Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikon 18-200 VR (divne zvuky pri zapnuti)

hksabinov
2017-03-22 22:40:17+01
https://youtu.be/14v6-9Q0kE0

Dobry den, vo videu autora je zaznamenane presne to s cim mam problem aj ja, respektive neviem ci to nechat tak, alebo vyhladat servis. Pri kazdom zapnuti a prebudeni fotaku mi to zacalo z nicoho nic robit, mam z toho pochybnosti, nemoze mi to nejako poskodit tela? Mam D5000 aj 7100, na oboch telach sa to deje. Ci zapnem, vypnem VR vzdy to zatrasie s celym objektivom, vobec to neje dobry zvuk. Kto by vedel poradit, uistit budem vdacny. Peter.
 
RichPhoto
2017-03-23 14:14:31+01
no moze to byt poskodeny ostriaci motorcek, alebo odpaleny VR (skorej asi toto). zober to radsej do servisu.
 
hksabinov
2017-03-26 15:46:05+02
chyba najdena, cital som dn ia noci fora, nakoneic som sa rozhodol podla instrukcii rozobrat objektiv a aha co som nasiel v objektive, toto je moj prvy aj posledny objektiv z druhej ruky, VR sice teraz uz nefunguje, ale kabel si objednam a uvidime ci pojde potom tip top, laikom co natrafia na podobny problem neodporucam rozoberat lebo si narobia este vacsie skody ake mali, ja som tomu prikladom, clonu mi teraz elektronika otvori nie od 3.5, ale az od 5, a navyse som AF trosku rozhadzal skrivenim jedneho kontaktu, mam ponaucenie do buducnosti
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()