Hore
Fórum » Blesky
 

Blesk 580ex II VS. 430ex II + odpalovače VS. softbox+svetlo

GP
2012-07-25 20:57:20+02
Zdravím.
Mám canon speedlite 430exII (väčšinou pripevnený na stojane s difúznym dáždnikom) ako jediný umelý zdroj svetla. Chcem dokúpiť druhé svetlo lebo jedno mi už proste nestačí. Taktiež mám diaľkový odpalovač na jeden blesk.
Uvažujem nad týmito variantami:
1) kúpiť speedlite 580exII ako master blesk, odpalovať ho tým jedným odpalovačom čo už mám a 430exII dať do slave módu (neviem či to bude fungovať, ešte som neskúšal. Bude?)

2) kúpiť 430exII druhý (alebo iný podobne kvalitný blesk) a kúpiť aj novú sadu odpalovačov na aspoň 2 blesky (pravdepodobne časom dokúpiť ďalší držiak a difúzny/reflexný dáždnik)

3) kúpiť softbox so svetlom (permanentným alebo zábleskovým, to je jedno, rozhodujú hlavne financie)

Ide mi hlavne o fotenie portrétov, niekedy v interiéri, niekedy v exteriéri.
Ďakujem.

Juraj
 
Koritko_Erik
2012-07-25 21:03:17+02
určite odporúčam varianta 4) Nejaké zábleskové svetlo FOMEI plus generátor k tomu a máš vystarané alebo nejake metz blesky aspon 2x plus 2x nejake opalovače elichrom alebo pocket wizard to už na teba nechám
 
markus
2012-07-25 21:06:22+02
Ja pouzivam takto ale odpalovanie cez IR luc ma svoje obmedzenia. Funguju do 10 m musia snimace byt navzajom priamo viditelne. Pri silnejsom svetle neodpali master sekundarne blesky pretoze svetielko zo snimaca je slabe. Idealne riesenie je radiove odpalovanie s E-TTL meranim. Ja pouzivam picxel knight ale neodporucam meni mi to WB balanc pritom rovnaka scena, pri mensom potraseni sa mi vysielac vypne. Vraj pixel king je lepsi.
 
GP
2012-07-25 21:07:20+02
príspevok od: Koritko_Erik
určite odporúčam varianta 4) Nejaké zábleskové svetlo FOMEI plus generátor k tomu a máš vystarané alebo nejake metz blesky aspon 2x plus 2x nejake opalovače elichrom alebo pocket wizard to už na teba nechám
Dôležitý faktor sú teraz samozrejme financie. Zábleskové svetlá s generátormi sú samozrejme super a asi najlepšia varianta, ale zrejme aj najdrahšia.
Bol by som rád ak by sa to dalo riešiť skôr "strobistickým" štýlom
S Metz bleskami som nemal ešte osobnú skúsenosť. Sú spolahlivé? Komunikujú v master móde aj napr s tým mojim 430exII?
 
Koritko_Erik
2012-07-25 21:11:08+02
príspevok od: GP
Dôležitý faktor sú teraz samozrejme financie. Zábleskové svetlá s generátormi sú samozrejme super a asi najlepšia varianta, ale zrejme aj najdrahšia.
Bol by som rád ak by sa to dalo riešiť skôr "strobistickým" štýlom
S Metz bleskami som nemal ešte osobnú skúsenosť. Sú spolahlivé? Komunikujú v master móde aj napr s tým mojim 430exII?
mno ja mam blesky ešte po dedovi manuálne nastavím a fotím svietia dobre ako sa hovorí najlepšie je to najstaršie
 
GP
2012-07-25 21:37:38+02
príspevok od: markus
Ja pouzivam takto ale odpalovanie cez IR luc ma svoje obmedzenia. Funguju do 10 m musia snimace byt navzajom priamo viditelne. Pri silnejsom svetle neodpali master sekundarne blesky pretoze svetielko zo snimaca je slabe. Idealne riesenie je radiove odpalovanie s E-TTL meranim. Ja pouzivam picxel knight ale neodporucam meni mi to WB balanc pritom rovnaka scena, pri mensom potraseni sa mi vysielac vypne. Vraj pixel king je lepsi.
Takže odpalovanie štýlom "master-slave" nič moc, čo? ... Rádio odpalovače s e-ttl sú mi myslím nanič keďže vždy keď som nasvecoval scénu doteraz s tým mojim jedným externým bleskom som ho nastavoval manuálne aj tak...
Ide mi hlavne o to aby to boli fpohode odpalovače v rámci kvality, minimálne na 2 blesky, radšej na 3 a ešte by bola veľká výhoda keby som mohol nastavovať parametre bleskov priamo z vysielača a nemusel behať po scéne hore dole.
Existuje také niečo za rozumnú cenu?
 
