ...
staci si od kamarata pozicat spominany objektiv 24-70 alebo 24-240 (alebo spravit spolocne fotenie) a jednoducho si to vyskusat ... nastavit konkretne ohniska 24, 35, 50 ... 85, 100, 135 a skusat a skusat ...
taktiez v okoli ma urcite kopec ludi nejaku zrkadlovku s nejakym setakom ... staci pozicat, nastavit ekvivalentne ohnisko (treba preratat podla crop factora) a vyskusat ... pretoze ekvivalent uhla zaberu bude rovnaky na Sony A7, aj na fotaku s mensim cipom, aj na obycajnom kompakte za 20 eur
 
Roman Point
2016-05-07 12:17:58+02
príspevok od: hocicoo
Na jednej strane Vás obdivujem za vedomosti ktoré máte, za články ktoré píšete, ako profesionálne a zrozumiteľne ich formulujete, no na strane druhej nechápem prečo prispievate takýmito štýlom? Pripadá mi to tak, ako keby to píšu dvaja rôzny ľudia, pod jedným nikom. Jeden inteligentný a vzdelaný a druhý ... neviem no, minimálne človek bez akejkoľvek úcty! (SAMOZREJME! keby viete že takto zareagujem nemusíte so mnou strácať čas. Máte dosť inej roboty. Ale pán Srnec objektívne, máte pocit že to čo ste mi napísal mi nejako pomohlo?). Prečo si myslíte že nemám na objektívy? Jasne som napísal o čo mi ide. Chcem si to skúsiť a nenakúpiť objektívy pri ktorých po 2. mesiacoch zistím že sú mi zbytočné. Už v mojej prvej téme ste ma odradzoval od fotoaparátu a profesionálne ma vysmial za rozhodovanie sa medzi 24-70 a 24-240, hoc som potreboval radu a prišiel si po ňu na fórum o fotoaparátoch, o ktorom som si myslel že je asi to najlepšie a kde som čakal seriózne rady. Nakoniec som sa rozhodol pre 35mm f1.4 Distagon od Zeiss. Som maximálne spokojný a fotenie je radosť aj po zotmení. Skúsim si pár ďalších skiel a keď zistím ktoré dva mi asi najviac vyhovujú rád si ich zaobstarám aj v origo Emount-e.
Teraz sa znovu pýtam jedno a Vy znovu píšete svoje. Či už na to mám, alebo nie si myslím nieje podstata mojej otázky a tak isto som sa nepýtal, aký fotoaparát som si mal či nemal kúpiť podľa Vás. Prečítajte si v mojich očiach príspevok profesionála, "josseee"-ho.
Dobre že si kupil Ačko. Fuji a Oly by si aj tak olutoval neskôr a nútilo by ťa to sa obzerať po spôsoboch ako sa stať lepším fotografom prípadne robiť recenzie na konkurenčné značky v negatívnom svetle a držať sa toho aj keď tvoje výsledky preukazujú minimálne ojebavanie zo strany ephoto Nikon modly.
Ano je to OFFTopic ale neodpustil som si to.. Karol je profesionál čo sa týka práce zo svetlom a celkovo v tvorbe fotografií. To mu nik nevezme.. Ale pokazil sa minimálne v dvoch posledných recenziách.
p.s. asi by som tiež neriešil kupu minolta skiel na A72.. Je to na tebe. Odskusat sa to dá aj bez zbytočného kupovania.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()