Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS (AE) pre Nikon D7200

juranest
2017-06-23 18:45:59+02
Caute, rozmyslam nad kupou tohto objektivu. Chcel by som fotit architekturu (amatersky) a obcas prirodu. Vie mi niekto poradit ci je to dobry objektiv pre zaciatocnika? alebo pripadne poradit dobry wide range objektiv do 400E na zaciatok? dakujem
 
landov
2017-06-25 09:17:29+02
Mal som 10-24 od nikonu, ale som ho predal kvoli problemom so zaostrovanim. Nasledne som kupil Samy 10/2,8 . Je ostrejsi a nema problem s AF Ja som s nim velmi spokojny, nevyhoda je slabsia odolnost v protisvetle a kvoli poctu lamiel clony robi slnko v zabere nie tak pekne hviezdice. Inac parada a mozem len doporucit.
 
acton
2017-06-25 15:20:18+02
mam samyang 14mm, sice nepouzivam ho na architekturu ale myslim, ze na tu sa akurat hodi, na fotografie kde mas cas zaostrovat, ja sice banujem, ze som si nekupil tokinu lebo tu som mal roky predtym a bol som s nou ovela spokojnejsi... so samyangom sa musis naucit zaostrovat co nie je vobec jednoduche, ked je silne slnko tak je to az nemozne, ale architekturu mozes kludne na nekonecno snimat...
 
simako
2017-06-25 16:56:45+02
Ak sa možem zapojiť tiež mám d7200 a zháňam tiež nejaký širokouhlí objektív pozeral som tokinu 11-16mm potom samyang 14mm a nikon 10,5mm všetko sú to 2,8f a neviem sa stále rozhodnúť, cenovo mi je to podstatne jedno s tíchto lebo už som pochopil že "objektív robí fotky a nie foták" fotim prevažne prírodu a teraz som skúšal aj nočnú oblohu ale rozhodnúť sa neviem pre ten objektív :/ podlá vás čo je z toho také najlepšie obrazoví výstup...
 
acton
2017-06-25 17:18:44+02
príspevok od: simako
Ak sa možem zapojiť tiež mám d7200 a zháňam tiež nejaký širokouhlí objektív pozeral som tokinu 11-16mm potom samyang 14mm a nikon 10,5mm všetko sú to 2,8f a neviem sa stále rozhodnúť, cenovo mi je to podstatne jedno s tíchto lebo už som pochopil že "objektív robí fotky a nie foták" fotim prevažne prírodu a teraz som skúšal aj nočnú oblohu ale rozhodnúť sa neviem pre ten objektív :/ podlá vás čo je z toho také najlepšie obrazoví výstup...
oblohu a prirodu samyang a vsetko ostatne tokina, tokinu som mal asi 5 rokov a nemam k nej ziadne vyhrady a samyang mam teraz ale kedze vacsinou ludi fotografujem tak by som bral radsej tokinu lebo fotit so samyangom je dost tazkopadne, treba rucne zaostrovat a naozaj dobra fotografia sa podari jedna z desiatich, a ked chces oblohu a prirodu fotografovat tak ti to moze byt jedno, na nekonecno netreba zaostrovat a tam uz je kvalita obrazu lepsia ako ma tokina.
 
juranest
2017-06-26 06:58:03+02
Velmi pekne dakujem za rady vsetkym. Rozmyslam aj nad tokinou 11-16 alebo 11-20. Co som cital tak su to kvalitne objektivy. Zatial mam len pevne skla a ten samyang vyzera pekne aj fotky co som videl vyzeraju super. Budem rozmyslat...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()