Hore
Fórum » Blesky
 

DIFUZER NA BLESK - Canon Speedlite 580EX II

zajopajo
2013-05-15 13:09:48+02
Ahojte,

aký difuzér na blesk Canon Speedlite 580EX II používate?
Kúpil som si tento:
http://www.photonet.sk/shop/canon-580ex-ii-difuzor/p_28001.html
a nejde mi nasadiť, nech to skúšam ako chcem. Má niekto s týmto konkrétnym skúsenosť?

Prípadne vie mi niekto poradiť aký si kúpiť?
 
Lubo54
2013-05-15 13:26:39+02
Logické by bolo spýtať sa priamo predajcu, ktorý avizuje,že je to difúzer presne na tento blesk...nemyslíš? A nie sa pýtať na fóre. Inak tento konkrétny difúzer a kopec jeho "napodobenín" je podľa mňa úplne zbytočná vec a jeho účinok je minimálny ak nie nulový. Skús si zohnať literatúru napr. veľmi dobrú a prístupnú...BLESK praktické postupy pro digitální fotografii...od Tomáša Dolejšího. Tam zistíš,že dôležité je smerovanie blesku-svetla a jeho logické odrážanie od plôch,stien,stropov atd...poprípade jeho smerovanie doma vyrobeným "difúzorom" z kusa peny, napríklad z podložky na počítačovú myš
 
DarkLord87
2013-05-15 13:55:32+02
Skus ebay, alebo ked chces nieco kvalitnejsie tak potom skus Gary Fonga http://www.garyfongestore.com/featured-products/lightsphere-collapsible.html . Je to myslim zo silikonu ci coho takze sa to natiahne vpodstate na vsetky blesky. Ja mam sice blesk od Nikonu sb910 a vo vybave som mal aj difuzer ale neda sa to s Garym porovnat, aj ked cena je o dost vyssia oproti klasickym a taktiez velkost
 
stafa
2013-05-15 13:56:04+02
príspevok od: Lubo54
Logické by bolo spýtať sa priamo predajcu, ktorý avizuje,že je to difúzer presne na tento blesk...nemyslíš? A nie sa pýtať na fóre. Inak tento konkrétny difúzer a kopec jeho "napodobenín" je podľa mňa úplne zbytočná vec a jeho účinok je minimálny ak nie nulový. Skús si zohnať literatúru napr. veľmi dobrú a prístupnú...BLESK praktické postupy pro digitální fotografii...od Tomáša Dolejšího. Tam zistíš,že dôležité je smerovanie blesku-svetla a jeho logické odrážanie od plôch,stien,stropov atd...poprípade jeho smerovanie doma vyrobeným "difúzorom" z kusa peny, napríklad z podložky na počítačovú myš
Ja som sa vyhol poprave myšacej podložky výrobou "difúzora" z čierneho výkresu...
 
Lubo54
2013-05-15 14:02:41+02
príspevok od: stafa
Ja som sa vyhol poprave myšacej podložky výrobou "difúzora" z čierneho výkresu...
Ja som jednu kúpil a "popravil" Pri výkrese dochádzaš o možnosť "penový difúzor! tvarovať,ohýbať,zhrňovať...tiež je skladnejší,trvácnejší a menej náchylný poškodeniu...ale nápad s výkresom beriem
 
stafa
2013-05-15 14:22:27+02
príspevok od: Lubo54
Ja som jednu kúpil a "popravil" Pri výkrese dochádzaš o možnosť "penový difúzor! tvarovať,ohýbať,zhrňovať...tiež je skladnejší,trvácnejší a menej náchylný poškodeniu...ale nápad s výkresom beriem
Jo, keď sa s tým trochu pohráš, aj tvar to chytí aký len chceš... Ja som v rámci experimentu vyrobil ten uzavretý typ usmerňovača , používam ho občas doma...
 
vd
2013-05-15 14:33:02+02
príspevok od: zajopajo
Ahojte,

aký difuzér na blesk Canon Speedlite 580EX II používate?
Kúpil som si tento:
http://www.photonet.sk/shop/canon-580ex-ii-difuzor/p_28001.html
a nejde mi nasadiť, nech to skúšam ako chcem. Má niekto s týmto konkrétnym skúsenosť?

Prípadne vie mi niekto poradiť aký si kúpiť?
je mozne, ze ti omylom poslali na 430 EX reklamacia to riesi
 
zajopajo
2013-05-15 15:36:14+02
príspevok od: Lubo54
Logické by bolo spýtať sa priamo predajcu, ktorý avizuje,že je to difúzer presne na tento blesk...nemyslíš? A nie sa pýtať na fóre. Inak tento konkrétny difúzer a kopec jeho "napodobenín" je podľa mňa úplne zbytočná vec a jeho účinok je minimálny ak nie nulový. Skús si zohnať literatúru napr. veľmi dobrú a prístupnú...BLESK praktické postupy pro digitální fotografii...od Tomáša Dolejšího. Tam zistíš,že dôležité je smerovanie blesku-svetla a jeho logické odrážanie od plôch,stien,stropov atd...poprípade jeho smerovanie doma vyrobeným "difúzorom" z kusa peny, napríklad z podložky na počítačovú myš
Tak ako píšeš som aj spravil. Predajca bud nevie čo predáva, alebo .... Proste tvrdil, že sa síce nasadzuje ťažko, ale dá sa v pohode nasadiť. Moja skúsenosť je iná, tak sa pýtam.
Ten difuzer potrebujem na fotenie vonku, kde nie je možné použiť odraz od stropu alebo podobne. Ale uvítam každú radu.
Knižku kúpim, prečítam, prípadne ak ju nepotrebuješ môžeš darovať.
 
