Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

TAMRON SP AF 70-300MM F4-5.6 DI VC USD

Neon-one
2016-05-19 20:10:19+02
Ahojte mohol by som poprosit niekoho so skusenostami s tymto objektivom ? Alebo aspon niekoho kto sa do toho vyzna Chcel by som len poprosit o nazor a ci sa oplati kupit
 
Ajax2
2016-05-19 21:18:16+02
Tento objektív mám niekoľko rokov a vrele ho môžem doporučiť. V galérii mám niekoľko fotografií nafotených týmto Tamronom. Má vynikajúci stabilizátor a použil som ho v Canone 600D v 100 D a teraz aj v 6 D. Za tú cenu sa rozhodne oplatí kúpiť.

 
Neon-one
2016-05-19 21:25:04+02
Dakujem ti velmi pekne a urcite si idem hned pozret
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-19 22:18:21+02
Tento objektiv je vo fore 100x preberany, stacilo pouzit vyhladavanie. zalozenie novej temy bolo zbytocne.
 
Neon-one
2016-05-19 22:29:21+02
Som na mobile a mal som s tym nejake problemy viac mi vyhovovalo napisat nove forum Ale ospravedlnujem sa ak to niekomu vadi...
 
blahoslav J B Art
2016-05-19 23:06:49+02
príspevok od: Neon-one
Ahojte mohol by som poprosit niekoho so skusenostami s tymto objektivom ? Alebo aspon niekoho kto sa do toho vyzna Chcel by som len poprosit o nazor a ci sa oplati kupit
tento objektiv sa neoplati kupit ... hlavne ak nemas k nemu fotoaparat

ja osobne by som ho nekupoval ... teda kupil som ho, ale po par mesiacoch som ho aj predal

ma velmi dobry stabilizator, je pomerne ostry, ale treba priclonit na 7-8 ... ausak na APS-C je privelky a pritazky ... a na FF zase prislaby

ale ak nemas dost penazi na lepsi, alebo si nenarocny, alebo sa ti chce vlacit velke a tazke hebedo ... tak si ho kludne kup
 
zalohyroman
2016-05-20 10:55:35+02
príspevok od: blahoslav J B Art
tento objektiv sa neoplati kupit ... hlavne ak nemas k nemu fotoaparat

ja osobne by som ho nekupoval ... teda kupil som ho, ale po par mesiacoch som ho aj predal

ma velmi dobry stabilizator, je pomerne ostry, ale treba priclonit na 7-8 ... ausak na APS-C je privelky a pritazky ... a na FF zase prislaby

ale ak nemas dost penazi na lepsi, alebo si nenarocny, alebo sa ti chce vlacit velke a tazke hebedo ... tak si ho kludne kup
Poznas nejaku lepsiu alternativu k nemu, ktora by bola vyrazne lahsia s ohniskom kolo 300mm? Pre Nikon alebo Sony? Tiez sa mi zda dost tazky, avsak na o poznanie lahsi s podobnymi parametrami som zatial nenarazil.
 
blahoslav J B Art
2016-05-20 11:10:40+02
príspevok od: zalohyroman
Poznas nejaku lepsiu alternativu k nemu, ktora by bola vyrazne lahsia s ohniskom kolo 300mm? Pre Nikon alebo Sony? Tiez sa mi zda dost tazky, avsak na o poznanie lahsi s podobnymi parametrami som zatial nenarazil.
aj po mojej skusenosti s tymto objektivom a vzhladom na to, ze som mal 'stare' telo Canon EOS 350D, rozhodol som sa pred 3 rokmi prejst na bezzrkadlovku Olympus, kde vsetky moje 4 objektivy vazia tolko ako tento macek ... takze neviem poradit, o zrkadlovky a znacky Nikon, ci Sony sa zvlast nezaujimam
 
Martin8101
2016-05-20 11:16:02+02
Blahoslav, musim uznat ze zalohyroman ma pravdu. Za tie peniaze je to asi naj vo svojej triede. Konkuruje dokonca Nikonu 70-300, ktory je takmer dvojnasobne drahsi a o nic lahsi... Jasne ze 70-200 to nie je - ale tam su ceny niekolkonasobne. Proste teleobhjektiv bude tazky vzdy...
 
