Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Problem so zaostrovanim na Nikon D50 +af-s nikkor 18-55 mmG

SPEDOMETER
2011-08-29 23:04:38+02
Zdravim Vas!
Na objektive ktory mam už v sete s D50 sa predny člen otača pri zaostrovani. Ja sa skor fotim cez manulane zaostrovanie. funguje celkom dobre.
Problem mam stym že mi nefunguje automaticke zaostrovanie ako by malo . fotoaparat si nevie dať rady ako ma byť spravne zaostrene a byva rozmazane.
Stalo sa mi že som zaostrovaci kružok ,(pri režime manual čo je na objektive) pritlačil nechtiac a tak sa mi posunula cela predna časť objektivu do vnutra . je to važne poškodenie čo sa tyka automatiky zaostrovania?
oplati sa to dať do servisu ?
ďakujem za odpovede a rady.
 
SPEDOMETER
2011-08-29 23:06:36+02
príspevok od: SPEDOMETER
Zdravim Vas!
Na objektive ktory mam už v sete s D50 sa predny člen otača pri zaostrovani. Ja sa skor fotim cez manulane zaostrovanie. funguje celkom dobre.
Problem mam stym že mi nefunguje automaticke zaostrovanie ako by malo . fotoaparat si nevie dať rady ako ma byť spravne zaostrene a byva rozmazane.
Stalo sa mi že som zaostrovaci kružok ,(pri režime manual čo je na objektive) pritlačil nechtiac a tak sa mi posunula cela predna časť objektivu do vnutra . je to važne poškodenie čo sa tyka automatiky zaostrovania?
oplati sa to dať do servisu ?
ďakujem za odpovede a rady.
tu druhu vetu som chcel napisať v zneni : Ja skor fotim ... a nie ja sa fotim prepačte za chybu.
 
Shooter
2011-08-29 23:55:29+02
Chyba nebude v objektive,ale v tele. Ak si posunul prednu cast objektivu,ktory bol prepnuty na manual,tak sa nemohlo nic stat. Mne sa takto posunul uz x-krat a ostri stale dobre. Skus blizsie popisat ako ti zaostruje automatika,ci ti zaostruje pred alebo za objekt (front alebo back focus) a potom skus na fore pohladat ako to vyriesit - uz sa to preberalo velakrat. Ak to bude ono, tak to vyriesi servis.
 
SPEDOMETER
2011-08-30 07:18:06+02
príspevok od: Shooter
Chyba nebude v objektive,ale v tele. Ak si posunul prednu cast objektivu,ktory bol prepnuty na manual,tak sa nemohlo nic stat. Mne sa takto posunul uz x-krat a ostri stale dobre. Skus blizsie popisat ako ti zaostruje automatika,ci ti zaostruje pred alebo za objekt (front alebo back focus) a potom skus na fore pohladat ako to vyriesit - uz sa to preberalo velakrat. Ak to bude ono, tak to vyriesi servis.
mam ešte AF nikkor 70-300 G. a prednedavnom som fotil parkur .( myslim jazdu na koni cez prekažky)
a dobre ostrilo. mam fotky v albume keby si chcel pozrieť.
inač ešte som skušal či neni chyba pri nastaveniach. to som vylučil. všetko vporiadku. ale to nechapem potom prečo mi zle ostri objektiv. mysliš že v tom mojom pripade bude stale telo? a nevieš nahodou kolko stoji taky servis na telo či objektiv približne. ? veš mam po zaruke davno môj fotoaparat.
 
SPEDOMETER
2011-08-30 07:28:19+02
príspevok od: Shooter
Chyba nebude v objektive,ale v tele. Ak si posunul prednu cast objektivu,ktory bol prepnuty na manual,tak sa nemohlo nic stat. Mne sa takto posunul uz x-krat a ostri stale dobre. Skus blizsie popisat ako ti zaostruje automatika,ci ti zaostruje pred alebo za objekt (front alebo back focus) a potom skus na fore pohladat ako to vyriesit - uz sa to preberalo velakrat. Ak to bude ono, tak to vyriesi servis.
vieš čo až do frontfocusu mi to nekedy hodi ale snaži sa to zaostriť ako to ma ale stale to je rozmazane. . dlho sa zaostruje . par razy mi dobre zaostrilo ten objekt ten ktory stoji za . priložim foto.
 
Shooter
2011-08-30 09:54:09+02
A ked fotis tym objektivom, signalizuje ti v hladaciku, ze je zaostrene? Vyzera to na posunuty nejaky opticky clem, kedze na prilozenych fotkach nevidno ziadne ostre miesto, aj ked na prvej a tretej fotke su niektore casti ostrejsie, ale raz v predu a raz vzadu. AF si s tym asi nevie rady, a tak raz ''zaostri'' dopredu a raz dozadu. Manualne sa ti zaostrit da? Ak ano tak potm neviem. Ak by si mal moznost pozicat si od niekoho objektiv,bolo by jednoduchsie hladat chybu.
 