GP
2012-07-25 21:38:34+02
príspevok od: Koritko_Erik
mno ja mam blesky ešte po dedovi manuálne nastavím a fotím svietia dobre ako sa hovorí najlepšie je to najstaršie
To rád počujem, že aj staršie veci môžu dobre fungovať. Nejaké tipy na kvalitné staršie/lacnejšie blesky? Kľudne aj manuálne bez e-ttl..
 
markus
2012-07-25 21:52:38+02
Pouzivam canon 2ks x580, x 550, x420 na master nataveni 580tka odpaluje vstky uvedene
 
GP
2012-07-25 22:11:10+02
príspevok od: markus
Pouzivam canon 2ks x580, x 550, x420 na master nataveni 580tka odpaluje vstky uvedene
Používaš ich hlavne v interiéroch? Keďže si písal, že na priamom slnku majú problémy...
Stáva sa ti niekedy, že nejaký slave blesk nesmeruje na master keď ho umiestniš do scény podľa tvojich predstáv a musíš ho presmerovať aby smeroval na master aj keď si ho chcel nastaviť pôvodne inak či s tým nie je problém?
A ešte jedna otázka - aké používaš modifikátory svetla na tie blesky? Skôr difúzne dáždniky alebo softboxy alebo len tak bez ničoho blýskaš?
 
gomeznuno
2012-07-25 22:24:17+02
Resil sem podobnej problem a nakonec sem 430 a 540 prodal a koupil vyhodne 2x 580exII a k tomu sem koupil primo od pixelu pixel king 1x odpalovac a prijimace a je to parada....vsecko nastavuji pres telo fotaku...hlavne je to sestava, ktera se da krasne prenaset- atd...
 
markus
2012-07-25 22:36:39+02
príspevok od: GP
Používaš ich hlavne v interiéroch? Keďže si písal, že na priamom slnku majú problémy...
Stáva sa ti niekedy, že nejaký slave blesk nesmeruje na master keď ho umiestniš do scény podľa tvojich predstáv a musíš ho presmerovať aby smeroval na master aj keď si ho chcel nastaviť pôvodne inak či s tým nie je problém?
A ešte jedna otázka - aké používaš modifikátory svetla na tie blesky? Skôr difúzne dáždniky alebo softboxy alebo len tak bez ničoho blýskaš?
Zacnem od konca modifikatory pouzivam softbox, globe, a dazdniky ale casto je to prilis velke tak len tie difuzory na blesky tie mam vzdy zo sebou. Ano na priamom svetle je problem odpalovat blesky pomocou master ex580, pixel knight je daleko lepsi akurat ja som mozno natrafil na blbu sadu.
 
tomis.ales
2012-07-26 08:52:19+02
príspevok od: GP
Takže odpalovanie štýlom "master-slave" nič moc, čo? ... Rádio odpalovače s e-ttl sú mi myslím nanič keďže vždy keď som nasvecoval scénu doteraz s tým mojim jedným externým bleskom som ho nastavoval manuálne aj tak...
Ide mi hlavne o to aby to boli fpohode odpalovače v rámci kvality, minimálne na 2 blesky, radšej na 3 a ešte by bola veľká výhoda keby som mohol nastavovať parametre bleskov priamo z vysielača a nemusel behať po scéne hore dole.
Existuje také niečo za rozumnú cenu?
Odpalovace, co dokazu TTL, manual alebo kombinacie v troch nezavislich skupinach.
http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/flextt5-canon/
+
http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/ac3%20zonecontroller/
alebo cina
http://www.phottix.com/en/phottix-odin-ttl-flash-trigger-for-canon.html
Zabudni na ludove ceny.
Manualne odpalovaky ti linkovat nebudem, tych je na nete milion.
Neviem ako sa u Canonu vola to riadenie bleskov pomocov vstavaneho blesku, ale nechapem, preco by ti to nemalo fungovat. Takze druhu 430ex a si vybaveny. Mas dve nezavisle skupiny, co mozes riadit z jednoho miesta.
 
LastHit
2012-07-26 09:53:37+02
Preco nie Yongnuo? Aj odpalovace aj blesky. Pokial na strobist cez daznik, idealne. Odpali 98 zo 100. Ku tomu iedalne jeden-dva original blesky (ja mam 430EXII). Vsetko funguje. Mam aj odpalovanie z interneho blesku v 7D co som vyuzival na zaciatku, aj delenie do skupin, ale nemal som na to nervy. Viac som polohoval blesk ako modelku :-/ A aj tak to neslo ani z daleko ako som chcel.
 
haplo602
2012-07-26 10:43:15+02
najprv si pozri co stoji novy 580ex II a potom sa pozri co stoji 200ws Elinchrom/Bowens/Fomei ... budes prekvapeny. Sice stratis mobilitu, ale ziskas 2x tak silny blesk.

