Hore
Fórum » Blesky
 

Yongnuo 560 II - dialkové odpalovanie

mtko
2013-01-20 23:13:34+01
Zdravím,
kúpil som si yongnuo 560 II a rádiove odpalovanie yongnuo rf 603. Neviem z akého dovodu mi ho nechce odpáliť v mode M (ani S1,S2 nefunguje). Odpalovanie funguje iba v mode Multi, ktoré je trošku obmedzené lebo odpaluje blesk na max 1/4 výkonu. Odpalovače sú v poriadku - speedlite 430ex odpalujú v pohode.
A dalšia vec čo ma štve, že ked si na tele (canon 5D) nastavím čas v priorite času, tak si ho po zaostrení (zmeraní expozície) foták zmení. To isté mi robí aj ked si v Cfn nastavím fixne 1/200s v Av mode.

Za akékolvek rady vopred dakujem.
 
mtko
2013-01-21 13:30:03+01
bump
 
morseee1
2013-01-21 13:48:14+01
a co mas nastavene na fotaku??
 
mtko
2013-01-21 15:23:42+01
príspevok od: morseee1
a co mas nastavene na fotaku??
To, že si foťák sám menil nastavený čas som už vyriešil. Neviem prečo, ale mal som zapnutý safety shift.

To odpalovanie nemôžem stále vyriešiť..
 
morseee1
2013-01-21 23:44:46+01
príspevok od: mtko
To, že si foťák sám menil nastavený čas som už vyriešil. Neviem prečo, ale mal som zapnutý safety shift.

To odpalovanie nemôžem stále vyriešiť..
tak este raz ... ako mas nastaveny fotak .. S danym odpalovacom musis fotit na Mmod, 1/200, clona moze byt 8- da sa menit. Este moze byt problem, ak mas zapnuty LiveView
 
mtko
2013-01-22 10:34:02+01
príspevok od: morseee1
tak este raz ... ako mas nastaveny fotak .. S danym odpalovacom musis fotit na Mmod, 1/200, clona moze byt 8- da sa menit. Este moze byt problem, ak mas zapnuty LiveView
To je jedno či mám na foťáku Av, Tv alebo M, ten blesk mi odpáli iba ked na ňom nastavím Multi mode. Chcel by som aby aby mi ho odpalovalo v M mode.
Rád by som vedel kde je chyba, či v blesku alebo v odpalovačoch alebo vo mne.
 
morseee1
2013-01-22 10:44:56+01
jedno to nie je .. neoriginaln blesk resp odpalovac typu YN maju komunikacny problem a pracuju vyhradne v manualnom mode. V ostatnych modoch jednoducho zariadenie nerozpozna a signal pre odpal neposle... Mam presne obe veci co popisujes. Fotak mam Canon 600d a tam to funguje ako som pisal..


este otazka. Blesk ti vo fotaku funguje ?? myslim ked das ten YN na priamo na fotak

M mod
1/200
f8

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-22 10:48:39+01
Pmocou radiovych odpalovacov by si mal pracovat len v rezime blesku M. Multi je stroboskop. S1 a S2 predpokladam, ze je odpalovanie cez opticke cidlo.
Vyskusal by som predlzit expozicny cas z 1/200 na 1/125 alebo 1/60. Kratky cas moze robit odpalovacom problemy. Na fotaku musis mat fixnu clonu, ISO aj cas. Expoziciu riadis nastavenim vykonu blesku, alebo clonou.
 
morseee1
2013-01-22 11:01:02+01
príspevok od: Karol Srnec
Pmocou radiovych odpalovacov by si mal pracovat len v rezime blesku M. Multi je stroboskop. S1 a S2 predpokladam, ze je odpalovanie cez opticke cidlo.
Vyskusal by som predlzit expozicny cas z 1/200 na 1/125 alebo 1/60. Kratky cas moze robit odpalovacom problemy. Na fotaku musis mat fixnu clonu, ISO aj cas. Expoziciu riadis nastavenim vykonu blesku, alebo clonou.
ano S mody su cez cidlo
S1 je odpal hned, S2 pocka na predzablesk a ide az na hlavny zablesk
 
mtko
2013-01-22 11:10:39+01
príspevok od: morseee1
jedno to nie je .. neoriginaln blesk resp odpalovac typu YN maju komunikacny problem a pracuju vyhradne v manualnom mode. V ostatnych modoch jednoducho zariadenie nerozpozna a signal pre odpal neposle... Mam presne obe veci co popisujes. Fotak mam Canon 600d a tam to funguje ako som pisal..


este otazka. Blesk ti vo fotaku funguje ?? myslim ked das ten YN na priamo na fotak

M mod
1/200
f8

Keď píšem, že to je jedno tak to je jedno. Mne ten blesk odpaluje v každom mode.
Áno, na tele mi funguje.
 
morseee1
2013-01-22 11:20:52+01
ok ..

mne to funguje tak ako som pisal ..
 
