Hore
Fórum » Blesky
 

Blesky Yongnuo Speedlite 460 a 460-II a odpalovace JJC

peter222666
2012-06-30 01:44:29+02
Dobry den, pozeral som si forum, ale chcel by som sa konkretne opytat na tuto kombinaciu.

Mam Canon 550d

a vysielac a prijimace JJC
blesky Yongnuo 460 a YN 460-II - take dva blesky, jeden 460 a jeden 460-II

Funguje to, ale nie vzdy, sem - tam mi to odpali a sem tam nie. Frekvencia aj MODE je nastavene spravne, aj baterky mam dobre. Ani Live View na Canone nemam zapnute. Aj cas mam dobry.

Prosim vas, nema niekto tieto blesky Yongnuo a odpalovace, ktore k tom funguju vzdy? By som si kupil tie, nech mam pokoj. Mozno by som si mal kupit vysielac a prijimace Yongnuo, ale ked to nebude fungovat ani potom, tak ma slak trafi. Ma prosim vas niekto taku skusenost, ze si kupil daky typ vysielaca a prjimacov a funguje mu to s tymito bleskami vzdy?

Dakujem
 
Filip Bucher
2012-06-30 08:42:58+02
príspevok od: peter222666
Dobry den, pozeral som si forum, ale chcel by som sa konkretne opytat na tuto kombinaciu.

Mam Canon 550d

a vysielac a prijimace JJC
blesky Yongnuo 460 a YN 460-II - take dva blesky, jeden 460 a jeden 460-II

Funguje to, ale nie vzdy, sem - tam mi to odpali a sem tam nie. Frekvencia aj MODE je nastavene spravne, aj baterky mam dobre. Ani Live View na Canone nemam zapnute. Aj cas mam dobry.

Prosim vas, nema niekto tieto blesky Yongnuo a odpalovace, ktore k tom funguju vzdy? By som si kupil tie, nech mam pokoj. Mozno by som si mal kupit vysielac a prijimace Yongnuo, ale ked to nebude fungovat ani potom, tak ma slak trafi. Ma prosim vas niekto taku skusenost, ze si kupil daky typ vysielaca a prjimacov a funguje mu to s tymito bleskami vzdy?

Dakujem
mam canon 550d, YN 460ku aj 460-ii a cinske šitne odpalovace... vsetko funguje ako ma...

otazka na teba:
Robi ti to aj ked mas vysielac primac blizko seba alebo len na vedsie vzdialenosti?
dalej neni problem ze sa ti blesk nestihne znova nabit? ked pozivas plny vykon? alebo slabe baterky...
 
denySK
2012-06-30 12:41:48+02
staci kupit cinske odpalovace ktore pracuju na frekvencii 2,4GHz - tieto odpaluju so 100% uspesnostou...nespolahlivo odpaluju len najlacnejsie odpalovaky pracuju na frekvencii tusim cca 433Mhz.
 
peter222666
2012-06-30 13:50:40+02
príspevok od: denySK
staci kupit cinske odpalovace ktore pracuju na frekvencii 2,4GHz - tieto odpaluju so 100% uspesnostou...nespolahlivo odpaluju len najlacnejsie odpalovaky pracuju na frekvencii tusim cca 433Mhz.
Dik denySK, skoda ze som to nevedel skor. Ta frekvencia to urcite ries? Na sto percent?
Tak asi ano ...

Snap - dik za ochotu, ano mam ich pri sebe aj blizko, aj som skusal prehodit oba na ON - ON, alebo ON - 1 2, alebo 1 2 - ON, vselico mozne som skusal, stale to je nespolahlive. Co sa tyka nabitia bateriek - tak su dobre. Stihnu sa nabit - oznacuje mi to zelene svetielko. Aj tak dik za ochotu. Ked stlacim na blesku Pilot - tak bleskne. Dokonca sranda je, ze ked na vysielaci stlacim to tlacitko, co manualne vysiela signal, tak zasvieti diodka - A AJ NA PRIJIMACI zasvieti. Ved to je haluz. Ze aj na prjimaci aj na vysielaci to zasvieti, ale blesk nebleskne.

denySK - prosim ta - ked si si precital, co som tam pisal - ze aj na vysielaci aj na prijimaci zasvieti ta kontrolka - cervena - tak aj tak si presvedceny, ze to bude v tej frekvencii? Lebo ja ten cinsky vysielac a prijimace kupim, len aby ma zasa slak netriafal.
Dik
 
Paulie
2012-06-30 14:30:44+02
Ak ti blikne ledka na prijímači, ale blesk sa neodpáli, tak problém nebude v odpalovačoch, zmena frekvencie to nevyrieši. Mám PT04 (433MHz) a bez problémov fungujú cca do 35 metrov (v lese).
Neviem prečo by to mala byť nejaká "haluz" či konár, že blikne ledka na odpalovači. Jednoducho indikuje funkčnosť vysielača, čo je na to také nepochopitelné?
 