Ak chces TTL tak Phottix ODIN a dalsi 430ex ... pripadne 580ex ...
 
GP
2012-07-29 15:18:32+02
príspevok od: gomeznuno
Resil sem podobnej problem a nakonec sem 430 a 540 prodal a koupil vyhodne 2x 580exII a k tomu sem koupil primo od pixelu pixel king 1x odpalovac a prijimace a je to parada....vsecko nastavuji pres telo fotaku...hlavne je to sestava, ktera se da krasne prenaset- atd...
Neskôr niečo také presne chcem zohnať - kvalitné vysokovýkonné blesky, minimálne 2 a ku tomu dobrý odpalovač s možnosťou nastavovania priamo z foťáku, ale pre terajšie podmienky môjho foto koníčku (takmer) nezárobkového je to príliš .
 
GP
2012-07-29 15:19:18+02
príspevok od: markus
Zacnem od konca modifikatory pouzivam softbox, globe, a dazdniky ale casto je to prilis velke tak len tie difuzory na blesky tie mam vzdy zo sebou. Ano na priamom svetle je problem odpalovat blesky pomocou master ex580, pixel knight je daleko lepsi akurat ja som mozno natrafil na blbu sadu.
Aký druh svetla sa ti viac osvedčil na portréty? Skôr softbox či dáždniky?
 
GP
2012-07-29 15:23:21+02
príspevok od: tomis.ales
Odpalovace, co dokazu TTL, manual alebo kombinacie v troch nezavislich skupinach.
http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/flextt5-canon/
+
http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/ac3%20zonecontroller/
alebo cina
http://www.phottix.com/en/phottix-odin-ttl-flash-trigger-for-canon.html
Zabudni na ludove ceny.
Manualne odpalovaky ti linkovat nebudem, tych je na nete milion.
Neviem ako sa u Canonu vola to riadenie bleskov pomocov vstavaneho blesku, ale nechapem, preco by ti to nemalo fungovat. Takze druhu 430ex a si vybaveny. Mas dve nezavisle skupiny, co mozes riadit z jednoho miesta.
Produkty sú to isto super, ale momentálne mimo môj rozpočet. Neskôr určite... Akurát predvčerom som objednal nejaké klasické "manuálne" odpalovače. Zatiaľ budú stačiť a potom spravím riadny prieskum na nejaké kvalitné pocket wizardy alebo niečo podobné...
Odpalovanie pomocou nejakého master blesku (či už vstavaného alebo externého) má problémy fungovať na priamom slnku vraj. Čo je asi tak tretina toho čo ja fotím takže neprichádza do úvahy. Nechcem riskovať.
 
GP
2012-07-29 15:24:35+02
príspevok od: LastHit
Preco nie Yongnuo? Aj odpalovace aj blesky. Pokial na strobist cez daznik, idealne. Odpali 98 zo 100. Ku tomu iedalne jeden-dva original blesky (ja mam 430EXII). Vsetko funguje. Mam aj odpalovanie z interneho blesku v 7D co som vyuzival na zaciatku, aj delenie do skupin, ale nemal som na to nervy. Viac som polohoval blesk ako modelku :-/ A aj tak to neslo ani z daleko ako som chcel.
No veď práve, tomu sa chcem vyhnúť - tomu polohovaniu blesku. Mám proste nejakú predstavu kde chcem ten blesk mať a nenechám si do toho kecať od foťáku keďže mi nevie ten blesk odpáliť ... Nejaké tipy na slušné yongnuo blesky za rozumnú cenu ak máš čosi odskúšané od nich?
 
GP
2012-07-29 15:26:21+02
príspevok od: haplo602
najprv si pozri co stoji novy 580ex II a potom sa pozri co stoji 200ws Elinchrom/Bowens/Fomei ... budes prekvapeny. Sice stratis mobilitu, ale ziskas 2x tak silny blesk.

Ak chces TTL tak Phottix ODIN a dalsi 430ex ... pripadne 580ex ...
TTL-ko ma nejak netrápi. Mobilita je pre mňa dosť dôležitá keďže zatiaľ nemám zriadený vlastný ateliér a chodím tak po svete ... Vyriešil som to tak, že som objednal predvčerom klasické manuálne odpalovače a dokúpim nejaký ďalší 1-2 blesk. Možno nejaký yongnuo alebo druhú 430exII...
 
GP
2012-07-29 15:27:55+02
Dá sa povedať, že dilemu som vyriešil. Respektíve aspoň na čas odložil. Kupujem klasické manuálne odpalovače a ku tomu 1-2 blesky, plus nejaký ten dáždnik/softbox na to a fungujem takto nejaký čas zase.
Neskôr určite nejaký kvalitný odpalovač. Ten Photixx Odin alebo podobne.

Ďakujem za rady všetkým.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()