Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Sigma 50mm art - problém s ostrením a riešenie

stokinger
2017-04-01 13:55:53+02
Zdravím mam 50 art a canon 5D II, problem je že mam dost velky problem spraviť ostru foto, z 5 foto je jedna uplne mimo tri mierne maznute a jedna ostra... dal som to naladiť do servisu a po prichode zo servisu je to rovnake ak nie horšie, rovnako to neostri ani na 7D II aj ked tam to nebolo ladene... idem sa opytat či existuje nejake riesenie či sa to nedaá vyladiť teda by som ladenie reklamoval aebo proste mam smolu a nebude to nikdy šlapať ako ma este pridám že to nerobí len na clone 1.4, 1.6 ale aj po priclonení na povedzme 2.2, 2.5, 2.8 atd... dik za odpoveď resp. rady
 
miroslov
2017-04-01 15:37:21+02
https://www.prolaika.sk/e-shop/sigma-usb-dock-programovaci-adapter-bajonet-canon/p-3462575.xhtml pre tieto nové sigmi spravili USBdock, ale či ti to pomôže, ak ti to zakždým zaostrí inak, už len či to neovplivňuje vzdialenosť od predmetu na ktorý ostríš, t.j. na 2m to ostrí dobre a na 5m už nie.
Btw kde si objektív kupoval?
 
stokinger
2017-04-01 16:55:46+02
príspevok od: miroslov
https://www.prolaika.sk/e-shop/sigma-usb-dock-programovaci-adapter-bajonet-canon/p-3462575.xhtml pre tieto nové sigmi spravili USBdock, ale či ti to pomôže, ak ti to zakždým zaostrí inak, už len či to neovplivňuje vzdialenosť od predmetu na ktorý ostríš, t.j. na 2m to ostrí dobre a na 5m už nie.
Btw kde si objektív kupoval?
toto mi je samozrejme jasne, ale myslis ze to dock spravi ked to nespraVIL servis?
 
martin_kubik
2017-04-01 17:41:01+02
Ahoj, kde konkrétne si to servisoval?

Nebodaj v BOOFT-e v Ružomberoku?
 
Tibor78
2017-04-01 21:00:25+02
Mal som Sigmu 35 1.4 na 5Dmk3....ostrenie bolo presne iba na 1,5m blizsie alebo dalej lietal FF aj BF a nedalo sa to napravit ani so Sigma USB dockom, kedze Ti ponuka nastavenia iba na pevne stanovenych vzdialenostiach.... Bol som nuteny to predat, kedze do servisu som to nechcel aj s telom posielat. Inak Mam 2x 5d mk3 a na oboch sa to chovalo rovnako. Uz nikdy ziadnu SIGMU nekupim. Jedine Canon.
 
lennyl
2017-04-01 21:00:49+02
ratam, ze hocikde si kupoval tu Sigmu ART na Slovensku, tak to obchod posiela do oficialneho Sigma servisu v Prahe.

ja som vzdy vsetky Sigmy nosil osobne do Ruzomberku - servis BOOFT, za hodinu mi sklo nastavili na konkretne telo ktore som tam doniesol a potom som mal vzdy 100% dobre zaostrene fotky. ked nie, bola chyba vo mne = pohol som sa pri foteni alebo modelka.

na Pentaxe - Sigmy 17-50/2,8, 30/1,4, 50/1,4 - vsetky v ramci zaruky zadarmo
na Nikone - Sigmu 35/1,4 ART - 50 euro, uz nemaju s HAMA distributorom zmluvu
 
stokinger
2017-04-01 22:14:45+02
príspevok od: martin_kubik
Ahoj, kde konkrétne si to servisoval?

Nebodaj v BOOFT-e v Ružomberoku?
ano tam prečo?
 
