Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Vyber teleobjektivu

bure9
bure9 2019-01-09 15:22:51+01
Ahojte borci a borkyne mam moznost vybrat si z troch teleobjektivov, konkretne:

Canon EF-S 55-250mm f/4.0-5.6 IS STM
Canon EF 70-300mm f4-5.6 IS USM
Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD

telo: Canon 550D

Primarne bude sluzit na fotenie sportu, architektury na cestach, pripadne zaujimavej panoramy. Mam aj zakladny objektiv 18-55mm, ale ten beriem ako fakt uplny zaklad.

Podla recenzii je velmi dobre hodnoteny ten Tamron, ale chcem sa poradit so skusenejsimi, kedze som amater a je to len na hobby fotenie, ale chcem mat pekne fotky. Dakujem
 
Rasty Gibel
2019-01-10 14:32:48+01
príspevok od: bure9
dakujem vsetkym za nazory a rozne pohlady..takze vyzera to na ten tamron. mozno niekedy raz ked mi fotenie bude prinasat aspon scasti nejaky financny prospech budu aj Lkove skla, ale nateraz je rozpocet aky je a to nepusti. takze tamron na sport, ale bude mi stacit ten setovy 18-55 na panoramy a architekturu ci co by bolo vhodnejsie? Nejake priklady objektivov za rozumnu cenu.
Kedysi davno som mal Tamron 17-50 f2,8 so stabilizaciou, nevieviem ci sa este predava, no od ruky sa zohnat da. Kresba objektivu je dobra v celom rozsahu, pri f 2,8 maksia, ale da sa to .... Stabilizacia dobra, troska hlucna, zaostrovanie vcelku rychle, pri mojom kuse bolo aj presne, ziaden BF alebo FF. Zhrnutie, pokial nejdes fotit nieco rychle tak objeltiv to zvladne.
Uz dlho nefotim s Canon takze novinky nepoznam, no myslim, ze ak potrebujes cenovo dostupny objektiv, 17-50ku by som zahrnul do vyberu.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()