Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

falzifikát alebo pravý HOYA HD CIR-PL FILTER

Levočan
2018-10-28 10:17:08+01
Pekný deň všetkým, asi pred dvoma týždňami mi dorazil polarizačný filter značky HOYA HD CIR-PL FILTER 67mm ,ktorý som si objednal z Aliexpresu. Dôvod takejto kúpy bol hlavne kvôli nižšej nákupnej cene nakoľko v slovenských e-shopoch sa jeho cena pohybuje cca okolo 50E+doprava. A však neviem ani ako som sa dostal k správe, že sa filtre tejto značky vo veľkom falšujú a predávajú či už na aliexprese alebo ebay aj ked nie za vysokú cenu (v mojom prípade 35 eur a cena sa dvíha s priemerom filtra) no ich kvalita je možno za cenu filtrov v hodnote 10 eur. Takže som začal túto problematiku skúmať, hľadať a dostal som sa k príspevkom na rôznych fórach kde jasne a stručne bolo vysvetlené či je alebo nieje daný kus falzifikovaný. Po preštudovaní a porovnaní si všetkých detailov dôležitých na rozoznanie originálu a falzifikátu som dospel k záveru že by som mal mať originálny filter za dobrý peniaz. A však je tomu naozaj tak? Neprišli falzifikovatelia s ešte lepšími teóriami, aby sa originál nedal rozoznať od napodobeniny? Rád by som si objednal ešte jeden takýto polarizačný filter no tento krát s priemerom 77mm a však chcel by som sa aspoň ako tak uistiť že ten predávajúci je naozaj v poriadku. Preto sa obraciam na vás či sa náhodou niekto stretol s niečim takým a hlavne ak by bol niekto ochotný a priložil fotografie originál filtrov HOYA HD CIR-PL FILTER aby som si ich ešte porovnal či nemám falzifikát. No ako som uviedol o niečo vyššie preveril som si čiarový kód, skontroloval vonkajšiu obruč (zárezy), veľkosť písma, medzier, farbu krabice a kopec ďalších vecí ktoré boli uvádzané na iných fórach. Dúfam že táto téma pomôže nie len mne ale aj vám. Pekný deň.
 
JohnNewton
2018-10-28 11:38:38+01
príspevok od: Levočan
Pekný deň všetkým, asi pred dvoma týždňami mi dorazil polarizačný filter značky HOYA HD CIR-PL FILTER 67mm ,ktorý som si objednal z Aliexpresu. Dôvod takejto kúpy bol hlavne kvôli nižšej nákupnej cene nakoľko v slovenských e-shopoch sa jeho cena pohybuje cca okolo 50E+doprava. A však neviem ani ako som sa dostal k správe, že sa filtre tejto značky vo veľkom falšujú a predávajú či už na aliexprese alebo ebay aj ked nie za vysokú cenu (v mojom prípade 35 eur a cena sa dvíha s priemerom filtra) no ich kvalita je možno za cenu filtrov v hodnote 10 eur. Takže som začal túto problematiku skúmať, hľadať a dostal som sa k príspevkom na rôznych fórach kde jasne a stručne bolo vysvetlené či je alebo nieje daný kus falzifikovaný. Po preštudovaní a porovnaní si všetkých detailov dôležitých na rozoznanie originálu a falzifikátu som dospel k záveru že by som mal mať originálny filter za dobrý peniaz. A však je tomu naozaj tak? Neprišli falzifikovatelia s ešte lepšími teóriami, aby sa originál nedal rozoznať od napodobeniny? Rád by som si objednal ešte jeden takýto polarizačný filter no tento krát s priemerom 77mm a však chcel by som sa aspoň ako tak uistiť že ten predávajúci je naozaj v poriadku. Preto sa obraciam na vás či sa náhodou niekto stretol s niečim takým a hlavne ak by bol niekto ochotný a priložil fotografie originál filtrov HOYA HD CIR-PL FILTER aby som si ich ešte porovnal či nemám falzifikát. No ako som uviedol o niečo vyššie preveril som si čiarový kód, skontroloval vonkajšiu obruč (zárezy), veľkosť písma, medzier, farbu krabice a kopec ďalších vecí ktoré boli uvádzané na iných fórach. Dúfam že táto téma pomôže nie len mne ale aj vám. Pekný deň.
Pokiaľ sedia identifikačné znaky, ktoré iste nájdeš na YT videách tak by to mohol byť orginál. Ale pokiaľ si spokojný s výsledným obrazom, a nejaví sa ti nejaké podozrenie vzhľadom na kvalitu výstupu, tak to ani nerieš. Nakoniec, niekedy je neorginál lepší ako orginál, zažil som to pri výmene brzdových kotúčov...
 
yquinox
2018-10-28 18:11:33+01
... objednaval som filtre uz viac krat a som si isty, ze pri CPL sa mi usiel aj falzifikat ... v jednom pripade mi to nevadi, no v druhom na tele-skle je ten filter nepouzitelny ... vela veci si si uz nasiel na webe a overil no falsovatelia uz maju vymakane skoro vsetko okrem optickej kvality - skus filter na dlhsom ohnisku, napr. 200mm ci je ostry ...
 
