Hore
Fórum » Blesky
 

Externe blesky .

Pier
Pier 2015-05-24 11:58:02+02
Ahojte.
Momentalne pouzivam blesk canon 600EX-RT + Odpalovac ST E3-RT blesk v interieri bohato postacuje v exterieri je uz pri slnecnom pocasi slaby .Je mozne pouzit hss lenze vykon blesku klesa a nie zakazdym je moznost fotit v tieni.
Premyslam nad kupou PHOTON STROBO HSS HD - 600 + Pixel King PRO TTL rádiový odpalovač mate skusenosti s touto kombinaciou ?
Viete mi poradit aj inu kombinaciu ?
 
pirhi
2022-02-04 07:16:29+01
príspevok od: gytheio
Zaujimalo by ma ci ma niekto skusenosti s externym bleskom napr Canon pouzivanym na Nikone. Ci sa medzi sebou rozne znacky externych bleskov lisia iba v patici cize v kontaktoch alebo maju aj rozdielnu elektroniku. Skusal som napr, blesk YN600EX-RT vyrobeneho pre Canon na Nikone cez kabel a funguje. Ci to fungovanie externych bleskov roznych znaciek na roznych fotoaparatoch cez kabel je plnohodnotne alebo nie.
Ten blesk si skúšal na manuálnym nastavení výkonu alebo na TTL? Lebo toto by zaujímalo aj mňa že či to vie spolu komunikovať nejako štandardne, alebo len manuálne nastaviť a potom to foťák odpali.
 
gytheio
2022-02-04 08:31:37+01
príspevok od: pirhi
Ten blesk si skúšal na manuálnym nastavení výkonu alebo na TTL? Lebo toto by zaujímalo aj mňa že či to vie spolu komunikovať nejako štandardne, alebo len manuálne nastaviť a potom to foťák odpali.
TTL nikdy nepouzivam preto som to skusal iba v manualnom rezime. Vcera som spravil test, mal som 4 blesky dva pre Canon a dva pre Nikon vsetko rozne znacky. Postupne som ich cez kabel pripajal na D850. Nikonacke fungovali bezvadne dokonca som mal 30 eurovy Yongnuo a ten zapracoval rovnako ako original Nikonacky blesk.
Tie dva canonacke blesky sice fungovali ale fotografia nebola cela, jedna tretina bola cierna. Nemal som moc casu na to mozno bolo treba nieco nastavit ale skor si myslim, ze to nekomunokuje spolu tak ako originalne znacky.
 
gytheio
2022-02-06 20:35:56+01
príspevok od: gytheio
TTL nikdy nepouzivam preto som to skusal iba v manualnom rezime. Vcera som spravil test, mal som 4 blesky dva pre Canon a dva pre Nikon vsetko rozne znacky. Postupne som ich cez kabel pripajal na D850. Nikonacke fungovali bezvadne dokonca som mal 30 eurovy Yongnuo a ten zapracoval rovnako ako original Nikonacky blesk.
Tie dva canonacke blesky sice fungovali ale fotografia nebola cela, jedna tretina bola cierna. Nemal som moc casu na to mozno bolo treba nieco nastavit ale skor si myslim, ze to nekomunokuje spolu tak ako originalne znacky.
Tak som to nasiel na jednej nemeckej stranke

Nissin Di700 A Sony Multi Interface: od približne 130,00 EUR
Nissin Di700 A Olympus/Panasonic: 139,00 EUR
Nissin Di700 A Fujifilm: od približne 151,00 EUR
Nissin Di700 A Canon: 184,00 EUR

Kazdy ma v sebe inu elektroniku.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()