Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Fotenie koncertov rada

kuvik
2018-02-13 20:10:44+01
Zdravim mohli by ste mi poradit vhodni objektiv na fotenie koncertov pomer cena vykon.je vhodni objektiv podla vas Canon objektiv EF 70-200 mm f4,0 L USM
dakujem
 
PeCh
2018-02-13 21:40:31+01
Vhodnejší bude Canon EF 70-200/2.8L IS II. A douč sa gramatiku. Niet za čo.
 
flapy
2018-02-17 18:35:50+01
príspevok od: PeCh
Vhodnejší bude Canon EF 70-200/2.8L IS II. A douč sa gramatiku. Niet za čo.
Ak si mu odpovedal ,tak je to v poriadku, a môžeš si mysleť o ňom čo chceš,ale neprikazuj a nepoučuj ho o gramatike.Ani tebe by to nebolo príjemné!Sme ludia všeliakí,a mali by sme to tolerovať a nepovyšovať sa.
 
krispin.pucinko
2018-02-17 19:14:12+01
príspevok od: flapy
Ak si mu odpovedal ,tak je to v poriadku, a môžeš si mysleť o ňom čo chceš,ale neprikazuj a nepoučuj ho o gramatike.Ani tebe by to nebolo príjemné!Sme ludia všeliakí,a mali by sme to tolerovať a nepovyšovať sa.
a ty si co lepsi od neho? ty si dokonca ani nepomohol a poucujes.
Pisany text/gramatika je jedna z foriem ako sa clovek preznetuje, rovnako ako to ci chodi otrhany, spinavy, prepoteny ako prasa alebo ake slova pouziva. napomenutie je urcite na mieste, tak isto ako by si ty napomenul niekoho, kto pride v spinavych monterkach napr na svadobnu hostinu.
 
JohnNewton
2018-02-17 20:05:11+01
príspevok od: krispin.pucinko
a ty si co lepsi od neho? ty si dokonca ani nepomohol a poucujes.
Pisany text/gramatika je jedna z foriem ako sa clovek preznetuje, rovnako ako to ci chodi otrhany, spinavy, prepoteny ako prasa alebo ake slova pouziva. napomenutie je urcite na mieste, tak isto ako by si ty napomenul niekoho, kto pride v spinavych monterkach napr na svadobnu hostinu.
No a čo diakritika Asi tuším že sa Ti nedala použiť, ale hádam to nemusíme brať tak prísne...
 
flapy
2018-02-18 10:29:05+01
"krispin pucinko"-tu nejde o to kto je lepší a či pomohol alebo nie.
Riadim sa podla toho ,že ak chcem pomôcť tak odpoviem ale bez invektív,napádania a mudrovania čo sa má kto doučiť.
A mimochodom,tak ako napísal "JohnNewton"- prečítaj si svoj príspevok a potom poučuj.
Krásne ti napísal - tieto veci hádam nemusíme brať tak prísne.
Len tak na okraj ,ja nikdy nikoho nenapomínam a nepoučujem,každý je svojím pánom a riadi sa podla seba.To vždy rešpektujem ,a poučovaním a mudrovanim sa nepovyšujem.
 
xherics
2018-02-18 11:13:46+01
Ze sa nad kazdou blbostou dokazete rozhadat
 
PeCh
2018-02-18 12:22:25+01
príspevok od: flapy
Ak si mu odpovedal ,tak je to v poriadku, a môžeš si mysleť o ňom čo chceš,ale neprikazuj a nepoučuj ho o gramatike.Ani tebe by to nebolo príjemné!Sme ludia všeliakí,a mali by sme to tolerovať a nepovyšovať sa.
Dal som kuviku 2 rady, za ktorými si stojím. Rady často nemusia byť príjemné, ale rady majú človeku pomôcť. A nepomôžeš mu tým, že mu nebudeš hovoriť, čo robí zle ale tým, že ho na chyby upozorníš. Chyby robí každý. Neboj, aj mne sa stane, že urobím pravopisnú chybu ale nebudem sa urážať, keď ma na to niekto upozorní. Skôr budem rád, lebo len tak sa môžem zlepšiť.

A pri fotografovaní často ide aj o prezentáciu a estetiku. Pravopisné chyby sú s tým v priamom rozpore. Rovnako by mal fotograf poznať čo-to z typografie. Tým narážam napríklad na tvoje typografické chyby. Možno ich nepokladáš za dôležité, ale typografia má svoje pravidlá, ktoré majú svoje opodstatnenie bez ohľadu na to, že ho nepoznáš. Napríklad medzery za interpunkčnými znamienkami (bodka, čiarka...) a nie pred nimi sa používajú kvôli zalamovaniu textu. Aby sa nestalo, že riadok začne bodkou alebo čiarkou. Rovnako tie medzery oddeľujú slová, čo uľahčuje prácu pri vyhľadávaní. Tiež to pomáha porozumeniu textu, hlavne pre ľudí s nejakou dysfunkčnou poruchou. Ale asi je jednoduchšie sa hrať na ignoranta.