Rofo
2017-04-01 23:02:08+02
S tymto nic neurobis. Podla mna nema vyznam sa s tym trapit. Objektiv ma pravdepodobne na tvojich telach inkonzistenciu autofocusu. Mylsim ze toto sa naladit neda, lebo vzdy zaostri inak. Bud tento vysledok akceptujes, alebo predat a skusit iny kus tohto typu, alebo inu znacku 50mm objektivu.
 
miroslov
2017-04-02 09:47:14+02
príspevok od: stokinger
toto mi je samozrejme jasne, ale myslis ze to dock spravi ked to nespraVIL servis?
nemám osobnú skúsenosť, takže toto neber ako fundovanú radu. Sám som o sigmách uvažoval, ty asi tiež, ale nakoniec išli peniaze na iné veci a kúpil som len EF 85mm f/1,8. Ale späť k Sigme, s tým dockom by sa malo dať ladiť ostrenie pri 4 rôznych vzdialenostiach, ale ak ti na rovnakej vzdialenosť raz zaostrí pred a raz za, tak ti je asi jasné, že to nevyladíš ani s dockom a pochybujem že servis s tým spraví nejaký zázrak. Čo to ešte môže ovplyvniť, má sa tam dať nastaviť rýchlosť ostrenia, t.j. či uprednostniť pri ostrení rýchlosť, alebo presnosť, tým pádom to ostrí pomalšie. Podľa mňa najprv si vyskúšaj či na presnosť ostrenia má vplyv vzdialenosť na ktorú ostríš, za to nič nedáš a potom buď ešte raz trpezlivosť zo servisom s tvojimi zisteniami, alebo rovno objektív vrátiť či aspoň skúsiť iný kus
 
stokinger
2017-04-02 10:38:56+02
príspevok od: Rofo
S tymto nic neurobis. Podla mna nema vyznam sa s tym trapit. Objektiv ma pravdepodobne na tvojich telach inkonzistenciu autofocusu. Mylsim ze toto sa naladit neda, lebo vzdy zaostri inak. Bud tento vysledok akceptujes, alebo predat a skusit iny kus tohto typu, alebo inu znacku 50mm objektivu.
no len roblem je ze canon nic podobne ani len nema...
 
stokinger
2017-04-02 10:39:48+02
príspevok od: miroslov
nemám osobnú skúsenosť, takže toto neber ako fundovanú radu. Sám som o sigmách uvažoval, ty asi tiež, ale nakoniec išli peniaze na iné veci a kúpil som len EF 85mm f/1,8. Ale späť k Sigme, s tým dockom by sa malo dať ladiť ostrenie pri 4 rôznych vzdialenostiach, ale ak ti na rovnakej vzdialenosť raz zaostrí pred a raz za, tak ti je asi jasné, že to nevyladíš ani s dockom a pochybujem že servis s tým spraví nejaký zázrak. Čo to ešte môže ovplyvniť, má sa tam dať nastaviť rýchlosť ostrenia, t.j. či uprednostniť pri ostrení rýchlosť, alebo presnosť, tým pádom to ostrí pomalšie. Podľa mňa najprv si vyskúšaj či na presnosť ostrenia má vplyv vzdialenosť na ktorú ostríš, za to nič nedáš a potom buď ešte raz trpezlivosť zo servisom s tvojimi zisteniami, alebo rovno objektív vrátiť či aspoň skúsiť iný kus
praveže nie na kratko sa zda že to ostri dopredu a na dialku to foti dozadu....
 
photographer11
2017-04-02 11:41:37+02
Ahoj, ja mam tiez 5D II a davnejsie som si kupil sigmu ART 50/1.4 z e-shopu. Ten isty problem, ostrilo to tak do 2-3 metrov, potom nepresne. Vratil som to este v lehote... a tento vikend som mal pozicanu 35/1.4 a uplne to, iste takze sigmu uz nikdy viac . Jedine co fungovalo spolahlivo bolo ostrenie cez live-view, ktore na 5D II nie je velmi rychle, cize na nejake akcnejsie fotenie to nie je vobec vhodne. Ale celkovo sa mi aj tie objektivy zdaju pomale. Takze take vytriezvenie co sa tyka Sigmy.
 
