Hore
Fórum » Blesky
 

Pomocne svetlo na blesku Metz MB 36 AF5 nesvieti

ac77dc
2012-10-08 00:37:44+02
Dobry den
Vlastnim Lumix FZ150 spolocne s externym bleskom Metz MB 36 AF-5 a moja otazka znie,preco fotoaparat kedze je kompatibilny s timto bleskom si pomaha pri autofokuse oranzovym svetlom na tele fotoaparatu a nie LED svetlom na externom blesku,na ktorom je vatsia dioda a tym pri horsich svetelnych podmienkach by na kratsiu vzdialenost pomohol lepsie zaostrit objekt.Pomosne AF svetlo na tele fotaku vypnut a zapnut viem,ale preco si fotoaparat nepomaha so silnejsim svetlom na ext. blesku?
Vopred dakujem za odpoved
 
marki
2013-01-24 15:29:41+01
Ja mam FZ200 a uvazujem tiez nad tymto bleskom. V navode k blesku sa pise ze nie vsetky fotaky podporuju toto AF svetlo. Teraz som pozeral navod k FZ200 a o externom blesku sa tam toho vela nepise. Ale v popise k vyssim Panasonic bleskom (napr. DMW-FL500) sa pise toto: "Only for combinations with phase-difference AF system digital camera having communication capability. Approximate distance enabling automatic lighting at low-brightness levels: 1 to 5 m. (differs depending on the digital camera and type of lens used)
* Not available when used with LUMIX G series as they adopt contrast AF system."
Kedze aj FZ150/200 maju iba contrast AF system, tak zrejme tuto funkciu nepodporuju a nevedia blesku poslat info aby tu LEDku zapol.
 
Marek Bučko
2013-01-24 16:14:19+01
príspevok od: ac77dc
Dobry den
Vlastnim Lumix FZ150 spolocne s externym bleskom Metz MB 36 AF-5 a moja otazka znie,preco fotoaparat kedze je kompatibilny s timto bleskom si pomaha pri autofokuse oranzovym svetlom na tele fotoaparatu a nie LED svetlom na externom blesku,na ktorom je vatsia dioda a tym pri horsich svetelnych podmienkach by na kratsiu vzdialenost pomohol lepsie zaostrit objekt.Pomosne AF svetlo na tele fotaku vypnut a zapnut viem,ale preco si fotoaparat nepomaha so silnejsim svetlom na ext. blesku?
Vopred dakujem za odpoved
Neviem to naisto, ale tusim ked som na Canon 1100D vybral len stredovy ostriaci bod, tak cervene AF svetlo blesku nefungovalo. Ked som vybral vsetky body, tak fungovalo. Ale hovorim, neviem to teraz naisto...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()