Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektív M42 na Panasonic lumix S

Maugli
2023-03-14 19:09:42+01
Ma niekto skúsenosti s používaním M42 objektiviv na fullframe Panasonicu? Chcem si kupit S5 a k tomu by som chcel objektív
M42 Prakticar MC Auto Zoom 28-200mm so zavitom M42. Za možné rady vopred ďakujem.
 
red arrow
2023-03-14 19:35:42+01
Môžem sa ťa spýtať čo ťa vedie k použitiu tohto obstaróžneho a podpriemerného zoomu na na FF?
 
Maugli
2023-03-14 21:27:28+01
Kôli cene nad tým uvažujem. Ten Foťák čo chcem kúpiť , tak je už používaný a ten zoom objektív tiež za unosnú cenu. A aj to je tak na hrane, no chcem mať fullframe
 
Maugli
2023-03-14 21:50:02+01
A zato chcem taky zoom,aby sim nemusel mať hromadu objektívov,lebo ja sa dopravujem predovšetkým na bicykli. A aj sa mi paci to konštrukčné riešenie toho zoomu,kde istriacu orstenec je aj posuvný zoomovaci orstenec.
 
martinmlm
2023-03-14 22:19:22+01
príspevok od: Maugli
Kôli cene nad tým uvažujem. Ten Foťák čo chcem kúpiť , tak je už používaný a ten zoom objektív tiež za unosnú cenu. A aj to je tak na hrane, no chcem mať fullframe
Najjednoduchšie je sa spýtať tej osoby od koho kupuješ, či a aké má Panasonic možnosti fotiť s manuálnym objektívom, hlavne zaostrovanie. Som pozeral, adaptérov L-mount-M42 na výber veľa nie je. Pokiaľ ten objektív podľa teba nemá špeciáne vlastnosti (kresbu,bokeh...) vyber si radšej objektív na ktorý zoženieš adapter.

K objektívu...tiež som si dávnejšie kupil starý zoom(soligor 80-200mm), asi najhorší objektív aký som kedy mal, až do doby, kym som neprišiel na to, že pri makre a správnej vzdialenosti dáva neskutočné bublinky.
 
martinmlm
2023-03-14 22:31:28+01
príspevok od: Maugli
A zato chcem taky zoom,aby sim nemusel mať hromadu objektívov,lebo ja sa dopravujem predovšetkým na bicykli. A aj sa mi paci to konštrukčné riešenie toho zoomu,kde istriacu orstenec je aj posuvný zoomovaci orstenec.
....ale počítaj s tým, že vďaka tomu posuvnému zooomu si budeš pumpovať prach na snímač.
 
Maugli
2023-03-15 07:22:43+01
príspevok od: martinmlm
....ale počítaj s tým, že vďaka tomu posuvnému zooomu si budeš pumpovať prach na snímač.
To som nevedel ze si budem pumpovať prach na snímač. Tak už ozaj zacinam pochybovať, či ísť do toho.
 
martinmlm
2023-03-15 09:15:07+01
príspevok od: Maugli
To som nevedel ze si budem pumpovať prach na snímač. Tak už ozaj zacinam pochybovať, či ísť do toho.
som si pozrel na moje, mam dva podobné. Na jednom sa zadná šošovka nehýbe a posúva sa len vo vnútri, takže ten nefúka... a na druhom sa hýbe všetko a pumpuje.....tak tých koštrukcií je asi viacej typov.
 
