Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

falzifikát alebo pravý HOYA HD CIR-PL FILTER

Levočan
Levočan 2018-10-28 10:17:08+01
Pekný deň všetkým, asi pred dvoma týždňami mi dorazil polarizačný filter značky HOYA HD CIR-PL FILTER 67mm ,ktorý som si objednal z Aliexpresu. Dôvod takejto kúpy bol hlavne kvôli nižšej nákupnej cene nakoľko v slovenských e-shopoch sa jeho cena pohybuje cca okolo 50E+doprava. A však neviem ani ako som sa dostal k správe, že sa filtre tejto značky vo veľkom falšujú a predávajú či už na aliexprese alebo ebay aj ked nie za vysokú cenu (v mojom prípade 35 eur a cena sa dvíha s priemerom filtra) no ich kvalita je možno za cenu filtrov v hodnote 10 eur. Takže som začal túto problematiku skúmať, hľadať a dostal som sa k príspevkom na rôznych fórach kde jasne a stručne bolo vysvetlené či je alebo nieje daný kus falzifikovaný. Po preštudovaní a porovnaní si všetkých detailov dôležitých na rozoznanie originálu a falzifikátu som dospel k záveru že by som mal mať originálny filter za dobrý peniaz. A však je tomu naozaj tak? Neprišli falzifikovatelia s ešte lepšími teóriami, aby sa originál nedal rozoznať od napodobeniny? Rád by som si objednal ešte jeden takýto polarizačný filter no tento krát s priemerom 77mm a však chcel by som sa aspoň ako tak uistiť že ten predávajúci je naozaj v poriadku. Preto sa obraciam na vás či sa náhodou niekto stretol s niečim takým a hlavne ak by bol niekto ochotný a priložil fotografie originál filtrov HOYA HD CIR-PL FILTER aby som si ich ešte porovnal či nemám falzifikát. No ako som uviedol o niečo vyššie preveril som si čiarový kód, skontroloval vonkajšiu obruč (zárezy), veľkosť písma, medzier, farbu krabice a kopec ďalších vecí ktoré boli uvádzané na iných fórach. Dúfam že táto téma pomôže nie len mne ale aj vám. Pekný deň.
 
Martin Školiak
2018-10-31 20:17:44+01
príspevok od: yquinox
... ak by si mal pred sebou uplne rovnake filtre, jeden za 30€ a druhy za 50€, ktory kupis? ...
V prvom rade by som asi značkový tovar kupoval v overenom eshope.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()