Hore
Fórum » Blesky
 

Blesky pre Sony A7 III

danielmosko
danielmosko 2018-12-04 20:26:12+01
Ahojte všetci,
Keďže s bleskami veľa skúseností nemám, chcel som sa poradiť so zbehlejšími ľuďmi v tejto oblasti
Hľadám univerzálny blesk na: konferencie,koncert, príp. nejakú oslavu (svadbu, stužkovú, a pod.), portréty (outdoor), do kostola, ... A zároveň mám obmedzený budget. Aktuálne sa pozerám na Godox TT685s.
Má niekto nejaké skúsenosti s týmto bleskom v spojení so Sony A7 (ideálne mark III ) ?
Budem veľmi vďačný za každú odozvu a radu
 
Cako
ocenenie redakciou 2018-12-08 18:54:38+01
príspevok od: piwi
TTL funguje na Goodxe rovnako ako na Sony? Má Sony dáke vlastne riešenie merania expo. ako napríklad Canon s E-TTL?
ja neviem, TTL nepoužívam
 
majster333
2018-12-09 20:24:11+01
príspevok od: Cako
aktualizácia aj zrýchli štart fotoaparátu, zlepšuje stabilitu a pridáva jemnejšie prechody farieb pri úprave RAW to že keď vymením baterku a raz mi ukáže či chcem pokračovať ma nejak nezdržuje. Dám OK a už viac nedáva upozornenia.
zdroj Facebok F22:
"Sony má problém s firmware 2.0 u α7R III a α7 III a i když byl tento update vydán v říjnu, je teď stažen z oběhu. Oprava by měla být v polovině prosince.

1) Ve vzácných případech může model α7R III nebo α7 III přestat fungovat při zápisu dat ve formátu RAW na kartu SD, která již byla několikrát použita.

2) U modelu α7R III může při fotografování s funkcí Automatické přehrávání dojít k přerušení komunikace fotoaparátu."
tvoje nekonzistentné správanie blesku môže to byť aj obyčajná chyba FW 2.0
 
majster333
2018-12-09 20:28:39+01
príspevok od: Cako
aktualizácia aj zrýchli štart fotoaparátu, zlepšuje stabilitu a pridáva jemnejšie prechody farieb pri úprave RAW to že keď vymením baterku a raz mi ukáže či chcem pokračovať ma nejak nezdržuje. Dám OK a už viac nedáva upozornenia.
keď sa fotoaprát preberie zo spánku, už žiadne ďalšie následné upozornenia o baterke nehádže? ozaj keď len vymeníš baterku ? teda len raz na začiatku a potom čo je baterka v tele sa upozornenia neopakujú?
 
Cako
ocenenie redakciou 2018-12-10 06:54:12+01
príspevok od: majster333
keď sa fotoaprát preberie zo spánku, už žiadne ďalšie následné upozornenia o baterke nehádže? ozaj keď len vymeníš baterku ? teda len raz na začiatku a potom čo je baterka v tele sa upozornenia neopakujú?
ano iba keď sa vymení baterka, len raz.
 
Cako
ocenenie redakciou 2018-12-10 06:58:00+01
príspevok od: majster333
zdroj Facebok F22:
"Sony má problém s firmware 2.0 u α7R III a α7 III a i když byl tento update vydán v říjnu, je teď stažen z oběhu. Oprava by měla být v polovině prosince.

1) Ve vzácných případech může model α7R III nebo α7 III přestat fungovat při zápisu dat ve formátu RAW na kartu SD, která již byla několikrát použita.

2) U modelu α7R III může při fotografování s funkcí Automatické přehrávání dojít k přerušení komunikace fotoaparátu."
tvoje nekonzistentné správanie blesku môže to byť aj obyčajná chyba FW 2.0
čo som v Sony skupine na FB tak zatiaľ sa na update nikto nesťažoval. Ja som odfotil celú stužkovú našťastie bez problémov. Okrem toho blesku, ale už som kúpil origo. Keď tak nad tým spätne rozmýšľam, tak ten blesk mi už robil na starom firmware, takže to tým nebude. A firmware nie je stiahnutý z obehu, normálne sa dá stiahnuť. Takže až také strašné to nebude.
 
lennyl
2018-12-10 19:55:42+01
aj ja budem neskor riesit externy blesk na A7R3. svadby uz nefotim, ale jednu budem musiet kamoske nafotit.
doteraz som mal vzdy original blesky, na Pentaxoch aj na Nikone D750. a vzdy som pouzival automaticke meranie TTL, iba som podla potreby kompenzoval blesk v rozmedzi 0,3EV.

ved o tom to je, aby automatika spravne merala a nasvietila scenu. pri reportazi ako je svadba.
ale OK, ked niekto nastavi manualne blesk a v pripade zmeny svetla to opat nastavi, je to jeho volba

tak o pol roka budem pozerat Sony original blesk.
 
piwi
2018-12-10 21:39:00+01
príspevok od: lennyl
aj ja budem neskor riesit externy blesk na A7R3. svadby uz nefotim, ale jednu budem musiet kamoske nafotit.
doteraz som mal vzdy original blesky, na Pentaxoch aj na Nikone D750. a vzdy som pouzival automaticke meranie TTL, iba som podla potreby kompenzoval blesk v rozmedzi 0,3EV.

