Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nový objektív Fujinon XF 35mm 1.4 - nečistota vo vnútri

patryx
2021-04-11 11:35:57+02
Zdravím, kúpil som si nový objektív Fujinon XF 35mm 1.4 ktorý ako môžte vidieť na priložených fotografiách - obsahuje vo vnútri medzi šošovkami nejaké zrnko nečistoty. Najprv som myslel že je to prach, vyzerá to však ako niečo trblietavé, nejaká nečistota z vnútorných elementov. Po lepšom pozretí ešte pri okraji vidno ďalšie 2 malé podobné zrniečka. Chcem sa poradiť, myslíte že by som mal objektív vrátiť a reklamovať alebo si nemám tieto nečistoty všímať? Posúdiť či to bude mať vplyv na fotkách zatiaľ neviem, nakoľko moju X-T3ku mám v servise. Viem že ide len o malú nečistotu, no objektív stál 600 eur a som z toho dosť nervózny. Ďakujem za možné rady.
 
marianr
2021-04-11 16:14:05+02
Vrátiť.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-04-12 00:33:52+02
Reklamovať v rámci záruky! Tam človek nič iné nevymyslí. Ak sa smiem opýtať, čo sa stalo Fujifilmu XT3, že je v servise? Niečo vážne?
 
patryx
2021-04-12 08:39:49+02
Dobry den, dakujem za info. Dnes idem reklamovat objektiv. Na XT3 mi pocas fotenia prestal fungovat LCD displej. EVF funguje, skusal som vsetko resetnut, najprv som myslel ze som len prepol zobrazenie cez VIEW MODE len na EVF, no nic nepomohlo. Vyzera to zrejme na chybu v kontakte medzi fotakom a LCD displejom, tak uvidime co povedia zo servisu, doteraz som s nim nemal ziaden problem.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-04-12 10:36:32+02
Jeden krát som niečo také zažil i ja a veľmi ma to vystrašilo. Mám dve bezzrkadlovky (Fujifilm a Nikon), ale už si nepamätám u ktorej to bolo. Zapol som fotoaparát a obrazovka čierna. EVF fungovalo a tak som cez elektronicky hľadáčik resetoval nastavenia fotoaparátu a pomohlo. Odvtedy som už problém nemal. Z tohto dôvodu som už pri rôznych nastaveniach vo fotoaparáte opatrnejší . Môže sa stať, že pri toľkých funkciách sa nevedomky fotograf môže stratiť. Podľa toho, čo si napísal to asi naozaj bude chyba vo fotoaparáte a reklamácia je tu na mieste! Každopádne to človeka nahnevá, keď veci nefungujú tak ako majú o to viac, keď sú nové a zakúpene v osvedčených obchodoch s fotografickou technikou. Napríklad na mojom úplne novom Nikone D780 sa po 4 mesiacoch začalo odlepovať pogumovanie na ľavej strane prístroja a tiež som to musel reklamovať. Každopádne Vám držím palce, nech to dobre dopadne s objektívom i fotoaparátom.
 
patryx
2021-04-12 10:41:10+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Jeden krát som niečo také zažil i ja a veľmi ma to vystrašilo. Mám dve bezzrkadlovky (Fujifilm a Nikon), ale už si nepamätám u ktorej to bolo. Zapol som fotoaparát a obrazovka čierna. EVF fungovalo a tak som cez elektronicky hľadáčik resetoval nastavenia fotoaparátu a pomohlo. Odvtedy som už problém nemal. Z tohto dôvodu som už pri rôznych nastaveniach vo fotoaparáte opatrnejší . Môže sa stať, že pri toľkých funkciách sa nevedomky fotograf môže stratiť. Podľa toho, čo si napísal to asi naozaj bude chyba vo fotoaparáte a reklamácia je tu na mieste! Každopádne to človeka nahnevá, keď veci nefungujú tak ako majú o to viac, keď sú nové a zakúpene v osvedčených obchodoch s fotografickou technikou. Napríklad na mojom úplne novom Nikone D780 sa po 4 mesiacoch začalo odlepovať pogumovanie na ľavej strane prístroja a tiež som to musel reklamovať. Každopádne Vám držím palce, nech to dobre dopadne s objektívom i fotoaparátom.
Dakujem. XT3 som kupoval ked vysla, tusim to bol rok 2018 a doteraz ziaden problem. Takze uz len cakam na info zo servisu ze to dali dokopy a bdudem moct dalej fotit
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-04-12 10:46:06+02
Dobre, dajte potom vedieť ako to dopadlo. Fotografujem s Fujifilmom XT4 a som preto zvedavý na to, čo sa môže neskor stať a aký problém sa môže objaviť.
 
