Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Širokouhlé objektívy

jakabko
jakabko 2019-07-02 19:29:03+02
Dobrý deň, pred mesiacom som si kúpil svoju prvú zrkadlovku Canon 250D so základným objektívom. Chcel by som fotiť panoramatické fotky a aj fotky mliečnej dráhy a podobne. Skúšal som fotiť v noci so základným objektívom ale bolo hneď vidieť, že to chce objektív čo môže prijať viac svetla. Vedeli by ste niekto odporučiť nejaký objektív za týmto účelom, ktorý by ma nezrujnoval ? Čo som zatiaľ pozeral tak som našiel Tokina 11-16mm f/2.8, Samyang 14mm F/2.8 alebo Canon 24mm f/2.8 STM.
 
Otecadams
2019-07-05 08:27:50+02
príspevok od: jakabko
Okej, tak napríklad toto som fotil so setovým objektívom a nie je vôbec upravovaná. ISO 800 18mm f/4.0 25 sekúnd. Kludne povedzte čo tej fotke chýba.

Statív mám dobrý to sa nebojte a pravda je že fakt neviem čo poriadne hľadám. Keď tak poraďte aspoň aký by som si mal objektív kúpiť do budúcna.
Ja som toto včera v noci odfotil kompaktom s malím 1/1,7" snímačom. Bez montáže. Je to bieda, ale chcel som skúsiť, čo dokáže .
 
Otecadams
2019-07-05 08:32:05+02
príspevok od: jakabko
Okej, tak napríklad toto som fotil so setovým objektívom a nie je vôbec upravovaná. ISO 800 18mm f/4.0 25 sekúnd. Kludne povedzte čo tej fotke chýba.

Statív mám dobrý to sa nebojte a pravda je že fakt neviem čo poriadne hľadám. Keď tak poraďte aspoň aký by som si mal objektív kúpiť do budúcna.
Ja som toto včera v noci odfotil kompaktom s malým 1/1,7" snímačom. Je to bieda, ale skúšal som čo to dokáže .
 
Scout
2019-07-05 12:46:14+02
príspevok od: jakabko
Napríklad niečo takéto by som chcel fotiť.
Tak toto je podľa mňa panoramatická fotografia. V horných rohoch mu to trochu zle poskladalo, ale ináč to je chuťovka... Tak ak chceš fotiť toto, tak nekupuj zatiaľ nový objektív a foť panorámy za bieleho dňa, aby si to dostal do ruky. Nájdi si vhodný soft na panorámy a foť. Aby si dostal takú svetlú panorámu s toľkými hviezdami, musíš mať okrem vhodnej lokality a času aj veľmi svetelný objektív a foťák, čo zvládne vysoké iso. Zároveň musíš vedieť dobre nafotiť podkladové zábery a popasovať sa so šumom a celkovo zvládnuť post proces.
 
PeCh
2019-07-07 15:56:00+02
príspevok od: jakabko
Napríklad niečo takéto by som chcel fotiť.
Podľa mňa toto nie je fotka, ktorá vyšla priamo z fotoaparátu ale výsledok Photoshopu. Bude to panoráma spojená z viacerých fotiek, ešte k tomu multiexpozícia a "maľovanie svetlom". Plus niekoľko hodín intenzívnej práce za počítačom. Skús si teda k tomu nájsť nejaké tutoriály a študuj. Určite k tomu nepotrebuješ nový objektív. Keby to bolo také jednoduché...
 
MaxGamut
2019-07-10 15:43:36+02
Nuz tak to ale potrebujes odist do hor, tam kde nemas svetelny sum od mesta. A potrebujes extra ciste pocasie, aby Ti hmla ani oblaky nekazili zaber...
To vsetko si kupis v SHMU...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()