ved o tom to je, aby automatika spravne merala a nasvietila scenu. pri reportazi ako je svadba.
ale OK, ked niekto nastavi manualne blesk a v pripade zmeny svetla to opat nastavi, je to jeho volba

tak o pol roka budem pozerat Sony original blesk.
Nakoniec som objednal originál, aj riadiacu jednotku. Verím že budem spokojný. Mal som v ruke Godox, prišlo mi to tuhé, keď to bolo päťke mal som pocit že sa to odlomí. Tak ale je to za iný peniaz.
 
majster333
2018-12-23 11:59:21+01
príspevok od: Cako
čo som v Sony skupine na FB tak zatiaľ sa na update nikto nesťažoval. Ja som odfotil celú stužkovú našťastie bez problémov. Okrem toho blesku, ale už som kúpil origo. Keď tak nad tým spätne rozmýšľam, tak ten blesk mi už robil na starom firmware, takže to tým nebude. A firmware nie je stiahnutý z obehu, normálne sa dá stiahnuť. Takže až také strašné to nebude.
Robilo to len pri určitom nastavení (myslím že si musel mať autoprewiev zapnuté) https://fstoppers.com/news/sony-warns-file-loss-bug-a7r-iii-and-a7-iii-315309
 
fototest7
2018-12-30 00:14:58+01
Ahojte, ma tu niekto k A7III blesk Nissin i40 ? Funguje aj v automtickom rezime ?
dik
 
marynnfree
2019-09-01 12:30:17+02
príspevok od: Cako
kúpil som Sony HVL-F45RM po tom, čo mi na svadbe začal vynechávať godox. Takže godox na sony nie. Ale to je chyba sony, že si svoj systém naschvál tak upraví, aby 100 percentne na nich fungoval iba originál. S originál bleskom žiadny problém, ani raz nevynechal mimochodom tež mám Sony A7III
ahoj, mozem sa opýtať ako si spokojný so zaostrovaním na svadbách so sony a7 III? nema problém napriklad v interiéri pri horšom svetle? niekde som čítala ze to nie je úplne spoľahlivé, rada by som ale počula názor niekoho kto to zažil v praxi (zvažujem kúpu tohto, alebo d750)
 
francesco
2019-09-01 18:44:55+02
Presiel som na svadbach z d750 ma a7iii podla mna super. Eye af neskutocna vec. Pri umelom svetle ale nefotit tichy rezim. Hladacik je lepsi u zrkadlovky, kde je ale nemozne ostrit reportaz cez nahlad. Ake objektovy planujes je dolezita otazka.
 
marynnfree
2019-09-01 22:15:31+02
príspevok od: francesco
Presiel som na svadbach z d750 ma a7iii podla mna super. Eye af neskutocna vec. Pri umelom svetle ale nefotit tichy rezim. Hladacik je lepsi u zrkadlovky, kde je ale nemozne ostrit reportaz cez nahlad. Ake objektovy planujes je dolezita otazka.
dnes som mala moznost skusit si a7 III s Tamron 24-70 f2.8 a Sigma Art 85mm f1,4. Z ovladania som bola dost mimo a musim povedat ze ten elektronicky hladacik mi teda velmi nevyhovuje. Mozno je to len zvyk ale neviem si predstavit pozerat sa don ho pocas celeho dna.. nemas s tym problem ? (nezvyknem vobec fotit cez nahlad na displayi a video nerobim) ak by som sla do toho tak by som kupila zrejme rovnaky tamron + nejake pevne 50 s f1.8 pripadne lepsou. Najma koli tomu hladaciku ale aj celkovemu ovladaniu mam pocit ze by mi viac sedela d750, ale za tie peniaze mat novsi (lespi?) stroj ma pochopitelne celkom trapi.. k 750 by som dala obdobne objektivy Sigmu art 24-70 a nikon 50
 
francesco
2019-09-02 13:28:33+02
No je to na dlhsiu debatu, kazdy ti povie nieco ine. Ja sa fotenim zivim a prechod z Nikonu nebol len taky, ze skok, ale postupny prechod , naprv som skusal Olympus potom Sony a6500 potom A7iii a az to ma definitivne presvedcilo. Ked chcem ist s dobou video musim robit tiez (a aj sa mi to zapacilo). Nevyhody popisukes presne, je to drahsie, ak by som mal celu svabu pozerat do hladacika tak oslepnem, ale zvyknut si na fotenie z nahladu je ovela rychlejsie ako som cakal. Ovladanie je v ppriadku ak si urobis prve nastavenie komplet fotaku - som celkom chapavy ale robil som to dva dni. Napriek tomu som kompletne presiel na Sony a uz sa tesim na dalsie nove objektivy.. Canon a Nikon pri bezzrkadlovkach sa nechytaju a to som cele oddaloval a cakal na Z6/Z7 ako presvedceny nikonista. V lazdom pripade D750 s vhodnym objektivom bude este dlho super fotak so super vystupom. Chce to slusat a vybrat si podla seba
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()