Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Porucha AF - objektív Nikkor 300 f/4 AF ED

karrlok
2017-03-24 14:39:17+01
Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s poruchou autofokusu u objektívu NIKKOR 300 mm F/4 AF ED /ostrenie motorčekom s tela fotoaparátu/. K poruche došlo pri skúšaní manuálneho ostrenia s Nikonom D700. Keďže som mal objektív požičaný a nemal som s ním skúsenosti, tak som pri skúšaní manuálneho ostrenia /v zápale/ prepol na objektíve páčku do polohy M, ale zabudol som prepnúť manuálne zaostrovanie na D700-ke. Odvtedy mi na stavovom displeji pri stlačení spúšte svieti FEE a nechce urobiť snímku, ako kedy objekt nebol zaostrený, pričom objektív pri skúšaní ostrenia na blízky a ďaleký objekt pracuje normále a pekne preostruje a snímky v hľadáčiku vyzerajú byť ostré, len nechce urobiť snímku. Predtým mi AF pracoval normále a fotky boli ostré. Skúsil som na D700 vybrať baterku na dva dni, aby som fotoaparát resetoval, no nepomohlo to. S iným objektívom N 70-200 f/4 pracuje D700-ka normálne. Za každú radu vopred ďakujem. Karol
 
netmouse
2017-03-24 15:24:15+01
a nepootocil si clonou z minimalnej (najvacsej) clony? AF objektivy treba dat clonovy kruzok do polohy maximalneho cisla a potom zaaretovat ... fotak potom nevie ovladat clonu a hadze chybu FEE - to robi moja D200-ka
 
karrlok
2017-03-24 15:55:25+01
Ďakujem za radu, neviem čo som mal nastavené pred tým než mi vykazovalo FEE, ale teraz som mal clonu nastavenú na 11 a vykazovalo mi FEE, tak som podľa tvojej rady dal clonu na max. 32 a AF funguje. Ďakuje ešte raz a ani nevieš ako mi odľahlo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()