Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Canon 24mm f/2,8 STM

svego
2016-10-09 14:32:49+02
Zdravím všetkých a prosím o radu. Mám Nikon D5100 + setový 18 - 105 objektív. Zostava vcelku pre mňa vyhovujúca. Na 95% ale využívam pri fotení v interiéri alebo v prírode krátke ohnisko. Z každej strany počúvam o výhodách pevných skiel, preto by som niečo také chcel skúsiť. Keď som sa začal prehrabávať v ponuke na trhu, tak som prišiel k poznatku, že by som potreboval oveľa viac peňazí, ako som ochotný investovať. Jediná ponuka, ktorá ma zaujala, je práve Canon 24mm f/2,8 STM. Viete mi povedať, či tento objektív bude s mojim aparátom kompatibilný, resp. poradiť iný do nejakých 300€. Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-10-09 14:57:15+02
príspevok od: svego
Zdravím všetkých a prosím o radu. Mám Nikon D5100 + setový 18 - 105 objektív. Zostava vcelku pre mňa vyhovujúca. Na 95% ale využívam pri fotení v interiéri alebo v prírode krátke ohnisko. Z každej strany počúvam o výhodách pevných skiel, preto by som niečo také chcel skúsiť. Keď som sa začal prehrabávať v ponuke na trhu, tak som prišiel k poznatku, že by som potreboval oveľa viac peňazí, ako som ochotný investovať. Jediná ponuka, ktorá ma zaujala, je práve Canon 24mm f/2,8 STM. Viete mi povedať, či tento objektív bude s mojim aparátom kompatibilný, resp. poradiť iný do nejakých 300€. Ďakujem
Objektivy Canon nie su kompatibilne s fotakmi Nikon. Kazda znacka ma vlastny bajonet.
 
PeCh
2016-10-10 09:59:36+02
príspevok od: svego
Zdravím všetkých a prosím o radu. Mám Nikon D5100 + setový 18 - 105 objektív. Zostava vcelku pre mňa vyhovujúca. Na 95% ale využívam pri fotení v interiéri alebo v prírode krátke ohnisko. Z každej strany počúvam o výhodách pevných skiel, preto by som niečo také chcel skúsiť. Keď som sa začal prehrabávať v ponuke na trhu, tak som prišiel k poznatku, že by som potreboval oveľa viac peňazí, ako som ochotný investovať. Jediná ponuka, ktorá ma zaujala, je práve Canon 24mm f/2,8 STM. Viete mi povedať, či tento objektív bude s mojim aparátom kompatibilný, resp. poradiť iný do nejakých 300€. Ďakujem
Nie nebude. Vyberaj si z objektívov Nikon. Všetky Nikon objektívy s autofocusom (okrem objektívov Nikon 1) ti budú sedieť. Na začiatok skús Nikon 35/1.8, ale nie je až taký krátky. No problémom však je, že nevieš čo vlastne chceš, preto by si nemal nič kupovať.
 
svego
2016-10-11 11:16:02+02
Karol Srnec, ďakujem za konštruktívnu radu. Fakt som si myslel, že závit resp. bajonet je kompatibilný. Skôr som pochyboval o funkcii ostrenia.
PeCh, myslím si, že viem čo chcem, len som sa asi dostatočne presne nevyjadril. Chcem objektív podobných parametrov, aký uvádzam v názve témy. Teda širokouhlý, dostatočne svetelný, pokiaľ sa dá tak s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a tichým ostriacim motorčekom. Vzhľadom na pomerne veľkú hĺbku ostrosti by podľa mňa pre začiatok stačilo aj manuálne ostrenie. Keďže som s takýmto objektívom nerobil, neviem aké výsledky je možné dosiahnuť. Preto zo začiatku nechcem veľa investovať. Môj predbežný výber je asi takýto. Môžete mi pri výbere poradiť? Ďakujem.
https://foto.bazos.sk/inzerat/65811135/Tamron-AF-SP-17-50mm-f28-pre-NIKON.php
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/bratislavsky-kraj/44963/predam-objektiv-sigma-17-50-f-2-8-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44827/tokina-12-24-f4-atx-pro-dx-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44783/nikon-24mm-f2-8-af-nikkor-d-a/
 
