Hore
Fórum » Blesky
 

Blesk 580ex II VS. 430ex II + odpalovače VS. softbox+svetlo

GP
GP 2012-07-25 20:57:20+02
Zdravím.
Mám canon speedlite 430exII (väčšinou pripevnený na stojane s difúznym dáždnikom) ako jediný umelý zdroj svetla. Chcem dokúpiť druhé svetlo lebo jedno mi už proste nestačí. Taktiež mám diaľkový odpalovač na jeden blesk.
Uvažujem nad týmito variantami:
1) kúpiť speedlite 580exII ako master blesk, odpalovať ho tým jedným odpalovačom čo už mám a 430exII dať do slave módu (neviem či to bude fungovať, ešte som neskúšal. Bude?)

2) kúpiť 430exII druhý (alebo iný podobne kvalitný blesk) a kúpiť aj novú sadu odpalovačov na aspoň 2 blesky (pravdepodobne časom dokúpiť ďalší držiak a difúzny/reflexný dáždnik)

3) kúpiť softbox so svetlom (permanentným alebo zábleskovým, to je jedno, rozhodujú hlavne financie)

Ide mi hlavne o fotenie portrétov, niekedy v interiéri, niekedy v exteriéri.
Ďakujem.

Juraj
 
tomis.ales
2012-07-29 19:23:27+02
príspevok od: GP
Dá sa povedať, že dilemu som vyriešil. Respektíve aspoň na čas odložil. Kupujem klasické manuálne odpalovače a ku tomu 1-2 blesky, plus nejaký ten dáždnik/softbox na to a fungujem takto nejaký čas zase.
Neskôr určite nejaký kvalitný odpalovač. Ten Photixx Odin alebo podobne.

Ďakujem za rady všetkým.
Ja mam Yongnuo RF-602 manualne odpalovace 4 ks a som spokojny.
Co sa tyka riadenia bleskov vstavanym bleskom. Ja som na Nikone nemal problem odpalit spolahlivo blesk na 15m za prudkeho slnka. Senzor bol ale v tieni.
 
mathino
2012-07-29 21:39:56+02
Mám Cactus V4 1+2 a nemal problém odpíliť akýkoľvek blesk, či starý manuál (Vivitar, unomat) alebo systémové (Canon).

Pred časom som kúpil Pixel King 1+1 (keďže zatiaľ mám iba 1 Canon blesk - 430EX II). Je tu už iná liga, TTL funguje prefektne - výkon sa dá doladiť z menu foťáku, blesk ide na HSS aj na druhú lamelu. Jediná vec, na čo si pri Pixeloch treba dať pozor sú baterky - s mojimi dobíjacími Eneloopmi niekedy nedostávali dosť "šťavy" (1,5 vs 1,2 V) - takže treba do nich dať klasické 1,5 V. V porovnaní s originálom (teda PocketWizard) sú o dosť lacnejšie a poskytujú +- rovnaké funkcie. Dajú sa zakúpiť napr. cez ebay alebo aj mini-max.

...ďalšia vec, čo pri portrétovaní využiješ sú softboxy. Na ebayi ale aj v obchdoch nájdeš rôzne softboxy (od 40x40 cm do 90x90cm). Ak máš 430 EX II tak odporúčam 40-ky, na väčšie by si potreboval asi silnejší blesk. Pekne sa dajú využiť aj farebné gely pre doladenie farby svetla z blesku a rôzne efekty.

Odporúčam knihu od Joe-a McNally-ho: Hot Shoe Diaries - pekne popisuje prácu s bleskami a efektami. Teraz nedávno mu vyšla aj nová kniha Sketching Light, kde by mali byť aj diagramy/nákresy osvetlení jednotlivých scén. Ďaľší zdroj je strobox.com.

Snáď som pomohol a dal nejaké info
 
NightFish
2012-11-23 14:44:28+01
ked fotim externym bleskom mimo sanok fotaku ako to nastavim aby neblikal aj vstavany blesk?? v navode je pouzit vstavany delene externy no vtedy blikaju oba.
 
hugoba
2012-11-23 15:29:42+01
príspevok od: NightFish
ked fotim externym bleskom mimo sanok fotaku ako to nastavim aby neblikal aj vstavany blesk?? v navode je pouzit vstavany delene externy no vtedy blikaju oba.
vstavany blesk ti blyska preto,lebo tym zableskom odpaluje externý.Ten zablesk by sa nemal prejavit na zábere,pokial si ho samozrejme tak naštelujes v menu fotoaparatu!
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()