zalohyroman
2016-05-20 11:23:04+02
príspevok od: blahoslav J B Art
aj po mojej skusenosti s tymto objektivom a vzhladom na to, ze som mal 'stare' telo Canon EOS 350D, rozhodol som sa pred 3 rokmi prejst na bezzrkadlovku Olympus, kde vsetky moje 4 objektivy vazia tolko ako tento macek ... takze neviem poradit, o zrkadlovky a znacky Nikon, ci Sony sa zvlast nezaujimam
Ok, to su nevyhody zrkadloviek, ale otazka bola na porovnanie objektivu a nie odlisnych konstrukcii fotakov. Ale uznavam, ze aj to je riesenie, ale aj za tym su zasa kompromisy. Inak ked ten Olympus spominas, boli to kedysi moje oblubene fotaky. Az do doby kym sa nevyskytli prve poruchy a odpoved od autorizovaneho zastupcu Olympusu na pozarucne opravy, bola vzdy rovnaka. Pozarucny servis sa nevykonava, nakolko vyrobca nedodava nahradne diely...
 
blahoslav J B Art
2016-05-20 11:54:06+02
príspevok od: zalohyroman
Ok, to su nevyhody zrkadloviek, ale otazka bola na porovnanie objektivu a nie odlisnych konstrukcii fotakov. Ale uznavam, ze aj to je riesenie, ale aj za tym su zasa kompromisy. Inak ked ten Olympus spominas, boli to kedysi moje oblubene fotaky. Az do doby kym sa nevyskytli prve poruchy a odpoved od autorizovaneho zastupcu Olympusu na pozarucne opravy, bola vzdy rovnaka. Pozarucny servis sa nevykonava, nakolko vyrobca nedodava nahradne diely...
ved som napisal ... poradit iny neviem, ani ma to nezaujima ... mal som svoju skusenost s tymto objektivom a nebol som spokojny ... ini mozno spokojni su
a musim zaklopat na celo ... zatial som este nemusel riesit ziadnu pozarucnu opravu fototechniky
 
blahoslav J B Art
2016-05-20 12:05:52+02
príspevok od: Martin8101
Blahoslav, musim uznat ze zalohyroman ma pravdu. Za tie peniaze je to asi naj vo svojej triede. Konkuruje dokonca Nikonu 70-300, ktory je takmer dvojnasobne drahsi a o nic lahsi... Jasne ze 70-200 to nie je - ale tam su ceny niekolkonasobne. Proste teleobhjektiv bude tazky vzdy...
ako som uz pisal ... tieto zrkadlovky Nikon a Sony, ako aj samotne znacky N a S ma nezaujimaju
napisal som svoj nazor a vlastnu skusenost na tento Tamron ... kedze zakladatel temy si nedal ani namahu napisat, aku znacku fotaku pouziva ... a ci vobec nejaky ma

ja pouzivam na Oly M10 teleobjektiv Panasonic 45-150mm, vazi 200g, kupeny za 130 eur a som spokojny
 
Neon-one
2016-05-20 17:20:04+02
Mam Nikon D5100 zabudol som dodat, kedze som uz pisal, ze som na mobile a mam tu nejake problemy
 
z80
2016-05-20 18:39:46+02
príspevok od: Neon-one
Mam Nikon D5100 zabudol som dodat, kedze som uz pisal, ze som na mobile a mam tu nejake problemy
K Nikonu D5100 je Tamron 70-300 VC USD to najlepsie co mozes kupit v danej ohniskovej vzdialenosti a v danej cenovej kategorii. Tuto kombinaciu mam a som s nou maximalne spokojny. Vynikajuci stabilizator dokaze "zmrazit" obraz aj na maximalnom ohnisku a da sa bez problemov fotit z ruky bez stativu.
Ano, ako pisal Blahoslav, na najdlhsom ohnisku, ak chces maximalnu ostrost, treba priclonit na f/8 (teda o jedno clonove cislo). Ale to sa tyka prakticky kazdeho objektivu, ziadny nema maximalnu ostrost pri "plnej diere".
Ale ani pri f/5.6 na 300mm to nie je "blato". Vid ukazka:
 
Budy
2016-05-20 19:03:54+02
príspevok od: Neon-one
Mam Nikon D5100 zabudol som dodat, kedze som uz pisal, ze som na mobile a mam tu nejake problemy
Vlastnim tento Tamron ale rozsah 70-300 sa skutocne viac hodi na plnoformatovy snimac, rychlost ostrenia nie je nijak osnujuca zato stabilizacia je velmi ucinna aj ostrost postacuje, farby nie sú také ako Nikon prinasa mozno aj preto by som ho uz druhy krat nekupoval. Keby nemam Nikkor 24-120 F/4, tak kupujem 28-300 F/3.5-5.6 a mam jeden slusny objektiv co sa hmotnosti, rozsahu i kvality vystupu týka, bez nutnosti prehadzovania dalsich objektivov. Takto to do buducna vidim na predaj Tamronu a kupu Nikkoru 70-200 F/4.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()