Levočan
2018-10-28 22:08:22+01
príspevok od: yquinox
... objednaval som filtre uz viac krat a som si isty, ze pri CPL sa mi usiel aj falzifikat ... v jednom pripade mi to nevadi, no v druhom na tele-skle je ten filter nepouzitelny ... vela veci si si uz nasiel na webe a overil no falsovatelia uz maju vymakane skoro vsetko okrem optickej kvality - skus filter na dlhsom ohnisku, napr. 200mm ci je ostry ...
A mohol by som ťa poprosiť nahrať fotografie s a bez filtra aký to malo vplyv na optickú kvalitu? resp. má aj kvalitný cpl filter aspoň minimálny vplyv na optickú kvalitu je tam ten rozdiel vidieť? ... ja pripájam fotografie vyhotovené na ohnisku 200 mm ako si mi poradil s Canon 70-200 F4 L USM a však nemám pocit žeby tá kvalita bola nejako obzvlášť zlá s použitím ale aj bez neho i ked asi je ten obraz o trošíčku mäkší v prípade s filtrom ( bez úprav exif : F5,6 ISO 200 ,čas expozície 1 ) ... zajtra sa pokúsim vyhotoviť fotografie krajiny za denného svetla a opäť ich priložím pre porovnanie.
 
yquinox
2018-10-29 06:11:49+01
príspevok od: Levočan
A mohol by som ťa poprosiť nahrať fotografie s a bez filtra aký to malo vplyv na optickú kvalitu? resp. má aj kvalitný cpl filter aspoň minimálny vplyv na optickú kvalitu je tam ten rozdiel vidieť? ... ja pripájam fotografie vyhotovené na ohnisku 200 mm ako si mi poradil s Canon 70-200 F4 L USM a však nemám pocit žeby tá kvalita bola nejako obzvlášť zlá s použitím ale aj bez neho i ked asi je ten obraz o trošíčku mäkší v prípade s filtrom ( bez úprav exif : F5,6 ISO 200 ,čas expozície 1 ) ... zajtra sa pokúsim vyhotoviť fotografie krajiny za denného svetla a opäť ich priložím pre porovnanie.
... kazde sklo, ktore das pred objektiv ma vplyv - kvalitne bude mat minimalny, ale bude tam ... u mna bol vsak obraz nad cca 100mm absolutne nepouzitelny, ako by si dal gausian blur na 50px - totalna mazanica ... preto som pisal, ze treba skusit na dlhom ohnisku, tam sa prejavi kvalita filtra, na sirokom by si to mozno ani nespozoroval ... vcera som skusal nasrobovat na predny zavit filtra redukcny kruzok, ten tam tiez nepasoval presne ... za 10€ co by som chcel ...
 
Levočan
2018-10-29 10:57:55+01
no o to práve ide, že ten s priemerom 77mm by bol použitý na Canon EF 16-35 F4 L IS USM a nechcem taký dobrý objektív s takým výstupom zaklincovať nejakým šuvix filtrom ... a však späť k veci nahral som fotografie opäť na najdlhšom ohnisku aaaa neviem nevidím tam veľmi rozdiel (je to trochu rozmazané nakoľko mám verziu bez IS a je to fotené z ruky za horších svetelných podmienok nakoľko je zamračené) no mám pocit, že s filtrom je to ešte o niečo lepšie ... takže som trošku na mŕtvom bode či by boli tí falšovatelia schopní už aj tú optickú kvalitu dotiahnuť na takúto úroveň? ... škoda že sa zatiaľ nevyjadril niekto kto vlastní HOYA HD CIR-PL FILTER aby som to mohol porovnať či sa dosiahnuté parametre rovnajú originálu alebo mám falzifikát ....
 