stokinger
2017-04-02 12:14:02+02
príspevok od: photographer11
Ahoj, ja mam tiez 5D II a davnejsie som si kupil sigmu ART 50/1.4 z e-shopu. Ten isty problem, ostrilo to tak do 2-3 metrov, potom nepresne. Vratil som to este v lehote... a tento vikend som mal pozicanu 35/1.4 a uplne to, iste takze sigmu uz nikdy viac . Jedine co fungovalo spolahlivo bolo ostrenie cez live-view, ktore na 5D II nie je velmi rychle, cize na nejake akcnejsie fotenie to nie je vobec vhodne. Ale celkovo sa mi aj tie objektivy zdaju pomale. Takze take vytriezvenie co sa tyka Sigmy.
ahoj no ja mam aj 35tku a ta je v pohode šlape pekne...
 
lennyl
2017-04-02 19:27:45+02
aha, takze si bol v BOOFTe. no daj to tam znovu, ako reklamaciu na pracu, podla zakona je to urcite 6mesiacov.

no mas smolu asi, ako som pisal, mne tam nastavovali vsetky Sigmy a perfektne.
na USB dock zabudni, ten som si kupil ku Sigme 35ART a mesiac som to ladil, podla instrukcii chalanov na fore, co mali v tom prax, raz to bolo fakt uz dobre, potom sklu preplo a ostrilo to na dake vzdialenosti zasa zle.
isiel som s tym teda do BOOFTu a na prvú šupu to nastavili a ostrilo to presne. s tym sklom som nafotil skoro celu svadbu a bez odpadu.

Sigmy maju zrejme vacsie problemy s naladenim na Canon tela, lebo to castejsie citam na forach. na Nikone mi tu 35ART naladili, aj na Pentaxe ine Sigmy.
ratam, ze Sigma nezvlada uple dobre protokol co pouziva Canon pri ostreni. niekomu na Canone Sigma skla sadnu vyborne, inému to nemusi sadnut a trapi sa s tym.

urcite to chod reklamovat do BOOFtu. inak isto sam dobre vies, ake mas dalsie moznosti 50tky u Canonu. mozno by bolo pre teba najmensie "zlo" 50/1,8STM, nestoji svety a tusim Canon planuje novu 50tku, ale asi s f1.2 (to bude za brutal prachy).
 
goldenzero
2017-04-09 07:22:51+02
Za kolko nastavuju ostrost v BOOFTe? Dik.
 
stokinger
2017-04-09 10:52:44+02
príspevok od: goldenzero
Za kolko nastavuju ostrost v BOOFTe? Dik.
za 50e
 
seifi
2017-04-09 19:59:47+02
príspevok od: stokinger
za 50e
to robia 2 hodiny ?
 
stokinger
2017-04-09 20:05:02+02
príspevok od: seifi
to robia 2 hodiny ?
neviem ako dlho ale co som s nimi hovoril ladi sa to softwerovo na 4 vzdialenosti, každý objektív ma tie 4 vzdialenosti iné, predpísané výrobcom, že na ktoré to treba ladiť...
 
seifi
2017-04-09 20:11:37+02
príspevok od: stokinger
neviem ako dlho ale co som s nimi hovoril ladi sa to softwerovo na 4 vzdialenosti, každý objektív ma tie 4 vzdialenosti iné, predpísané výrobcom, že na ktoré to treba ladiť...
myslím si, že Sigma by mala každému uhradiť služby spojené s uvedením ich výrobku do prevádzky, t.j. dosiahnutie deklarovaných parametrov, a to bez akýchkoľvek pochybnosti tam, kde zlyhal doporučený medzičlánok USBdosk; mám Canon FF, aj že si kúpim 24/1,4 Art, ale vidím, že kúpa je ako stále, pokus - omyl
 
stokinger
2017-04-09 20:23:43+02
príspevok od: seifi
myslím si, že Sigma by mala každému uhradiť služby spojené s uvedením ich výrobku do prevádzky, t.j. dosiahnutie deklarovaných parametrov, a to bez akýchkoľvek pochybnosti tam, kde zlyhal doporučený medzičlánok USBdosk; mám Canon FF, aj že si kúpim 24/1,4 Art, ale vidím, že kúpa je ako stále, pokus - omyl
ťažko povedať no ma kamarata ktorý ma 24 aj 50 art a oba fajn , ja mam 35tku ta je fajn a 50tku ktoru trebalo vyladiť... problém je v tom že minimalne u canonu v danej cene nie je ina alternativa žial...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()