Napster050
2012-06-30 15:17:29+02
a nemáš tie blesky náhodou prepnuté na S1 alebo S2 ? to by vysvetlovalo prečo neodpália.
Ked ich máš na externom odpalovači, musíš ich mať na M.
 
Triton
2012-06-30 17:54:07+02
ak mas jjc, nabi si beterie v primacoch. Tie odpalovace nefunguje spolahlivov ak tam tie male AAA baterie nemas full nabite. Ledka ti blikne ale nemaju dost stavy aby odpalil blesk. Vlastna skusenost.
 
denySK
2012-06-30 23:18:15+02
príspevok od: peter222666
Dik denySK, skoda ze som to nevedel skor. Ta frekvencia to urcite ries? Na sto percent?
Tak asi ano ...

Snap - dik za ochotu, ano mam ich pri sebe aj blizko, aj som skusal prehodit oba na ON - ON, alebo ON - 1 2, alebo 1 2 - ON, vselico mozne som skusal, stale to je nespolahlive. Co sa tyka nabitia bateriek - tak su dobre. Stihnu sa nabit - oznacuje mi to zelene svetielko. Aj tak dik za ochotu. Ked stlacim na blesku Pilot - tak bleskne. Dokonca sranda je, ze ked na vysielaci stlacim to tlacitko, co manualne vysiela signal, tak zasvieti diodka - A AJ NA PRIJIMACI zasvieti. Ved to je haluz. Ze aj na prjimaci aj na vysielaci to zasvieti, ale blesk nebleskne.

denySK - prosim ta - ked si si precital, co som tam pisal - ze aj na vysielaci aj na prijimaci zasvieti ta kontrolka - cervena - tak aj tak si presvedceny, ze to bude v tej frekvencii? Lebo ja ten cinsky vysielac a prijimace kupim, len aby ma zasa slak netriafal.
Dik
tazko povedat ci je to sto pro frekvenciou, ale ked su problemy s cinskymi odpalovakmi, tak vzdy len s tymi najlacnejsimi (433Mhz), zatial co napr. na yongnuo 602 (resp. nove 603) som nenasiel ziadnu kritiku a ziadne problemy..osobne mam 2,4Ghz a palia aj cez tri betonove steny na 100% a vonku na vzdialenost kludne aj 100metrov, nemaju problemy odpalit na priamom slnku a pod....

hm ked svietia LEDky, tak by mali fungovat, skus si najskor pozicat od niekoho lepsie odpalovaky ak mas taku moznost, resp. vyskusat tie tvoje odpalovace na inom fotaku (blesku). Ak budu rovnako blbnut, ser na ne a kup si nieco lepsie (2,4Ghz)
 
peter222666
2012-07-01 00:01:32+02
Dik vsetkym za odpovede, tak bud to bude tymi baterkami ako hovori Triton, nabijem ich poriadne.
A napad kupit si ine odpalovace tiez nieje zly, ked budu prachy, tak kupim..
Tak este raz dik.
 
Paulie
2012-07-01 01:39:00+02
Nieje vylucene ze to moze byt tymi bateriami. Ak zabudnem vypnut prijimac tak za dva dni su baterky vybite (alkalicke).
 
LastHit
2012-07-01 13:58:12+02
príspevok od: peter222666
Dik vsetkym za odpovede, tak bud to bude tymi baterkami ako hovori Triton, nabijem ich poriadne.
A napad kupit si ine odpalovace tiez nieje zly, ked budu prachy, tak kupim..
Tak este raz dik.
Skontroluj baterky a vymen JJC odpalovace. Tiez som ich mal a odpalovali ako sa im chcelo. Po troch foteniach som stratil nervy.
 
peter222666
2012-07-01 19:07:11+02
Moja dnesna skusenost hovori, ze to bude asi tymi baterkami, tie prijimace asi potrebuju mat silne baterie, pricom aj v blesku by mali byt silne baterie.
Ak su v prijimacoch silne baterie ale v blesku slabe - tak blesk nestriela.
Ak su v prijimaci slabe baterie, a v blesku silne, blesk nestriela.
Jedine ak su aj v blesku dostatocne silne baterie a aj v prijimaci dostat. silne baterie, tak to funguje.

Mozno ze sa mylim, ale zatial tak.
 
retepsk
2012-10-16 22:12:22+02
Mam JJC JF-T2 odpalovace a zatial fungovali spolahlivo. Canon 350D, Speedlite 430EX II a Sigma 500DG Super blesky. Na Canon 650D mi tiez idu ak fotim cez hladacik ale v Live View sa neodpalia. Vam to ide?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()