jozef84
2018-10-29 11:26:19+01
príspevok od: Levočan
no o to práve ide, že ten s priemerom 77mm by bol použitý na Canon EF 16-35 F4 L IS USM a nechcem taký dobrý objektív s takým výstupom zaklincovať nejakým šuvix filtrom ... a však späť k veci nahral som fotografie opäť na najdlhšom ohnisku aaaa neviem nevidím tam veľmi rozdiel (je to trochu rozmazané nakoľko mám verziu bez IS a je to fotené z ruky za horších svetelných podmienok nakoľko je zamračené) no mám pocit, že s filtrom je to ešte o niečo lepšie ... takže som trošku na mŕtvom bode či by boli tí falšovatelia schopní už aj tú optickú kvalitu dotiahnuť na takúto úroveň? ... škoda že sa zatiaľ nevyjadril niekto kto vlastní HOYA HD CIR-PL FILTER aby som to mohol porovnať či sa dosiahnuté parametre rovnajú originálu alebo mám falzifikát ....
V tejto dobe máš originály aj napodobeniny(niekedy s iným názvom) vyrábané mnohokrát v tej istej továrni(resp. sklíčka s tej istej továrne, len sa líšia napríklad obrúčkou). Ak ti nejde o prestíž, tak na širokom ohnisku 16-35mm, ti to môže byť jedno. Rozdiel na fotke nezbadáš.Len si daj pozor na to aby tam naozaj bol polarizačný filter. S tým som sa už stretol...Treba odskúšať, aby si nekupoval iba UV sklíčko.
 
kwido
2018-10-29 11:56:45+01
no , fotit z ruky dlhsie casy a porovnavat kvalitu ma aky zmysel ? Musis to dat na stativ alebo kratke casy inak sa neda vylucit pohybova nerovnost. A ak je kvalita dobra aj s filtrom tak naco ta zaujima ci je to original alebo nie? Ja mam napriklad ND filter z ebayu za 8eur a okrem vyrazneho farebneho posunu (co mi je uplne jedno pri raw) nevidim ziadny vyrazny rozdiel oproti Hoya ND.Tak asi tak. Ale to som mal urcite stastie lebo pri tychto no name filtroch je velmi vyrazna variabilita. Ale niektore kusy sa naozaj takmer vyrovnaju originalu
 
yquinox
2018-10-29 15:48:41+01
príspevok od: Levočan
no o to práve ide, že ten s priemerom 77mm by bol použitý na Canon EF 16-35 F4 L IS USM a nechcem taký dobrý objektív s takým výstupom zaklincovať nejakým šuvix filtrom ... a však späť k veci nahral som fotografie opäť na najdlhšom ohnisku aaaa neviem nevidím tam veľmi rozdiel (je to trochu rozmazané nakoľko mám verziu bez IS a je to fotené z ruky za horších svetelných podmienok nakoľko je zamračené) no mám pocit, že s filtrom je to ešte o niečo lepšie ... takže som trošku na mŕtvom bode či by boli tí falšovatelia schopní už aj tú optickú kvalitu dotiahnuť na takúto úroveň? ... škoda že sa zatiaľ nevyjadril niekto kto vlastní HOYA HD CIR-PL FILTER aby som to mohol porovnať či sa dosiahnuté parametre rovnajú originálu alebo mám falzifikát ....
... neries nic, aj keby to nebol original, fotky su takmer rovnake ... u mna je ten rozdiel na 200mm uplne ina liga ... to ze mam fake je vidno aj podla nekvalitnej tlace titulneho obrazku na obale filtra ...
 
Levočan
2018-10-29 16:41:50+01
príspevok od: yquinox
... neries nic, aj keby to nebol original, fotky su takmer rovnake ... u mna je ten rozdiel na 200mm uplne ina liga ... to ze mam fake je vidno aj podla nekvalitnej tlace titulneho obrazku na obale filtra ...
pfuuuu tak o tom si hovoril to je teda riadny hardcore čo dokáže jeden nekvalitný filter narobiť s výstupom dobre, ale určite mi to pomohlo tak si objednám ešte jeden na ten širokáč a už len dúfať že bude aspoň tak dobrý ako ten čo mám ..... nezostáva mi nič iné len podakovať všetkým čo sa do tejto debaty zapojili. Snád to pomohlo alebo ešte len pomôže tým čo budú mať podobný problém takže yquinox vdaka a ludia: SLEDUJTE SI OPTICKÚ KVALITU PO NASADENÍ TAKÉHO TO FILTRA, HNED BUDETE VEDIET CI MÁTE ALEBO NEMÁTE FALZIFIKÁT !!!!
 
jozef84
2018-10-29 22:16:36+01
príspevok od: yquinox
... neries nic, aj keby to nebol original, fotky su takmer rovnake ... u mna je ten rozdiel na 200mm uplne ina liga ... to ze mam fake je vidno aj podla nekvalitnej tlace titulneho obrazku na obale filtra ...
 
