Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

GX80 + M.Zuiko 40-150 / Lumix 45-150

roundroll
2021-02-15 10:31:40+01
Zdravim, mam Lumix GX80 a chcem by som budget telezoom, bazarovy Oly som nasiel za +- 95eur, Lumix za +- 150eur. Zaujima ma rozdiel co sa tyka stabilizacie v kombinacii s Lumix GX80, s Panasonic by som mal Dual IS a s Oly by som sa musel spolahnut na IBIS.
Neviem sa vsak dohladat nejakej porovnavacky/recenzie co sa tyka rozdielu ohladom stabilizacie, ci Panasonic stoji za takmer dvojnasobok ceny (stabilizacia pri videach aj fotkach). Osobne ich bohuzial nemam kde vyskusat. Ratam aj s tym, ze pri dlhsom ohnisku si pri videu neskrtnem bez tripodu ani s jednym, ale naozaj neviem
Mate prosim s nimi niekto skusenosti a vedeli by ste mi poradit?
 
blahoslav J B Art
2021-02-15 15:08:23+01
príspevok od: roundroll
Zdravim, mam Lumix GX80 a chcem by som budget telezoom, bazarovy Oly som nasiel za +- 95eur, Lumix za +- 150eur. Zaujima ma rozdiel co sa tyka stabilizacie v kombinacii s Lumix GX80, s Panasonic by som mal Dual IS a s Oly by som sa musel spolahnut na IBIS.
Neviem sa vsak dohladat nejakej porovnavacky/recenzie co sa tyka rozdielu ohladom stabilizacie, ci Panasonic stoji za takmer dvojnasobok ceny (stabilizacia pri videach aj fotkach). Osobne ich bohuzial nemam kde vyskusat. Ratam aj s tym, ze pri dlhsom ohnisku si pri videu neskrtnem bez tripodu ani s jednym, ale naozaj neviem
Mate prosim s nimi niekto skusenosti a vedeli by ste mi poradit?
ja mozem napisat len svoju skusenost s mojim Panasonicom GX80 a 45-150 teleobjektivom
pri foteni sa dala udrzat na najdlhsom ohnisku niekedy aj 1/10 sek, pri 1/50 lepsie a pri 1/80 uz takmer kazda fotka ostra
pri videu pomaha dualna stabilizacia velmi dobre a obraz na najdhsom konci sa da udrzat aj z ruky, aj ked to nie je ako zo stativu a obraz prijemne plaval ... podla toho ako ma kto pevne ruky

ked som ja kupoval tento objektiv vtedy este na Olympus OMD M10, pozrel som nejake porovnavacky a testy, tak velke rozdiely medzi nimi neboli, ale rozdiel sa zvyrazni po nasadeni na GX80 kvoji stabilizacii vo videu
 
Otecadams
2021-02-16 19:00:11+01
príspevok od: roundroll
Zdravim, mam Lumix GX80 a chcem by som budget telezoom, bazarovy Oly som nasiel za +- 95eur, Lumix za +- 150eur. Zaujima ma rozdiel co sa tyka stabilizacie v kombinacii s Lumix GX80, s Panasonic by som mal Dual IS a s Oly by som sa musel spolahnut na IBIS.
Neviem sa vsak dohladat nejakej porovnavacky/recenzie co sa tyka rozdielu ohladom stabilizacie, ci Panasonic stoji za takmer dvojnasobok ceny (stabilizacia pri videach aj fotkach). Osobne ich bohuzial nemam kde vyskusat. Ratam aj s tym, ze pri dlhsom ohnisku si pri videu neskrtnem bez tripodu ani s jednym, ale naozaj neviem
Mate prosim s nimi niekto skusenosti a vedeli by ste mi poradit?
https://www.imaging-resource.com/lenses/panasonic/45-150mm-f4-5.6-asph-mega-ois-lumix-g-vario/review/
 
roundroll
2021-02-19 09:54:39+01
ďakujem vám obidvom!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()