Hore
Fórum » Blesky
 

Metz 52 AF-1 ukazovateľ stavu nabitia batérií

walterama
2016-05-01 21:34:54+02
Zdravim. Mam blesk Metz 52 a na displeji zobrazuje stav nabitia baterii ako "LOW" aj ked su baterie ( eneloop 1900) plne nabite. Ma niekto podobne skusenosti? Ide o chybu blesku ci je to bateriami?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-01 22:33:08+02
Mozno 1 z baterii ma ovela nizsiu kapacitu.
 
KarolVarga
2016-05-02 08:47:48+02
mne nieco podobne robil blesk SB600. zrazu ak som nechal baterie v blesku len par dni, tak jednu z baterii stiahol...neviem preco. 2x po sebe mi to spravil, a odvtedy si nechavam baterie v blesku len na cas fotenia, potom ich vyberam. mozno je to na servis, lebo predtym mi nic take nerobil, ale takto to zatial funguje, zatial ma pri foteni nesklamal, tak to neriesim servisom.
 
duroslav
2016-05-02 09:15:59+02
príspevok od: KarolVarga
mne nieco podobne robil blesk SB600. zrazu ak som nechal baterie v blesku len par dni, tak jednu z baterii stiahol...neviem preco. 2x po sebe mi to spravil, a odvtedy si nechavam baterie v blesku len na cas fotenia, potom ich vyberam. mozno je to na servis, lebo predtym mi nic take nerobil, ale takto to zatial funguje, zatial ma pri foteni nesklamal, tak to neriesim servisom.
Totok je chyba toho konkrétneho článku nie blesku. Blesk vidí štyri články ako jeden celok a nerozlišuje medzi nimi.
Ak tomu neveríš tak sprav taký pokus, že si batérie označíš a po "stiahnutí jednoho článku" bleskom ich nabi a vlož v inom poradi. Zase bude stiahnutý ten istý článok.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-02 10:39:47+02
Strata kapaciti jednej baterie zo serie je pomerne casta. Kto chce mat istostu, musi mat kvalitnu nabijacku s indikaciou a samostatnym nabijanim. Mne sa to stalo minimalne 2x. Preto od isteho casu pouzivaj radsej jednorazove baterie z IKEA alebo TESCO. Ale ja nebliskam nejak casto.
 
KarolVarga
2016-05-02 13:07:48+02
príspevok od: duroslav
Totok je chyba toho konkrétneho článku nie blesku. Blesk vidí štyri články ako jeden celok a nerozlišuje medzi nimi.
Ak tomu neveríš tak sprav taký pokus, že si batérie označíš a po "stiahnutí jednoho článku" bleskom ich nabi a vlož v inom poradi. Zase bude stiahnutý ten istý článok.
ja tomu verim, len som nerozumel tomu, preco mi vydrzali baterie v blesku aj mesiac kym som ich nevyblyskal( boli to jednorazovky Varta). potom som zalozil take iste nove a vydrzali tyzden a jedna sa vyliala. To iste sa zopakovalo pri dalsich bateriach, hned po sebe, preto som si myslel, ze to suvisi s bleskom. Teraz ako pisem, mam nabijatelne baterie a do blesku ich davam len na fotenie. No mozem vyskusat nechat ich dva tyzdne v blesku a uvidime co sa stane. Len dufam ze sa mi nevyleje ako ta Varta.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-02 13:38:02+02
príspevok od: KarolVarga
ja tomu verim, len som nerozumel tomu, preco mi vydrzali baterie v blesku aj mesiac kym som ich nevyblyskal( boli to jednorazovky Varta). potom som zalozil take iste nove a vydrzali tyzden a jedna sa vyliala. To iste sa zopakovalo pri dalsich bateriach, hned po sebe, preto som si myslel, ze to suvisi s bleskom. Teraz ako pisem, mam nabijatelne baterie a do blesku ich davam len na fotenie. No mozem vyskusat nechat ich dva tyzdne v blesku a uvidime co sa stane. Len dufam ze sa mi nevyleje ako ta Varta.
No autor temy pise o nabijatelnych, co si ty vobec nespomenul. Takze v tvojom pripade to moze byt chyba blesku. Nieco s kontaktami vyskratovanie, alebo nieco ine. To dokaze zistit len niekto, kto ma merak.
 
bonifacko
2016-05-02 14:25:50+02
Treba nabíjačku Voltcraft IPC1-L, je tam aj test kapacity. A niečo podobne vyraba aj Maha - MH-C9000.
 
walterama
2016-05-02 15:04:54+02
Skusim tam dat jednorazove baterie a uvidim ci bude ukazovat iny stav nabitia. Lebo tie eneloop sa javia ze su nabite aj ked na displeji ukazuje ze nie. Blesk som pouzival celkom dlho na to ze baterie mali byt vybite. Neviem vlastne teraz kolko mozem blesk pouzivat kym sa mi baterie vybiju.
 
duroslav
2016-05-02 16:20:25+02
príspevok od: walterama
Skusim tam dat jednorazove baterie a uvidim ci bude ukazovat iny stav nabitia. Lebo tie eneloop sa javia ze su nabite aj ked na displeji ukazuje ze nie. Blesk som pouzival celkom dlho na to ze baterie mali byt vybite. Neviem vlastne teraz kolko mozem blesk pouzivat kym sa mi baterie vybiju.
Sküšal si akú dobu recyklácie má blesk po odpálení na plný výkon? Myslím teda s čerstvo nabitými článkami.
 
walterama
2016-05-03 10:59:05+02
príspevok od: duroslav
Sküšal si akú dobu recyklácie má blesk po odpálení na plný výkon? Myslím teda s čerstvo nabitými článkami.
Myslim ze blesk funguje ako ma, iba ten udaj o nabiti ma sere
 
walterama
2016-05-03 11:02:47+02
Baterie som skusal aj jednorazovky nove a stale ten isty problem. Cize bateriami to asi nebude. Neviem ci nerobim chybu ja nejako, preto som potreboval poradit. Daval som to totiz nedavno ako reklamaciu. Reklamacia vybavena s tym ze mi vymenili elektroniku ale problem sa zda ze nevyrieseny.
 
walterama
2016-05-03 11:08:52+02
príspevok od: Karol Srnec
Strata kapaciti jednej baterie zo serie je pomerne casta. Kto chce mat istostu, musi mat kvalitnu nabijacku s indikaciou a samostatnym nabijanim. Mne sa to stalo minimalne 2x. Preto od isteho casu pouzivaj radsej jednorazove baterie z IKEA alebo TESCO. Ale ja nebliskam nejak casto.
Eneloop som si nechal po nabiti premerat a boli vsetky nabite rovnako. Kupil som jednorazovky varty a to iste. Displej na blesku ukazoval udaj?"LOW"
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-03 11:47:58+02
príspevok od: walterama
Eneloop som si nechal po nabiti premerat a boli vsetky nabite rovnako. Kupil som jednorazovky varty a to iste. Displej na blesku ukazoval udaj?"LOW"
Tak je chyba vblesku a miesto dalsieho skumania, co to moze byt, treba ho poslat do srvisu s presnym popisom chyby.
 
walterama
2016-05-03 12:08:31+02
Ved ano. Diki za rady a idem ho tam poslat druhy krat
 
walterama
2016-05-03 18:22:17+02
Chcete sa pobavit? Tak to bol TEPLOMER!!!! a nie stupnica nabitia ako som si cely cas myslel.
Ano som hlupak a ospravedlnujem sa za nevhodny príspevok.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()