Maugli
2023-03-15 16:28:45+01
Nakoniec som sa rozhodol definitívne ze nechcem fullframe ale lumix GH 4 ,5 alebo 9 v kombinácii objektívom 14-140mm tiuz od Panasonic,no len ma aj tak zaujima pouzitie m42 objektivu aj na tychto uvedených modeloch,lebo chcel by som k tomu este nejaku 300ku.
 
red arrow
2023-03-15 16:32:54+01
príspevok od: Maugli
Kôli cene nad tým uvažujem. Ten Foťák čo chcem kúpiť , tak je už používaný a ten zoom objektív tiež za unosnú cenu. A aj to je tak na hrane, no chcem mať fullframe
Takže za jazdený S5 si ochotný dať cca 1000€ ale chceš naň objektív za cca 50€
To nedáva logiku ani náhodou.
Adaptér L-mount na M42 sa dá zohnať od KF Koncept za cca 30€
Kúp si naň dobré sklo lebo to čo si si vybral ťa omrzí po dvoch-troch foteniach.
 
red arrow
2023-03-15 16:40:40+01
príspevok od: Maugli
Nakoniec som sa rozhodol definitívne ze nechcem fullframe ale lumix GH 4 ,5 alebo 9 v kombinácii objektívom 14-140mm tiuz od Panasonic,no len ma aj tak zaujima pouzitie m42 objektivu aj na tychto uvedených modeloch,lebo chcel by som k tomu este nejaku 300ku.
Ja mám pri používaní kombinácie formátu M43 a starých objektívov veľmi dobré skúsenosti a môžem to len odporučiť.
Máš dvojnásobnú hĺbku ostrosti, takže nemusíš toľko cloniť a môžeš teda fotiť často na plnú dieru ak kúpiš dobré staré sklo.
Máš dvojnásobné ohnisko čo je pri makre veľké plus.
 
tyto
2023-03-17 11:54:09+01
Tak ono, ked si pozries ktorukolvek temu o porovnavani systemov tak sa vsetko zvelicuje a M43 prirovnavaji k mobilom. Co samozrejme nie je pravda, je to plnohodnotny system s ktorym sa daju robit velmi kvalitne fotky. Samozrejme ma svoje limity a to treba brat do uvahy.
Prirodzene chce kazdy len to najlepsie.
Treba si zvazit co pozadujem od techniky a co som ochotny ozeliet. Co budem fotit, kedy budem fotit a kolko som ochotny investovat.
je lepsie investovat skor do dobreho objektivu. Na fotenie manualnym objektivom ti staci hocijake bazarove telo kludne aj stary model.
Ja tiez fotim M43 a som spokojny
 
martinmlm
2023-03-17 13:25:30+01
príspevok od: tyto
Tak ono, ked si pozries ktorukolvek temu o porovnavani systemov tak sa vsetko zvelicuje a M43 prirovnavaji k mobilom. Co samozrejme nie je pravda, je to plnohodnotny system s ktorym sa daju robit velmi kvalitne fotky. Samozrejme ma svoje limity a to treba brat do uvahy.
Prirodzene chce kazdy len to najlepsie.
Treba si zvazit co pozadujem od techniky a co som ochotny ozeliet. Co budem fotit, kedy budem fotit a kolko som ochotny investovat.
je lepsie investovat skor do dobreho objektivu. Na fotenie manualnym objektivom ti staci hocijake bazarove telo kludne aj stary model.
Ja tiez fotim M43 a som spokojny
Nestači hocijake telo...lebo na niektorých ti pôjde väčšina funkcií a na niektorých nie a na niektorých máš pri ostrení pomôcky ako lupa a lebo farebné zvýraznenie a na iných nemáš.
 
tyto
2023-03-17 13:50:33+01
príspevok od: martinmlm
Nestači hocijake telo...lebo na niektorých ti pôjde väčšina funkcií a na niektorých nie a na niektorých máš pri ostrení pomôcky ako lupa a lebo farebné zvýraznenie a na iných nemáš.
...preto pisem ze si treba zvazit a prioritizovat co chcem a co nie. so starymi sklami nemam skusenosti. mam jedno plne manualne kde mi nefunguje farebne zvyraznenie zaostrenia, ale to moze byt aj redukciou ktora neprenasa informacie...netusim. Pouzivam ho aj tak...je skvele
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()