Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tokina 11-16 ostrenie v slabom svetle

sankiakis
sankiakis ocenenie redakciou 2011-12-07 16:01:34+01
Zdravim, mam v zalusku toto sklo, otazka asi najma na majitelov, ako to ostri ked nieje moc svetla? napr v porovnani v tamronom 17-50 ktory vie ze nieje nic extra diks
 
jozefmicic
2011-12-09 07:03:15+01
Ja by som ani ten Tamron 17-50 (bez stabilizácie) neodsudzoval. 11-16 bude dosť obmedzujúce ohnisko (ale zase kreatívne , portréty s tým asi neurobíš a prehadzovať objektívy na koncertoch, zvlášť metalových, bude dosť riziko. Ja som párkrát na kamošových koncertoch použil ten Tamron a aj v nanič nasvietenom klube sa chytá tak v 2/3 prípadov, čo sa mi zdá na ne-profi objektív celkom slušné. Linky na galérie fotené len s tým Tamronom a Nikonom D5000 (čo je dokonca len amatérska zrkadlovka, čiže s Canonom 50D by to malo byť ešte lepšie, papierovo):

http://goo.gl/ZtUdj
http://goo.gl/DwRq3
http://goo.gl/qZCrV

Na každom koncerte cca 500 cvakov, z toho som vždy mal tak 300 použiteľných, samozrejme kontinuálne ostrenie a sériové snímanie
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-12-09 10:22:01+01
príspevok od: jozefmicic
Ja by som ani ten Tamron 17-50 (bez stabilizácie) neodsudzoval. 11-16 bude dosť obmedzujúce ohnisko (ale zase kreatívne , portréty s tým asi neurobíš a prehadzovať objektívy na koncertoch, zvlášť metalových, bude dosť riziko. Ja som párkrát na kamošových koncertoch použil ten Tamron a aj v nanič nasvietenom klube sa chytá tak v 2/3 prípadov, čo sa mi zdá na ne-profi objektív celkom slušné. Linky na galérie fotené len s tým Tamronom a Nikonom D5000 (čo je dokonca len amatérska zrkadlovka, čiže s Canonom 50D by to malo byť ešte lepšie, papierovo):

http://goo.gl/ZtUdj
http://goo.gl/DwRq3
http://goo.gl/qZCrV

Na každom koncerte cca 500 cvakov, z toho som vždy mal tak 300 použiteľných, samozrejme kontinuálne ostrenie a sériové snímanie
viem co chcem a viem ak osa foti na koncertoch, o to tu az tak nejde, tamron je pre mna v podstate nepouzitelny, a kedze ho ma mrte ludi chcel som priame porovnanie ostrenia v sere s tou tokinou, ale budemmusiet ju osobne odskusat iba tka budem vediet ako je na tom asi ako sklo je to super aj vsetko ale nie na koncerty do klubov na svk
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-12-09 10:24:48+01
príspevok od: pxls.jpg
a kam by si s nim chcel ostrit? zaostris raz na 2m (alebo podla potreby) a potom uz len fotis
fotil som aj s FE kde som myslel ze je jedno kam ostrim bo je to siroke a teda nebolo to na mf vobec dobre, po prve 50ka nema hyper hladacik, na koncertoch je tma a blika to tam, a ja potrebujem presne a rychle ostrenie skratka, nieco ako ma 16-35ka napriklad
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-12-09 10:26:31+01
príspevok od: upir13
pokial si dobre pamatam tak 50D ma korekciu ostrenia. takze BF a FF mozes doladit.
Co sa tyka ostrenia v sere alebo v tme tak je v zasade jedno ci mas tokinu 11-16, 300/2.8 alebo 1200/5.6 ked sa nechytas tak sa nechytas. Kup si blesk a pouzi z neho pridavne svetlo na ostrenie a vypni odpalovanie blesku a mas to 99% spravne zaostrene Alebo sa nauc manual focus
A ver ze manual focus sa da naucit rychlo ja ho pouzivam na nocnych foteniach isteho zanru
mf je kravina najvacsieho kalibru v mojej problematike, okej na makre a teda tie nocne, ale fotil si niekedy metal? v to ze je to jedno nesuhlasim, ked porovnam rovno napr toho tamrona 17-50 a napr eLko 16-35, jeden prost nechyti druhy ano.
 