Lubo54
2013-05-15 19:01:43+02
príspevok od: zajopajo
Tak ako píšeš som aj spravil. Predajca bud nevie čo predáva, alebo .... Proste tvrdil, že sa síce nasadzuje ťažko, ale dá sa v pohode nasadiť. Moja skúsenosť je iná, tak sa pýtam.
Ten difuzer potrebujem na fotenie vonku, kde nie je možné použiť odraz od stropu alebo podobne. Ale uvítam každú radu.
Knižku kúpim, prečítam, prípadne ak ju nepotrebuješ môžeš darovať.
Mám logickejšie riešenie...vráť nepotrebný difúzer-ušetríš 7 EUR...na fotenie vonku Ti je zbytočný. Vonku môžeš používať blesk ako výplňový-na vykrytie tieňov,alebo ako hlavné svetlo...vždy je však lepšie použiť blesk tak, aby bol mimo fotoaparátu. Ale to by bolo na dlhé vysvetlovanie. Pridaj k ušetreným 7 Eurám ďaľśích 7 Eur a kúp si za 14 Eur cez internet v Martinuse spomínanú knihu.Ak si ju prečítaš,veľa sa naučíš, nebudeš kupovať podobné pitomosti a ušetríš podstatne viac
 
zajopajo
2013-05-15 21:59:02+02
príspevok od: Lubo54
Mám logickejšie riešenie...vráť nepotrebný difúzer-ušetríš 7 EUR...na fotenie vonku Ti je zbytočný. Vonku môžeš používať blesk ako výplňový-na vykrytie tieňov,alebo ako hlavné svetlo...vždy je však lepšie použiť blesk tak, aby bol mimo fotoaparátu. Ale to by bolo na dlhé vysvetlovanie. Pridaj k ušetreným 7 Eurám ďaľśích 7 Eur a kúp si za 14 Eur cez internet v Martinuse spomínanú knihu.Ak si ju prečítaš,veľa sa naučíš, nebudeš kupovať podobné pitomosti a ušetríš podstatne viac
skúsim tak spraviť, ale 7 € neušetrím, keďže ma bude stáť poštovné späť. Tú knihu máš doma?
 
Lubo54
2013-05-16 00:05:56+02
príspevok od: zajopajo
skúsim tak spraviť, ale 7 € neušetrím, keďže ma bude stáť poštovné späť. Tú knihu máš doma?
Knihu...samozrejme
 
Scooter
2013-05-17 11:13:22+02
Ja by som mal taku otazku. Da sa zohnat nieco ako neoprenovy obal na canonacke blesky ? (Ked to odpalujem externe uz sa mi stalo ze blesk spadol - niekto ho zhodil..)
 
pathy
2013-05-17 12:04:33+02
Mal som tento druh difuzeru v bielej a aj zltej oteplujucej, ale je to totalny prepadak!!! Pouzivam lastolite softbox 24x24cm, ma dve difuzne casti a z maleho zdroja mas hned vacsi a maksi zdroj svetla. Avsak ani to nie je to prave orechove, ale zalezi podla toho co fotis.
 
pathy
2013-05-17 12:07:20+02
príspevok od: Scooter
Ja by som mal taku otazku. Da sa zohnat nieco ako neoprenovy obal na canonacke blesky ? (Ked to odpalujem externe uz sa mi stalo ze blesk spadol - niekto ho zhodil..)
kup si neoprenovy pas ako napriklad: http://www.extreme-shop.sk/extreme-shop/eshop/14-1-Fitness-oblecenie-Ine/0/5/437-NEOPRENOVY-PAS-modry nastrihaj a daj zosit a mas to
 
Wlady
2013-05-17 12:47:30+02
Skusali ste niekdo cinske napodobeniny garryho fishera?
 
tomis.ales
2013-05-17 14:15:56+02
príspevok od: zajopajo
Ahojte,

aký difuzér na blesk Canon Speedlite 580EX II používate?
Kúpil som si tento:
http://www.photonet.sk/shop/canon-580ex-ii-difuzor/p_28001.html
a nejde mi nasadiť, nech to skúšam ako chcem. Má niekto s týmto konkrétnym skúsenosť?

Prípadne vie mi niekto poradiť aký si kúpiť?
Difuzer je najzbytocnejsia vec. Vysunuta karticka sa da regulovat a nezere tolko svetla. Ani za korunu. Uz len to, ze sa svetlo siri uplne vsade a znacne oslabene, ti urobi z baterii specene sulce a fotiek grc. Smeruj nazoomovane svetlo do stropov alebo stien neutralnej farby, pripadne s mierne vysunutou katrickou.
A vonku? To postrada uplne logiku. To nosenie dreva do lesa pride ako uzasne uzitocna vec
Zahod to a radsej si kup maly softbox na blesk, co je tiez blbina ale na blizko to ma aspon ucinok.
 
Seto
2013-05-17 14:25:40+02
zajopajo, odkial si?
v sufliku sa mi povaluje jeden pre teba.
 
zajopajo
2013-05-21 12:34:52+02
príspevok od: Seto
zajopajo, odkial si?
v sufliku sa mi povaluje jeden pre teba.
aká štedrosť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()