SPEDOMETER
2011-08-30 17:47:52+02
príspevok od: Shooter
A ked fotis tym objektivom, signalizuje ti v hladaciku, ze je zaostrene? Vyzera to na posunuty nejaky opticky clem, kedze na prilozenych fotkach nevidno ziadne ostre miesto, aj ked na prvej a tretej fotke su niektore casti ostrejsie, ale raz v predu a raz vzadu. AF si s tym asi nevie rady, a tak raz ''zaostri'' dopredu a raz dozadu. Manualne sa ti zaostrit da? Ak ano tak potm neviem. Ak by si mal moznost pozicat si od niekoho objektiv,bolo by jednoduchsie hladat chybu.
vieš manualne sa da dobre zaostriť. ale ked to hodim na automatiku tak ano v pripade ked svieti bodka tak odfoti aj taku rozmazanu fotku aku vidiš. ale aj neodfoti.
Skušal som aj iny objektiv nasadiť a ten vpohode už ostri.
mysliš si že taky objektiv sa da ešte opraviť aby spravne ostril a nevieš nahodou či sa to oplati aj na servis davať.
 
Crazy41
2011-08-30 20:49:39+02
príspevok od: SPEDOMETER
vieš manualne sa da dobre zaostriť. ale ked to hodim na automatiku tak ano v pripade ked svieti bodka tak odfoti aj taku rozmazanu fotku aku vidiš. ale aj neodfoti.
Skušal som aj iny objektiv nasadiť a ten vpohode už ostri.
mysliš si že taky objektiv sa da ešte opraviť aby spravne ostril a nevieš nahodou či sa to oplati aj na servis davať.
ja myslim ze za to co ti to urobia v servise si kupis druhy z bazaru,mozno neco malo doplatis
 
beedee
2011-08-30 21:00:49+02
Pozrel by som sa na kontakty medzi obj. a telom, prípadne by som ich vyčistil.
 
dmedia
2011-08-30 21:17:24+02
postup by som zvolil nasledovny:
1. Objektiv vyskusaj na inom tele, aby si vylucil fotoaparat. pokial na inom pojde ok, tak je problem v prenose medzi telom a objektivom, ked ine skla idu ok na tvojom fotoaparate.

2. Pokial nepojde ok, tak je problem bud s kontakami alebo s elektronikou objekivu-vycistit, alebo servis.
 
SPEDOMETER
2011-08-31 21:08:17+02
príspevok od: dmedia
postup by som zvolil nasledovny:
1. Objektiv vyskusaj na inom tele, aby si vylucil fotoaparat. pokial na inom pojde ok, tak je problem v prenose medzi telom a objektivom, ked ine skla idu ok na tvojom fotoaparate.

2. Pokial nepojde ok, tak je problem bud s kontakami alebo s elektronikou objekivu-vycistit, alebo servis.
Zdravim. skušal som aj iny objektiv a tam mi pekne automatika ostri.
Skušal som aj vyčistiť kontakty na objektive. Čistil som jemnym štetcom čo mam na optiku a ešte handričkou na optiku lahučko. Nevylepšilo sa , stale zle ostri ako predtym. Neviete mi povedať koľko približne stoji taka oprava a či sa da na slovensku kvalitne opraviť objektiv?
ďakujem
 
dmedia
2011-08-31 21:18:08+02
príspevok od: SPEDOMETER
Zdravim. skušal som aj iny objektiv a tam mi pekne automatika ostri.
Skušal som aj vyčistiť kontakty na objektive. Čistil som jemnym štetcom čo mam na optiku a ešte handričkou na optiku lahučko. Nevylepšilo sa , stale zle ostri ako predtym. Neviete mi povedať koľko približne stoji taka oprava a či sa da na slovensku kvalitne opraviť objektiv?
ďakujem
Skusil si ho na inom tele?

Ked je zaruke tak poslat cez Pentask.sk di Nikon-u, do 30-dni musia urobit zo zakona.

Ked je po zaruke, mozes poslat www.matunak.sk, zatial opravil spolahlivo co som posielal.
 
SPEDOMETER
2011-08-31 22:28:53+02
príspevok od: dmedia
Skusil si ho na inom tele?

Ked je zaruke tak poslat cez Pentask.sk di Nikon-u, do 30-dni musia urobit zo zakona.

Ked je po zaruke, mozes poslat www.matunak.sk, zatial opravil spolahlivo co som posielal.
ďakujem za dobry kontakt. mam už po zaruke objektiv tak to dam na servis na matunak.sk.
 
peter.drak fotograf
2017-10-11 15:19:55+02
Dobri den poprosil by som radu mam Nikon d7200 ma len 6mesiacov cca 4400fotiek aaa rozmazava mi pravu stranu uz som skusal viacero objektivou a aj v servise povedali ze je vadne telo....Problem ale je ze je brany zo stranky Eglobal aa neviem ci to mam dat rrklamovat ci nie aa aky bude poplatok ked mi neuznaju reklamaciu ma PROSIM VAS niekto stym skusenosti vytana kazda rada dakujem moc
 
peter.drak fotograf
2017-10-11 15:21:42+02
este raz
 
landov
2017-10-11 15:38:49+02
príspevok od: peter.drak fotograf
este raz
a co mame z tejto "postovej znamky" vidiet ??
 
kwido
2017-10-11 16:00:15+02
na fotke s rozlisenim cca 200 pixelov tazko nieco uvidiet .
 
peter.drak fotograf
 
landov
2017-10-12 07:08:17+02
príspevok od: peter.drak fotograf
pardon
podla tejto fotky, ked to robi so vsetkymi sklami, tak je to na 100% na reklamaciu . Ja som z EGC kupoval niekolkokrat, ale nemusel som reklamovat nic. Pozri samostane vlakno o Eglobalcentral, tam su popisane aj skusenosti a priebeh reklamacie.
 
peter.drak fotograf
2017-10-12 09:01:47+02
dakujem skusim to tam teda poslat dufam ze ma neodbiju ze ti chyba neni alebi ze je to chyba moja
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()