PeCh
2021-04-12 20:27:35+02
príspevok od: patryx
Zdravím, kúpil som si nový objektív Fujinon XF 35mm 1.4 ktorý ako môžte vidieť na priložených fotografiách - obsahuje vo vnútri medzi šošovkami nejaké zrnko nečistoty. Najprv som myslel že je to prach, vyzerá to však ako niečo trblietavé, nejaká nečistota z vnútorných elementov. Po lepšom pozretí ešte pri okraji vidno ďalšie 2 malé podobné zrniečka. Chcem sa poradiť, myslíte že by som mal objektív vrátiť a reklamovať alebo si nemám tieto nečistoty všímať? Posúdiť či to bude mať vplyv na fotkách zatiaľ neviem, nakoľko moju X-T3ku mám v servise. Viem že ide len o malú nečistotu, no objektív stál 600 eur a som z toho dosť nervózny. Ďakujem za možné rady.
Takýto prach v objektíve nie je žiadny problém. Na fotkách nebude vidno. Žiadnu paniku. Takých ešte budeš mať...
 
marianr
2021-04-13 08:08:43+02
No počkaj zajac, toto je NOVÝ objektív v záruke. Jednoznačne vrátiť.
 
bobo222
2021-04-13 08:42:43+02
príspevok od: marianr
No počkaj zajac, toto je NOVÝ objektív v záruke. Jednoznačne vrátiť.
Presne, u nejakého heliosu za dvacku ma bordel v objektíve netankuje, ale u fungláča nemá čo hľadať.
 
gianmarco1
2021-04-13 09:02:00+02
príspevok od: PeCh
Takýto prach v objektíve nie je žiadny problém. Na fotkách nebude vidno. Žiadnu paniku. Takých ešte budeš mať...
Podľa tvojho názoru, by mal dotyčný ešte doplatiť za materiál v objektíve navyše? To, že sa mu tam časom jeho vinou dostane prach a nečistoty nemá nič spoločné s tým, že dostal nepodarok. Za svoje peniaze ma nárok na 100% kvalitu výrobku.
 
belco
2021-04-13 13:38:35+02
35ka f1.4 ma pohyblivy predny člen, tak zrejme časom aj tak čosi nataha do vnutra, nakolko nie je WR.
 
patryx
2021-04-16 13:43:05+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Dobre, dajte potom vedieť ako to dopadlo. Fotografujem s Fujifilmom XT4 a som preto zvedavý na to, čo sa môže neskor stať a aký problém sa môže objaviť.
Zdravim, takze FUJI uznal reklamaciu objektivu a potvrdili ze vo vnutri sa nachadzaju necistoty, objektiv posielaju na precistenie (novy objektiv momentalne na skladoch nemaju a nevedia povedat kedy bude k dispozicii tak sme to poriesili touto cestou).
Co sa tyka XT3, cakam na blizsie info, avsak ako ma informoval technik: Ohybny flexi kablik vyklapania displeja byva casta zavada u tychto modelov. Avsak mali uz aj pripady ked ani po vymene kablika a tiez vymene displeja, zavada pretrvavala aj nadalej. Vtedy bola zavada na zakladnej doske v prevodniku, co sa muselo riesit vymenou dosky. Takze tam este cakam na info aky osud postihol moju XT3, dam potom vediet

 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-04-16 16:07:44+02
príspevok od: patryx
Zdravim, takze FUJI uznal reklamaciu objektivu a potvrdili ze vo vnutri sa nachadzaju necistoty, objektiv posielaju na precistenie (novy objektiv momentalne na skladoch nemaju a nevedia povedat kedy bude k dispozicii tak sme to poriesili touto cestou).
Co sa tyka XT3, cakam na blizsie info, avsak ako ma informoval technik: Ohybny flexi kablik vyklapania displeja byva casta zavada u tychto modelov. Avsak mali uz aj pripady ked ani po vymene kablika a tiez vymene displeja, zavada pretrvavala aj nadalej. Vtedy bola zavada na zakladnej doske v prevodniku, co sa muselo riesit vymenou dosky. Takze tam este cakam na info aky osud postihol moju XT3, dam potom vediet

Škoda, že Vám nevymenili objektív za nový. Hlavne je, že reklamáciu uznali. Budem si radšej dávať pozor na výklopný displej a používať ho len keď budem musieť. Ktovie, aké muchy majú XT4. Ak by sa Vám potom dalo, môžete sa opýtať technika, či už sa objavili nejaké technické problémy (reklamácie) u tohto modelu? Zatiaľ Vám ďakujem za informovanosť.
 
