Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

tamron 17-50 2.8 vs canon 17-55 2.8

marek1984
2017-09-04 09:54:29+02
priatelia, potrebujem poradit....
rozhodujem sa medzi týmito dvoma objektivmy pretoze potrebujem vymenit moj stary setovy objektiv canon 17-55, pouzivam canon 600d
potreboval by som to skor iba ako nahradu za tento setovy,
... len chcem vediet aky je tam rozdiel, (cenovy som si vsimol), budem ho pouzivat na krajinky a domovy, nic specialne.....
skor sa venujem starym manualnym objektivom (M42), makro....to je moja priorita

tento by som pouzival len ako doplnok
dakujem
 
marcus_labeo
2017-09-05 11:02:16+02
Tamron 17-50ku som mal, tiež to bol môj prvý "lepší" zoom. Ako oproti seťáku s f3,5-5,6 je to progres, už sa dá hrať s HO, ale opticky to nie je žiadny zázrak, na plnej diere to bolo dosť blato, tiež dosť vinetoval. Canon 17-55 nepoznám, ale podľa testov to bude o triedu lepšie. Ale zase cena... Ako lacnú alternatívu by som skôr skúsil Sigmu 17-50/2,8, tá má lepšie recenzie, ako Tamron.
 
orim
2017-09-05 17:31:50+02
Tamrony su dva, starší bez VC, novší s VC (Vibration Control). Ten novsi je o dost horsi, ale nastastie sa to kompenzuje vyssou cenou Tak ten teda je blato.

Starsi som mal, fotil som hlavne f2.8, s ostrostou nebol ziaden problem. Ostrenie bolo problematickejsie na 450D, na 50D bolo uplne OK. Je ale trochu pomalsie a vydava bzucanie.
Potom som presiel na 17-55 a rozdiel je cena, vaha, rychlost a tichost ostrenia.
A podpora v Canon DPP.

Sigmu som skusal, ma ine podanie farieb, mne sa vidi, ze do zelena. Tamron do hneda a Canon je naj.
 
ziakoo
2017-09-16 15:11:53+02
Mal som ten starsi Tamron bez VC a teraz pouzivam Canon.
Ako pise marcus_labeo, ten Tamron bol na 2.8 takmer nepouztelny. Navyse, mne velmi vadila jeho hlucnost pri ostreni, dost bzucat.
Canon 17-55 pouzivam teraz aj je to ina trieda. Niekde som cital ze je to najlepsia volba pre APS-C Canon tela. Neskusal som toho sice vela ale rozdiel medzi tymito dvoma sklami je velky.
Ak to financie dovolia, odporucam priplatit si. Ale nepoznam ten novy Tamron.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()