transporti686
2013-09-15 22:29:13+02
čaute ja by som chcel kúpiť Yongnuo 560 III, chcel by som to použiť ako externý blesk k sony alpha 350, nechcem ho používať priamo na foťáku ale mimo, takže predpokladám, že nepotrebujem aby mal priamo päticu na sony alpha, keďže ho nechcem dávať na foťák? A ešte sa chcem opýtať, čo potrebujem na diaľkové odpaľovanie tohto blesku, keď bude mimo foťák? Ďakujem.

táto 560 III by v sebe už mala mať zabudované RF602 alebo RF603
 
werdza
2013-09-16 10:45:39+02
Ahoj, ja mám tiež 5D- mark II a blesky tiež 430 ex Canon- dva. Zatiaľ mám také lacné odpaľovače JJC so stojanmi a bielymi dáždnikmi a fotím s nimi iba na manuál ( http://www.mini-max.sk/product/default/1850 ). Nastavené mám čas 1/160, clonu 10, iso podľa potreby od 50 do 200, niekedy aj viac. Blesky mám nastavené na bežný mód, teda len zapnem a korigujem si plusom, mínusom silu záblesku, idú aj na plný výkon.
 
transporti686
2013-09-16 10:49:53+02
ak by to niekto na sony potreboval

http://www.youtube.com/watch?v=Iiy4zGEt5xU
 
werdza
2013-09-16 10:54:35+02
príspevok od: transporti686
čaute ja by som chcel kúpiť Yongnuo 560 III, chcel by som to použiť ako externý blesk k sony alpha 350, nechcem ho používať priamo na foťáku ale mimo, takže predpokladám, že nepotrebujem aby mal priamo päticu na sony alpha, keďže ho nechcem dávať na foťák? A ešte sa chcem opýtať, čo potrebujem na diaľkové odpaľovanie tohto blesku, keď bude mimo foťák? Ďakujem.

táto 560 III by v sebe už mala mať zabudované RF602 alebo RF603
Ahoj, ako píšeš, niektoré foťáky odpaľujú blesky aj svojim zabudovaným režimom, ale pri fotení by si mal stáť tak, aby spolu reagovali, teda čo najbližšie. Ale ak odpaľovanie nemajú, tak bežné je mať odpaľovač aj prijímač, jeden sa nasadí na sánky fotoaparátu a druhý na externý blesk a tak odpaľuješ. Plus, ak chceš ten blesk mať aj napríklad, ako prenosné štúdio, alebo teda fotiť ním napríklad portréty, tak je dobré si kúpiť aj statív s držiakom na blesk a biely dáždnik, poprípade mať dva externé blesky a dve tie sady...
 
transporti686
2013-09-16 11:21:04+02
príspevok od: werdza
Ahoj, ako píšeš, niektoré foťáky odpaľujú blesky aj svojim zabudovaným režimom, ale pri fotení by si mal stáť tak, aby spolu reagovali, teda čo najbližšie. Ale ak odpaľovanie nemajú, tak bežné je mať odpaľovač aj prijímač, jeden sa nasadí na sánky fotoaparátu a druhý na externý blesk a tak odpaľuješ. Plus, ak chceš ten blesk mať aj napríklad, ako prenosné štúdio, alebo teda fotiť ním napríklad portréty, tak je dobré si kúpiť aj statív s držiakom na blesk a biely dáždnik, poprípade mať dva externé blesky a dve tie sady...
toto som pochopil, len problém je, že nikde neviem nájsť yongnuo rf603 odpalovač pre sony alpha
 
werdza
2013-09-16 12:06:00+02
príspevok od: transporti686
toto som pochopil, len problém je, že nikde neviem nájsť yongnuo rf603 odpalovač pre sony alpha
Na sony asi odpaľovače Yongnuo nemá, ale s redukciou použiješ aj napríklad na Nikon, ako týpek vo videu http://www.youtube.com/watch?v=Iiy4zGEt5xU aj v popise videa dal, kde tie veci kúpil. Redukciu majú aj napríklad v mini-maxe http://www.mini-max.sk/product/default/2342
 
transporti686
2013-09-16 12:20:27+02
príspevok od: werdza
Na sony asi odpaľovače Yongnuo nemá, ale s redukciou použiješ aj napríklad na Nikon, ako týpek vo videu http://www.youtube.com/watch?v=Iiy4zGEt5xU aj v popise videa dal, kde tie veci kúpil. Redukciu majú aj napríklad v mini-maxe http://www.mini-max.sk/product/default/2342
to áno, lenže podľa doterajších zistení to vyzerá, že cez tú redukciu to ide iba s tou modifikáciou, musím to ešte detailne pozisťovať, lebo vyzerá, že yongnuo naozaj nemá odpalovač pre sony.
 
blahoslav J B Art
2013-09-16 12:33:05+02
príspevok od: transporti686
to áno, lenže podľa doterajších zistení to vyzerá, že cez tú redukciu to ide iba s tou modifikáciou, musím to ešte detailne pozisťovať, lebo vyzerá, že yongnuo naozaj nemá odpalovač pre sony.
pred par mesiacmi som podobny problem riesil s odpalovacmi YN, chcel som, aby isli na Olympus a Canon. Ale nakoniec som kupil nejaky lacnny cinsky, lebo YN tusim neuvadzalo podporu Olympusu
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()