patryx
2021-04-16 16:32:45+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Škoda, že Vám nevymenili objektív za nový. Hlavne je, že reklamáciu uznali. Budem si radšej dávať pozor na výklopný displej a používať ho len keď budem musieť. Ktovie, aké muchy majú XT4. Ak by sa Vám potom dalo, môžete sa opýtať technika, či už sa objavili nejaké technické problémy (reklamácie) u tohto modelu? Zatiaľ Vám ďakujem za informovanosť.
Jasne, opytam sa. Naozaj skoda ze nevymenili za novy, ja som cakal mesiac a nieco na ten objektiv a to mi este povedali ze Fuji poslal pre strednu europu iba 8 tychto objektivov a len jeden posledny bol volny, ostatne vsetko boli rezervovane. Momentalne vsak nemaju ziadnu info kedy budu dorucene dalsie ks z tychto objektivov, predpokladam ze cakaju pokial sa spravi viac objednavok a az potom nasledne zasielaju objektivy do shopov. Tak mi navrhli ze mozem pockat, co moze trvat kludne aj mesiace alebo poslat na vycistenie do zahranicia (3-4 tyzdne) tak som si vybral radsej tuto moznost. Predsa je to jeden z prvych objektivov na fuji a dostupnost je tam preto horsia.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-04-16 18:21:28+02
Z distribúciou to asi bude naozaj problém. Neviem, či je to len záležitosť Fujifilmu alebo aj iných značiek. Ja mám svoj obľúbený obchod, kde môj objektív nemali na sklade a ani mi nevedeli povedať dobu jeho naskladnenia. Musel som preto zvoliť iný obchod, kde objektív na sklade mali.
 
patryx
2021-05-06 12:35:46+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Z distribúciou to asi bude naozaj problém. Neviem, či je to len záležitosť Fujifilmu alebo aj iných značiek. Ja mám svoj obľúbený obchod, kde môj objektív nemali na sklade a ani mi nevedeli povedať dobu jeho naskladnenia. Musel som preto zvoliť iný obchod, kde objektív na sklade mali.
Zdravim, tak az teraz prisla odpoved od technika - mali uz aj XT4 s rovnakym problemom, v konkretnom pripade sa jednalo o chybny kablik vyklapacieho displeja co sa riesilo len vymenou kabla. Zial stale cakam na vyjadrenie co bolo chybne v mojej XT3 a rozpocet opravy Medzitym sa mi uz aj vratil vycisteny objektiv 35mm 1.4
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-05-06 21:19:56+02
Pozeral, že pánty otočného displeja na fotoaparáte Fujifilm XT4 vyzerajú dosť krehko a plastovo. Preto by ma neprekovalo, keby sa tento problém neskôr objavil aj u tohto aparátu a jedného dňa zhasne zadný displej kvôli chybnému kontaktu. Je mi to ľúto, že ešte nemáte fotoaparát doma. Človek čaká každým dňom a stále nikto nedáva nič vedeť ohľadom opravy. Je to dosť skľučujúce.
 
fatality
2021-05-07 17:55:33+02
príspevok od: patryx
Jasne, opytam sa. Naozaj skoda ze nevymenili za novy, ja som cakal mesiac a nieco na ten objektiv a to mi este povedali ze Fuji poslal pre strednu europu iba 8 tychto objektivov a len jeden posledny bol volny, ostatne vsetko boli rezervovane. Momentalne vsak nemaju ziadnu info kedy budu dorucene dalsie ks z tychto objektivov, predpokladam ze cakaju pokial sa spravi viac objednavok a az potom nasledne zasielaju objektivy do shopov. Tak mi navrhli ze mozem pockat, co moze trvat kludne aj mesiace alebo poslat na vycistenie do zahranicia (3-4 tyzdne) tak som si vybral radsej tuto moznost. Predsa je to jeden z prvych objektivov na fuji a dostupnost je tam preto horsia.
toto nemyslis vazne..ze pri v podstate beznom objektive je takato situacia (cakacka mesiac pri kupe,8ks pre "strednu europu",jeden volny,ostatne rezervovane,dalsie kusy v nedohlane,nemoznost vymeny,cakanie mesiace na viac objednavok,az potom naskladnenie)..to si kupoval kde,v Severnej Korei? co to bol za eshop?
hocaky grey eglobal,alebo einfin ti to doruci skor,s lepsou zarukou a za 2/3 alebo polovicnu cenu..
btw.momentalne je v minimalne 4 sk eshopoch skladom,tak neviem co ti to tam rozpravaju za rozpravky starej matere
 
landov
2021-05-07 18:40:31+02
príspevok od: patryx
Zdravim, takze FUJI uznal reklamaciu objektivu a potvrdili ze vo vnutri sa nachadzaju necistoty, objektiv posielaju na precistenie (novy objektiv momentalne na skladoch nemaju a nevedia povedat kedy bude k dispozicii tak sme to poriesili touto cestou).
Co sa tyka XT3, cakam na blizsie info, avsak ako ma informoval technik: Ohybny flexi kablik vyklapania displeja byva casta zavada u tychto modelov. Avsak mali uz aj pripady ked ani po vymene kablika a tiez vymene displeja, zavada pretrvavala aj nadalej. Vtedy bola zavada na zakladnej doske v prevodniku, co sa muselo riesit vymenou dosky. Takze tam este cakam na info aky osud postihol moju XT3, dam potom vediet

Tak fungl novy obkjektiv by som urcite na precistenie nedaval. Ziadal by som vymenu za novy ks (alebo vratit v lehote 14 dni, pokial je to cez eshop)...ak to nestihnu do 30 dni, tak peniaze nazad.
Taketo precistenie zavana problemom. Pamatam si, ako som svojho casu posielal Nikon 16-85 na zostelovanie FF/BF. Vratil sa mi objektiv s rozsypanou clonou.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()