fatality
2016-10-11 11:49:06+02
príspevok od: svego
Karol Srnec, ďakujem za konštruktívnu radu. Fakt som si myslel, že závit resp. bajonet je kompatibilný. Skôr som pochyboval o funkcii ostrenia.
PeCh, myslím si, že viem čo chcem, len som sa asi dostatočne presne nevyjadril. Chcem objektív podobných parametrov, aký uvádzam v názve témy. Teda širokouhlý, dostatočne svetelný, pokiaľ sa dá tak s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a tichým ostriacim motorčekom. Vzhľadom na pomerne veľkú hĺbku ostrosti by podľa mňa pre začiatok stačilo aj manuálne ostrenie. Keďže som s takýmto objektívom nerobil, neviem aké výsledky je možné dosiahnuť. Preto zo začiatku nechcem veľa investovať. Môj predbežný výber je asi takýto. Môžete mi pri výbere poradiť? Ďakujem.
https://foto.bazos.sk/inzerat/65811135/Tamron-AF-SP-17-50mm-f28-pre-NIKON.php
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/bratislavsky-kraj/44963/predam-objektiv-sigma-17-50-f-2-8-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44827/tokina-12-24-f4-atx-pro-dx-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44783/nikon-24mm-f2-8-af-nikkor-d-a/
noo nevies moc..ak budes vyuzivat jeho svetelnost,teda fotit na malych clonovych
cislach,hlbka ostrosti nebude velka,ale praveze dost mala..takze manualne to bude velmi tazke..
plus D5100 ma maly hladacik,takze to bude o to tazsie..
z vyssie menovanych by som ti odporucil ten Tamron..
 
netmouse
2016-10-11 12:31:33+02
príspevok od: svego
Karol Srnec, ďakujem za konštruktívnu radu. Fakt som si myslel, že závit resp. bajonet je kompatibilný. Skôr som pochyboval o funkcii ostrenia.
PeCh, myslím si, že viem čo chcem, len som sa asi dostatočne presne nevyjadril. Chcem objektív podobných parametrov, aký uvádzam v názve témy. Teda širokouhlý, dostatočne svetelný, pokiaľ sa dá tak s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a tichým ostriacim motorčekom. Vzhľadom na pomerne veľkú hĺbku ostrosti by podľa mňa pre začiatok stačilo aj manuálne ostrenie. Keďže som s takýmto objektívom nerobil, neviem aké výsledky je možné dosiahnuť. Preto zo začiatku nechcem veľa investovať. Môj predbežný výber je asi takýto. Môžete mi pri výbere poradiť? Ďakujem.
https://foto.bazos.sk/inzerat/65811135/Tamron-AF-SP-17-50mm-f28-pre-NIKON.php
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/bratislavsky-kraj/44963/predam-objektiv-sigma-17-50-f-2-8-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44827/tokina-12-24-f4-atx-pro-dx-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44783/nikon-24mm-f2-8-af-nikkor-d-a/
a ... ten Nikkor AF 24 D ti urcite na D5100 automaticky ostrit nebude, telo nema motorcek a ani objektiv ... ale to urcite vies, ze?
 
blahoslav J B Art
2016-10-11 12:53:32+02
príspevok od: svego
Karol Srnec, ďakujem za konštruktívnu radu. Fakt som si myslel, že závit resp. bajonet je kompatibilný. Skôr som pochyboval o funkcii ostrenia.
PeCh, myslím si, že viem čo chcem, len som sa asi dostatočne presne nevyjadril. Chcem objektív podobných parametrov, aký uvádzam v názve témy. Teda širokouhlý, dostatočne svetelný, pokiaľ sa dá tak s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a tichým ostriacim motorčekom. Vzhľadom na pomerne veľkú hĺbku ostrosti by podľa mňa pre začiatok stačilo aj manuálne ostrenie. Keďže som s takýmto objektívom nerobil, neviem aké výsledky je možné dosiahnuť. Preto zo začiatku nechcem veľa investovať. Môj predbežný výber je asi takýto. Môžete mi pri výbere poradiť? Ďakujem.
https://foto.bazos.sk/inzerat/65811135/Tamron-AF-SP-17-50mm-f28-pre-NIKON.php
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/bratislavsky-kraj/44963/predam-objektiv-sigma-17-50-f-2-8-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44827/tokina-12-24-f4-atx-pro-dx-pre-nikon/
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/44783/nikon-24mm-f2-8-af-nikkor-d-a/
podla toho, co si pisal v 1. prispevku, tak jednoznacne totu tokinu 12-24
 