Inak kuvikovi som síce odpovedal stručne, no slušne. Keby bola otázka napísaná inak, tak by som možno aj popísal dôvody a výhody/nevýhody.
 
JohnNewton
2018-02-18 14:48:12+01
príspevok od: PeCh
Dal som kuviku 2 rady, za ktorými si stojím. Rady často nemusia byť príjemné, ale rady majú človeku pomôcť. A nepomôžeš mu tým, že mu nebudeš hovoriť, čo robí zle ale tým, že ho na chyby upozorníš. Chyby robí každý. Neboj, aj mne sa stane, že urobím pravopisnú chybu ale nebudem sa urážať, keď ma na to niekto upozorní. Skôr budem rád, lebo len tak sa môžem zlepšiť.

A pri fotografovaní často ide aj o prezentáciu a estetiku. Pravopisné chyby sú s tým v priamom rozpore. Rovnako by mal fotograf poznať čo-to z typografie. Tým narážam napríklad na tvoje typografické chyby. Možno ich nepokladáš za dôležité, ale typografia má svoje pravidlá, ktoré majú svoje opodstatnenie bez ohľadu na to, že ho nepoznáš. Napríklad medzery za interpunkčnými znamienkami (bodka, čiarka...) a nie pred nimi sa používajú kvôli zalamovaniu textu. Aby sa nestalo, že riadok začne bodkou alebo čiarkou. Rovnako tie medzery oddeľujú slová, čo uľahčuje prácu pri vyhľadávaní. Tiež to pomáha porozumeniu textu, hlavne pre ľudí s nejakou dysfunkčnou poruchou. Ale asi je jednoduchšie sa hrať na ignoranta.

Inak kuvikovi som síce odpovedal stručne, no slušne. Keby bola otázka napísaná inak, tak by som možno aj popísal dôvody a výhody/nevýhody.
Iste máš pravdu, ale v kontexte vyjadrovania sa povedzme našej "elity" národa (zákonodárny zbor, prezidenti atď...) poprípade pokus prečítať niečo rukou písané po lekárovi, sa to zdá tak trochu nepodstatné...chápem že odborníkom na jazyk a pravopis to trhá uši, ale sám v tom niekedy tápem
 
JohnNewton
2018-02-18 14:49:22+01
príspevok od: xherics
Ze sa nad kazdou blbostou dokazete rozhadat
Národná črta Žiadny severský flegmatizmus ...
 
ANDY1955
2018-02-19 18:33:51+01
príspevok od: kuvik
Zdravim mohli by ste mi poradit vhodni objektiv na fotenie koncertov pomer cena vykon.je vhodni objektiv podla vas Canon objektiv EF 70-200 mm f4,0 L USM
dakujem
Urcite chod do svetelnosti F2.8 a menej.... S F4 nic neurobis, alebo urobis, ale pojdes do takych vysokych ISO...ze to bude priserne...no ak to bude na pohladnicu ani nie... Doporucujem
Sigmu 70-200 F2.8 ART... ale to je cca 1100 Eciek...
 
ANDY1955
2018-02-19 18:38:59+01
A prosim vas, toto vlakno nie je o gramatike...ale o vhodnom objektive na koncerty...
 
pittoo
2018-02-19 19:36:50+01
Hlavne ze zadavatel otázky už neexistuje, overujete si komu odpovedate
 
kuvik
2018-02-19 22:12:25+01
Dakujem vsetkym
 
ANDY1955
2018-02-20 09:55:31+01
príspevok od: pittoo
Hlavne ze zadavatel otázky už neexistuje, overujete si komu odpovedate
To si ako na to prisiel ze zadavatel neexistuje?? Ked po tebe este odpisal??
 
pittoo
2018-02-20 10:42:26+01
príspevok od: ANDY1955
To si ako na to prisiel ze zadavatel neexistuje?? Ked po tebe este odpisal??
Včera neexistoval, po kliknuti na užívateľa vypísalo, že užívateľ neexistuje. Škoda ze som neurobil screen obrazovky, vždy si preverujem užívateľov, lebo dost sa tu aj troluje.
 
Johnnny
2018-02-21 06:49:55+01
príspevok od: ANDY1955
Urcite chod do svetelnosti F2.8 a menej.... S F4 nic neurobis, alebo urobis, ale pojdes do takych vysokych ISO...ze to bude priserne...no ak to bude na pohladnicu ani nie... Doporucujem
Sigmu 70-200 F2.8 ART... ale to je cca 1100 Eciek...
No to by hlavne taky objektiv musel existovat ...
 
ANDY1955
2018-02-23 17:10:19+01
príspevok od: Johnnny
No to by hlavne taky objektiv musel existovat ...
Sorry, asi este tento objektiv nerobia v prevedeni "ART", ale mal som na mysli tento...
 
jao
2018-07-29 23:22:29+02
Obnovím to svojim amatérskym názorom, osobne by som si na koncert zobral nejaký na široko, trebárs 10-18. Otázka je, či na fotke majú byť prvé husle, dirigent, alebo celé teleso. Či ?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()