Hore
Fórum » Blesky
 

Nastavenie speedlite 430EX II

matulkos
2012-09-14 20:43:06+02
Zdravim. Dnes som si kupil canon speedlite 430EX II . Jednu vec nechapem. Ak pozeram na toto video....http://www.youtube.com/watch?v=eQLwdD9BstY v minute 5:26 tak tam pise ze moja Eos 60D podporuje wirelles odpalovanie blesku. Nastavim si aj ja v menu fotaku vysuniem vstavany blesk ale ten systemovy mimo tela mi nebleskne. Na to potrebujem odpalovac? Vo videu to nastavil a bliskly mu obidva. Dik za radu.
 
matulkos
2012-09-14 21:17:41+02
Podla tohto videa som sa posunul dalej.... http://www.youtube.com/watch?v=p-in23ZXErM&feature=related

No stale neviem odpalit mimo tela iba jeden blesk. Ked mam vstavany vytiahnuty a nastavim iba externy blesknu obaja. Ked dam vstavany dole tak nic sa nebliskne s externym.
 
yanny
2012-09-14 21:32:21+02
príspevok od: matulkos
Podla tohto videa som sa posunul dalej.... http://www.youtube.com/watch?v=p-in23ZXErM&feature=related

No stale neviem odpalit mimo tela iba jeden blesk. Ked mam vstavany vytiahnuty a nastavim iba externy blesknu obaja. Ked dam vstavany dole tak nic sa nebliskne s externym.
Takto to mat byt, ten vstavany blesk len tak slabo predblyskne kvoli komunikacii,
nema to vplyv na celkovu expoziciu.
Pozri nejake fora, ja som sa nad tym trapil na Canon 7D
 
matulkos
2012-09-14 21:55:10+02
No super. Som rad, ze mas s tym osobnu skusenost. Dakujem za info....inac v tom druhom videu je to super opisane, no len ked mi stale bleskol aj vstavany akosi som nechapal ze co sa deje. Ale uz viem vdaka tebe...aj ked ty si sa musel natrapit kym si to zistil. Dikes
 
yanny
2012-09-14 22:26:15+02
nemas zas
 
yanny
2012-09-14 22:26:43+02
nemas zaco, som myslel
 
Luu
2012-09-15 05:58:30+02
aj ja som si kupil tento blesk akurat dneska a aj fotak canon 60d no ale ja asi prestudujem najprv manual ...a diki za video skusim zajtra
 
polo
2012-10-23 10:59:16+02
príspevok od: Luu
aj ja som si kupil tento blesk akurat dneska a aj fotak canon 60d no ale ja asi prestudujem najprv manual ...a diki za video skusim zajtra
Ahojte, tiež som si pred týždňom kúpil Speedlite 430 EX II k foťáku Canon EOS 600D. Doma pri testovaní fungovalo všetko OK, ale na svadbe sa mi dvakrát stalo, že mi úplne prepálil blesk fotky. Nepomáhalo nič, až po dlhšom stresujúcom špekulovaní som z blesku vybral baterky - ANSMON 2500 mAh. Vtedy sa blesk spamätal, no po dlhšom čase to opäť urobil. No to už som vedel, čo treba spraviť. Aj počas svadby mi dve fotky za sebou prepálilo a tretia pri rovnakom nastavení už bola ok. Nemáte podobné skúsenosti? Reklamovať blesk? Ďakujem za vaše rady.
 
polo
2012-10-23 10:59:56+02
Ahojte, tiež som si pred týždňom kúpil Speedlite 430 EX II k foťáku Canon EOS 600D. Doma pri testovaní fungovalo všetko OK, ale na svadbe sa mi dvakrát stalo, že mi úplne prepálil blesk fotky. Nepomáhalo nič, až po dlhšom stresujúcom špekulovaní som z blesku vybral baterky - ANSMON 2500 mAh. Vtedy sa blesk spamätal, no po dlhšom čase to opäť urobil. No to už som vedel, čo treba spraviť. Aj počas svadby mi dve fotky za sebou prepálilo a tretia pri rovnakom nastavení už bola ok. Nemáte podobné skúsenosti? Reklamovať blesk? Ďakujem za vaše rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()