Hore
Fórum » Blesky
 

Radiove odpalenie blesku RF603 II + YN568ex

cinges
2018-02-20 13:22:55+01
Ahojte, snad ma neukamenujete.. Par rokov dozadu som si kupil blesk YN568EX. Teraz som si chcel kupit dalsie tri (YN660 manualny model).. Kupil som si dva odpalovace RF603 II, ktore som mal v plane rozsirit, aby som mohol odpalovat 3-4 blesky naraz.. Ale, ako som sa docital, YN568ex by mal mat zabudovane radiove odpalovanie, rovnako ako blesky, ktore planujem kupit. Tak som to chcel teraz vyskusat, ze ci mi to vobec funguje a v podstate nebudem musiet dokupovat dalsie 3 odpalovace. Bohuzial sa mi to nedari rozchodit, pouzivam len manual mod (Nikon D750). Teda som v tom, ze by to malo fungovat tak, ze hlavny odpalovac zapojim do fotaku, a uz zapnuty blesk (bez sekundarneho odpalovaca) so spravnym nastavenim by sa mal spustit. Cital som navody, pozeral manualy a som z toho jelen, a nejak tomu nerozumiem.. Na blesku som mal mody S1, S2, Sc, Sn.. potom volba skupin, a kanalov.. na odpalovaci je len tx a trx.. Co nastavit vo fotaku uz neviem.. Budem rad za akukolvek radu, aby som sa teda nebal kupit dalsie 3 blesky a aby to fungovalo potom...
 
francesco
2018-02-20 15:02:07+01
Nejako uplne som nepochopil tvoj popis, ale skusim. Vo fotaku je uplne jedno co mas nastavene. Odpalovac v sankach blesku a na blesku rezim Slave, rovnaky kanal na odpalovaci a blesku. tx a trx jedno bude ako odpalovac a jedno ako prijimac, pozri na nete co je co. YN som mal viac druhov, ale uz som to dal vsetko prec. p.s. top je Godox, pretoze je tam uplna kompatibilita s pripadnymi dalsimi moznostami rozsirenia ci uz na vacsie baetriove alebo studiove blesky.
 
Krtko fotografom
2018-02-20 15:03:06+01
YN568EX nema zabudovany radiovy odpalovac, ten ma az novsi model YN685!!! S odpalovacmi RF603 II ho mozes odpalovat iba v manualnom rezime (nie TTL). Ak si nastavis blesk (blesky) do modu S1, tak ich mozes manualne odpalovat pomocou vyklopneho blesku na D750 (ak ho ma, nemam D750, tak neviem, ci ho ma, alebo nie). Alebo mozes pouzit CLS system v D750, a vtedy mozes ovladat YN568EX, but TTL, alebo v manualnom rezime (odpalovat ci netreba).
Dalsia moznost je, a nemusis nic kupovat, (ale iba ak budes aj YN568EX pouzivat iba v manualnom rezime), RF 603 II nasadis na fotak, a na prijimac RF 603II nasadis YN568EX. Blesky YN660 maju zabudovany prijimac aj vysielac, cize ku nim nepotrebujes nic, iba v menu si pozries, ci maju prednastaveny RF603 II, za pomoci RF 603II na fotaku ich budes moct bez problemov odpalovat.
 
cinges
2018-02-20 20:40:29+01
príspevok od: Krtko fotografom
YN568EX nema zabudovany radiovy odpalovac, ten ma az novsi model YN685!!! S odpalovacmi RF603 II ho mozes odpalovat iba v manualnom rezime (nie TTL). Ak si nastavis blesk (blesky) do modu S1, tak ich mozes manualne odpalovat pomocou vyklopneho blesku na D750 (ak ho ma, nemam D750, tak neviem, ci ho ma, alebo nie). Alebo mozes pouzit CLS system v D750, a vtedy mozes ovladat YN568EX, but TTL, alebo v manualnom rezime (odpalovat ci netreba).
Dalsia moznost je, a nemusis nic kupovat, (ale iba ak budes aj YN568EX pouzivat iba v manualnom rezime), RF 603 II nasadis na fotak, a na prijimac RF 603II nasadis YN568EX. Blesky YN660 maju zabudovany prijimac aj vysielac, cize ku nim nepotrebujes nic, iba v menu si pozries, ci maju prednastaveny RF603 II, za pomoci RF 603II na fotaku ich budes moct bez problemov odpalovat.
ahaa, dakujem..! tak to som potom asi zle pochopil popis blesku.. wireless slave control moze byt aj, ze sa spusti pri odpaleni ineho blesku(CLS)? Cize normalne len na fotak a YN568EX nasadim odpalovac, a ostatne YN660, uz budu v pohode fungovat aj bez odpalovacu, cize bude stacit dokupit len blesky.. Velka vdaka za pomoc..
 
Krtko fotografom
2018-02-21 08:36:52+01
príspevok od: cinges
ahaa, dakujem..! tak to som potom asi zle pochopil popis blesku.. wireless slave control moze byt aj, ze sa spusti pri odpaleni ineho blesku(CLS)? Cize normalne len na fotak a YN568EX nasadim odpalovac, a ostatne YN660, uz budu v pohode fungovat aj bez odpalovacu, cize bude stacit dokupit len blesky.. Velka vdaka za pomoc..
Ano, len si potom pozri v menu tych bleskov, aky typ odpalovaca maju nastaveny. Kedze su to nove blesky, mozno tam bude nastaveny RF 605, takze si zmen na RF 603. Wireless slave control plati pre YN 568EX, a vtedy by si ho nastavil na mod SN, a vtedy ho mozes odpalovat na dialku ako TTL, ale aj ako manual.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()