pxls.jpg
2011-12-09 12:17:27+01
príspevok od: sankiakis
fotil som aj s FE kde som myslel ze je jedno kam ostrim bo je to siroke a teda nebolo to na mf vobec dobre, po prve 50ka nema hyper hladacik, na koncertoch je tma a blika to tam, a ja potrebujem presne a rychle ostrenie skratka, nieco ako ma 16-35ka napriklad
no tak ono nie je zasa uplne jedno kam ostris. ja si nastavim pri nocnom streete napr 11mm f/2.8 iso 3200 zaostrim podla mierky na 2m a potom uz len cakam kedy mi do tych plus minus 2 metrov obbjekt vojde alebo upravim vzdialenost ja.

na to ale necakam preto aby bol objekt v hlbke ostrosti ale preto aby bol na fotke prijatelne velky, ostre je totizto skoro vsetko.

no a pri architekture a krajine som snad automaticky ostril naposledy so setakom, ktory nemal mierku zaostrenia. suma sumarum som na tomto objektive pouzil AF asi 10x
 
pxls.jpg
2011-12-09 12:23:23+01
príspevok od: sankiakis
mf je kravina najvacsieho kalibru v mojej problematike, okej na makre a teda tie nocne, ale fotil si niekedy metal? v to ze je to jedno nesuhlasim, ked porovnam rovno napr toho tamrona 17-50 a napr eLko 16-35, jeden prost nechyti druhy ano.
tak ked potrebujes 16-35, tak si kup predsa ten a nespekuluj s tokinou - ta ma predsa uplne iny rozsah a nie je urcena na FF (aj ked sa da nasadit)

ak to je vela tak mozno sigma 10-22 f/3.5 ma lepsie ostrenie.
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-12-09 12:42:36+01
napis mi a dohodneme sa ,pozicam ti ju
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-12-09 14:55:35+01
príspevok od: pxls.jpg
tak ked potrebujes 16-35, tak si kup predsa ten a nespekuluj s tokinou - ta ma predsa uplne iny rozsah a nie je urcena na FF (aj ked sa da nasadit)

ak to je vela tak mozno sigma 10-22 f/3.5 ma lepsie ostrenie.
ved to ze musim spekulovat lebo nemam ani dost prachovc a treba mi ultrawide na crop telo. a 2.8 je povinnost
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-12-09 14:56:14+01
príspevok od: pxls.jpg
no tak ono nie je zasa uplne jedno kam ostris. ja si nastavim pri nocnom streete napr 11mm f/2.8 iso 3200 zaostrim podla mierky na 2m a potom uz len cakam kedy mi do tych plus minus 2 metrov obbjekt vojde alebo upravim vzdialenost ja.

na to ale necakam preto aby bol objekt v hlbke ostrosti ale preto aby bol na fotke prijatelne velky, ostre je totizto skoro vsetko.

no a pri architekture a krajine som snad automaticky ostril naposledy so setakom, ktory nemal mierku zaostrenia. suma sumarum som na tomto objektive pouzil AF asi 10x
ale tak jasne architektura, len koncert je ta najhorsia vec na fotenie D
 
pxls.jpg
2011-12-09 15:40:05+01
príspevok od: sankiakis
ved to ze musim spekulovat lebo nemam ani dost prachovc a treba mi ultrawide na crop telo. a 2.8 je povinnost
tak uwa na crop f/2.8 je len jeden... tato tokina. vsetko ostatne je aspon f/3.5 a tmavsie.
len nerozumiem tej 16-35L lebo ta az tak ultrawide na crope nie je. ake chces najsirsie ohnisko? staci ti tych 16-17mm? ci chces 10-12mm?
 
upir13
- moderator
2011-12-10 15:35:20+01
príspevok od: sankiakis
mf je kravina najvacsieho kalibru v mojej problematike, okej na makre a teda tie nocne, ale fotil si niekedy metal? v to ze je to jedno nesuhlasim, ked porovnam rovno napr toho tamrona 17-50 a napr eLko 16-35, jeden prost nechyti druhy ano.
Fotil som metalove koncerty a niekolko desiatok neboj uvedom si ale, ze pri tychto sirkokych ohniskach mas pri clone 5.6 ostre vsetko takze tam by som sa toho MF vobec nebal.
Len sa necuduj ze Lko ma lepsi vysledok. porovnavas objektiv za 300 eur a za 1800
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()