netmouse
2016-10-11 13:25:44+02
príspevok od: blahoslav J B Art
podla toho, co si pisal v 1. prispevku, tak jednoznacne totu tokinu 12-24
ak chce mat manualne ostrenie ... verzia Tokina 12-24 PRO DX I nema Autofocus motor ... preto na D5100 nebude ostrit rovnako ako Nikon AF 28 D ... to by musel najst Tokinu 12-24 PRO DX II
 
blahoslav J B Art
2016-10-11 13:29:48+02
príspevok od: netmouse
ak chce mat manualne ostrenie ... verzia Tokina 12-24 PRO DX I nema Autofocus motor ... preto na D5100 nebude ostrit rovnako ako Nikon AF 28 D ... to by musel najst Tokinu 12-24 PRO DX II
v kompatibilite Nikon objektivov sa nevyznam, posudzoval som to len z hladiska ohniska
 
netmouse
2016-10-11 13:40:53+02
príspevok od: blahoslav J B Art
v kompatibilite Nikon objektivov sa nevyznam, posudzoval som to len z hladiska ohniska
iba som dolpnil aby nekupoval macku vo vreci ... kedze ja sa zase vyznam
 
fatality
2016-10-11 14:37:13+02
príspevok od: blahoslav J B Art
podla toho, co si pisal v 1. prispevku, tak jednoznacne totu tokinu 12-24
f4 podla mna nieje "dostatočne svetelný" na "fotenie v interiéri"..
 
blahoslav J B Art
2016-10-11 15:45:56+02
príspevok od: fatality
f4 podla mna nieje "dostatočne svetelný" na "fotenie v interiéri"..
musime si najskor ujasnit slovicko 'dostatocne' ... napriklad niekomu by stacila provizia zo statnej zakazky 10% a povazoval by ju za dostatocnu ... ale my Smeraci pod 20% nikdy nejdeme, takze pre nas je aj 19% provizia nedostatocna
 
blahoslav J B Art
2016-10-11 16:01:28+02
ak by sme pri vybere postupovali podobne ako v statnej sfere pri verejnom obstaravani s vopred urcenym vitazom ... tak by sme kvoli nedodrzaniu technickych poziadaviek museli vylucit aj Tamron aj Sigmu, lebo nie su pevne objektivy, vylucit aj Tokinu, lebo nie je dost svetelna, vylucit Nikon, lebo nie je dost sirokouhly
takze vitazom tendra sa stava ... firma Paska C.T.c.k.o., objektiv doda subdodavatel Pastrnak s.m.e.r. ... samozrejme s cenou o min. 20% vyssou, ako je bezna cena v obchode
 
svego
2016-10-11 16:05:52+02
príspevok od: blahoslav J B Art
musime si najskor ujasnit slovicko 'dostatocne' ... napriklad niekomu by stacila provizia zo statnej zakazky 10% a povazoval by ju za dostatocnu ... ale my Smeraci pod 20% nikdy nejdeme, takze pre nas je aj 19% provizia nedostatocna
Tak toto je veľmi dobrá poznámka. Mal som ju na jazyku už skôr, len som ju nedokázal tak brilantne vyjadriť.
Čo sa týka svetelnosti, určite uprednostním 2,8 pred 4. Manuálne ostrenie nie je prioritou, ale ústupkom z požiadaviek. Snáď by som dokázal v miestnosti zaostriť od dvoch metrov ďalej aj pri otvorenom objektíve (2,8). Nešpecializujem sa na detaily hmyzu. No a Červené vrchy z Kriváňa pri miernom priclonení snáď tiež zvládnem aj v malom hľadáčiku D 5100.
Inak tiež sa prikláňam ku Tamronu, alebo Sigme, ku ktorej sa zatiaľ nikto nevyjadril.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()