Marcel Rebro
2018-10-30 06:34:55+01
príspevok od: Levočan
no o to práve ide, že ten s priemerom 77mm by bol použitý na Canon EF 16-35 F4 L IS USM a nechcem taký dobrý objektív s takým výstupom zaklincovať nejakým šuvix filtrom ... a však späť k veci nahral som fotografie opäť na najdlhšom ohnisku aaaa neviem nevidím tam veľmi rozdiel (je to trochu rozmazané nakoľko mám verziu bez IS a je to fotené z ruky za horších svetelných podmienok nakoľko je zamračené) no mám pocit, že s filtrom je to ešte o niečo lepšie ... takže som trošku na mŕtvom bode či by boli tí falšovatelia schopní už aj tú optickú kvalitu dotiahnuť na takúto úroveň? ... škoda že sa zatiaľ nevyjadril niekto kto vlastní HOYA HD CIR-PL FILTER aby som to mohol porovnať či sa dosiahnuté parametre rovnajú originálu alebo mám falzifikát ....
Ak nechceš dobrý objektív zaklincocat suvix filtrom, kašli na úsporu 30EUR či koľko to vychádza a kúp si originálny v kamennom obchode. Čas co si zabil bádaním na nete ma iste väčšiu cenu.
 
PeCh
2018-10-30 08:55:59+01
V dnešnej dobe nemáš istotu ani v kamennom obchode. Pri predaje je toľko ľudí a vždy sa tam nájde niekto, kto si môže chcieť prilepšiť. Dôležité je si vyberať nejakého dodávateľa, ktorému dôverujem. Inak najdôležitejšie je vyskúšať si ho a ak si s výstupom spokojný, tak nerieš. Však ti môže byť jedno, čo je na ňom napísané, ak je z neho výborný výstup.

Ja som mal podozrenie na také hodinky kupované v jednom z dvoch najväčších e-shopov na SK (zámerne nemenujem). Chýbalo na nich sériové číslo. Chcel som si to overiť u výrobcu a záver bol taký, že to nedokáže podľa fotiek overiť, nakoľko detaily z času na čas menia (možno aj podľa fabriky, v ktorej boli vyrobené a pre aký trh boli vyrobené) a nemusia sa zhodovať s oficiálnymi produktovými fotkami (a to vrátane umiestnenia sériového čísla). Takže v dnešnej dobe nie si schopný rozpoznať originál a dobrý fejk. Preto na ebay i nekupuj značkové veci.
 
sharkyyy
2018-10-30 17:36:27+01
Tiez som spekuloval nad tymi hoyami z aliexpressu. Su to falzifikaty, pozor!!
 
JSP070
2018-10-30 20:54:17+01
Mám CPL Hoya Pro 1 Digital už sa nepamätám, či z eBay alebo Amazonu. Bol to overený a údajne spoľahlivý predajca. Krabička vyzerá ako originál, nápisy na filtri dtto, vyzerá ako predchádzajúci filter čo som mal, ale iný rozmer. Zdá sa mi, že má slabý polarizačný účinok. Moc som to neriešil, myslel som, že účinok sa prejavuje menej v EVF čo mám teraz, oproti OVF, čo som mal predtým. Teraz som sa naň pozrel bližšie a v strede má dva rovnobečné škrabance. To som teoreticky mohol spôsobiť aj ja. Ale sklo má evidentne hnedý nádych, údajne by malo byť šedé. A v strede je fľakaté. Vidno to na priloženej fotografii aj voľným okom. Takže asi fake. Že.
 
JSP070
2018-10-30 21:10:52+01
Oprava. CPL som kupoval na Slovensku v eshope Najtovar ktorý medzičasom asi skrachoval. Stál 35€ / 58mm.
 
Martin Školiak
2018-10-31 09:12:20+01
príspevok od: Marcel Rebro
Ak nechceš dobrý objektív zaklincocat suvix filtrom, kašli na úsporu 30EUR či koľko to vychádza a kúp si originálny v kamennom obchode. Čas co si zabil bádaním na nete ma iste väčšiu cenu.
Súhlasím. Vyhodiť toľké prachy za kvalitný profi objektív a potom sa snažiť ušetriť pár € za kvalitný filter mi príde prinajmenšom zvláštne.
 
yquinox
2018-10-31 10:50:16+01
príspevok od: Martin Školiak
Súhlasím. Vyhodiť toľké prachy za kvalitný profi objektív a potom sa snažiť ušetriť pár € za kvalitný filter mi príde prinajmenšom zvláštne.
... ak by si mal pred sebou uplne rovnake filtre, jeden za 30€ a druhy za 50€, ktory kupis? ...
 
VLADOJ
2018-10-31 14:27:40+01
príspevok od: yquinox
... ak by si mal pred sebou uplne rovnake filtre, jeden za 30€ a druhy za 50€, ktory kupis? ...
ale Ty nemáš
 
yquinox
2018-10-31 15:07:32+01
príspevok od: VLADOJ
ale Ty nemáš
... ale to nevies, pokial ti o oboch tvrdia, ze su rovnake ...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()