Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektív Tamron AF 18-270mm F/3.5-6.3 Di-II VC PZD pre Canon

kristina1710
2018-06-10 12:32:34+02
Nedávno som si kúpila objektív Tamron AF 18-270mm F/3.5-6.3 Di-II VC PZD pre Canon, keď som skúšala fotiť s automatickým zaostrovaním cez hľadáčik objektív perfektne zaostril, ale akonáhle som prepla na displej, objektív nedokázal zaostriť a k tomu vydával zvláštne piskľavé zvuky a hlasno chrčal. Manuálne zaostrovanie funguje bez problémov. Netuším teda, že v čom je problém. Telo fotoaparátu je Canon EOS 1200D.
 
fatality
2018-06-10 17:55:29+02
príspevok od: kristina1710
Nedávno som si kúpila objektív Tamron AF 18-270mm F/3.5-6.3 Di-II VC PZD pre Canon, keď som skúšala fotiť s automatickým zaostrovaním cez hľadáčik objektív perfektne zaostril, ale akonáhle som prepla na displej, objektív nedokázal zaostriť a k tomu vydával zvláštne piskľavé zvuky a hlasno chrčal. Manuálne zaostrovanie funguje bez problémov. Netuším teda, že v čom je problém. Telo fotoaparátu je Canon EOS 1200D.
to "nezaostrenie" v live view moze byt iba horsie ostrenie v tomto mode..a "chrcanie a pisklave zvuky" moze byt hluk stabilizacie..je to lacny objektiv,kludne moze mat taketo nedostatky..
 
kristina1710
2018-06-10 17:59:31+02
príspevok od: fatality
to "nezaostrenie" v live view moze byt iba horsie ostrenie v tomto mode..a "chrcanie a pisklave zvuky" moze byt hluk stabilizacie..je to lacny objektiv,kludne moze mat taketo nedostatky..
Stabilizáciu som mala vypnutú, takže tie zvuky z toho určite nebudú
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-06-10 18:23:03+02
Pokail mas Canon bez hybridneho zaostrovanie, je zaostrovanie v LV vyrazne pomalsie. K tomu sa mozu pridat komplikacie s kompatibilitou, obzvlast u lacneho objektivu ineho vyrobcu. Taketo problemy riesia firmvery (ak objektiv umoznuje nahranie FW), alebo sa to neda riesit inak, nez vymenou objektivu. Predpokladam, ze v servise Tamronu by len prepisali firmver.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()